کشف گنجینه ۱۱ میلیاردی در لاهیجان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان از کشف اشیای قیمتی ازجمله سکه و ریتون برنجی، مجسمه خمیر شیشه و صفحه فلزی بدل‌سازی شده به ارزش بیش از ۱۱ میلیارد در لاهیجان خبر داد.

ولی جهانی عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به کشف‌ اشیای قیمتی در لاهیجان اظهار کرد: باتوجه به گزارش یگان حفاظت شهرستان لاهیجان درباره کشف مقادیری‌ اشیا توسط رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی با حضور در محل سکونت‌اشیای قیمتی کشف و ضبط شد.

وی با اشاره به ارزش ریالی بیش از ۱۱ میلیاردی‌اشیای کشف شده بیان کرد: در جستجوی به عمل آمده، ۴۷۹ قطعه سکه برنجی، یک عدد ریتون برنجی، یک عدد مجسمه خمیر شیشه و یک عدد صفحه فلزی برنجی جملکی بدل‌سازی شده از روی‌ اشیای اصلی به ارزش ۱۱ میلیارد و ۱۳۱ میلیون ریال کشف شد.

به گفته مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان در این رابطه ۲ نفر با هویت معلوم دستگیر شدند و پرونده به منظور سیر مراحل قانونی به مراجع ذی‌صلاح قضایی تحویل داده شد.

جهانی همچنین با اخطار به سودجویان و قاچاقچیان‌ عتیقه گفت: با هرگونه تبلیغ، خرید و فروش و استفاده از این دستگاه که به منظور کشف آثار و اموال تاریخی باشد، برخورد قانونی می‌شود.
+14
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  اشیا عتیقه قدیمی از مردم مصادره میشود تا به سپاه پاسداران داده شود و سپاه هم این عتیقه های زیر خاکی را میفروشد.
  0
  21
  دوشنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۱ - ۰۶:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.