ژاپن تنور جام جهانی را روشن می‌کند

به گزارش ورزش‌سه ژاپنی‌ها که در گروه E جام جهانی با اسپانیا، کاستاریکا و آلمان همگروه هستند، تا پایان زمان حضور خود در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، در هتل «رادیسون‌بلو» که یکی از سه هتل قدیمی قطر است، اقامت خواهند داشت. زمین تمرین سامورایی‌ها نیز زمین تمرین شماره یک باشگاه السد است که در فاصله ۵ کیلومتری تا محل اقامت ژاپن قرار دارد.

این تیم آسیایی قرار است پیش از شروع رقابت‌های جام جهانی و در روز پنجشنبه، ۱۷ نوامبر (۲۶ آبان) یک دیدار دوستانه با کانادا برگزار کند، اما با توجه به قوانین فیفا اجازه برگزاری این دیدار را در کشور قطر ندارد و دو تیم برای برگزاری این بازی، راهی دبی خواهند شد.

طبق قوانین فیفا و از ماه سپتامبر تا شروع جام جهانی، هیچیک از تیم‌های ملی اجازه برگزاری بازی در کشور قطر را ندارند و حتی میزبان جام جهانی اردوی نهایی و دیدارهای دوستانه خود را در اروپا برگزار کرد.

تیم‌های حاضر در جام جهانی تنها در صورتی قادر خواهند بود در قطر بازی تدارکاتی برگزار کنند که این دیدارها در زمین تمرینی خود، بدون حضور جمعیت، بدون تبلیغات و پخش تلویزیونی باشد. از همین‌رو ژاپن و کانادا ترجیح داده‌اند به جای بازی در زمین تمرینی خود، راهی دبی شوند و پس از انجام بازی دوستانه به قطر بازگردند.
+1
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.