رکوردشکنی پیاپی قیمت ارز؛ سامانه خرید و فروش آنلاین ارز بانک مرکزی از کار افتاد

ایران اینترنشنال: پس از رکوردشکنی پیاپی قیمت ارز در بازار تهران، بانک مرکزی برای جلوگیری از تشکیل صف خرید دلار، به صرافی‌ها دستور داد خرید و فروش‌ها را آنلاین انجام دهند اما سامانه معرفی شده برای این موضوع از کار افتاد.

در ادامه روند صعودی قیمت‌ها و ثبت رکوردهای جدید در بازار ارز تهران، قیمت دلار در بازار آزاد، با افزایش ۸۰۰ تومانی نسبت به روز پنج‌شنبه ۱۲ آبان، از ۳۶ هزار تومان گذشت.

روند صعودی قیمت دلار در روزهای گذشته ادامه داشته و قیمت آن در شش روز کاری اخیر، حدود سه هزار تومان افزایش یافته است.

در همین حال بانک مرکزی در بخشنامه‌ای همه صرافی‌های عضو بازار متشکل ارزی را موظف کرد تا مراجعان حضوری را برای خرید ارز، به سامانه (https: //my.ice.ir/) راهنمایی کنند. با این حال این سامانه در روز اول فعالیت از کار افتاد.

به گفته مسعود توکلی، مشاور مدیرعامل بازار متشکل ارزی، متقاضیان می‌توانند سفارش خود و تقاضای ارز را به صورت آنلاین تا سقف معادل دو هزار یورو ثبت کنند.

توکلی در مصاحبه با خبرگزاری ایلنا گفت که متقاضیان امکان خرید دلار و یورو را دارند اما در مراجعه به صرافی برای تحویل ارز، می‌توانند تا سقف دو هزار یورو درخواست دینار داشته باشند.

در هفته‌های گذشته و همزمان با خیزش انقلابی شهروندان و اعتراضات سراسری در ایران، قیمت دلار چندین بار رکوردهای تاریخی جدیدی را ثبت کرد.

در همین حال تجارت نیوز گزارش داد که افزایش‌های پی در پی قیمت دلار طی روزهای اخیر و همچنین کمبود عرضه آن از سوی صرافی‌ها باعث شده است بسیاری از مردم به سمت خرید ارزهای دیجیتال مانند تتر بروند. ارز دیجیتالی که قیمت آن تقریبا معادل یک دلار است و دسترسی خرید آن به مراتب ساده‌تر از دلار کاغذی است.

بر اساس این گزارش، خرید این ارز دیجیتال تنها با افتتاح یک حساب و احراز هویت در صرافی‌های داخلی ممکن است و همچنین کاربران محدودیتی در مقدار خرید آن ندارند.
+110
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  دانای نادان - آمستردام، هلند

  فرمانده، عین خر تو گل، وامانده
  2
  98
  شنبه ۱۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  نیروهای سرکوب که دلشون به بیست درصد حقوقشون خوش بود حالا بیش از بیست درصد قیمت ها بالا رفت باز هم هموطناتون رو می‌کشید؟
  0
  39
  شنبه ۱۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  مهرداد2538 - تهران، ایران
  سر مردم را با دکون بازار فمینیسم و دعوای زرگری آخوند و رضا پهلوی گرم کرده اند که با هم شیرهء اقتصاد این مردم را بکشند و بروند در آمریکا و غرب، یواشکی کوفتشون کنند. فحشش را هم طبق معمول نثار روسیه کنند. فردا هم هر کس را بجای خودشون در ایران بگذارند برای طبقه اکثریت و متوسط کسی کاری انجام نخواهد داد. فقط خودشون و زنهای فاحشهء دور و برشون به نون و نوایی می رسند.
  0
  0
  یکشنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۱ - ۰۴:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.