رضا یزدانی هم خواندن برای «تیم ملی» را تکذیب کرد

 تیم ملی فوتبال ایرانصدای آمریکا: رضا یزدانی که پیشتر در برخی رسانه‌های داخلی گفته شده بود قرار است «به سفارش فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران» برای تیم ملی فوتبال ترانه‌ای ویژه حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را بخواند، این موضوع را تکذیب کرد.

این خوانده موسیقی پاپ با انتشار مطلبی در حساب اینستاگرام خود، نوشت: تیرماه امسال خیلی پیش از «تحولات اجتماعی و تاریخی این روزها»، قراردادی با «بخش خصوصی» برای «ترانه تیم ملی فوتبال و کلی کنسرت» و برنامه‌های جانبی (برای ترانه و ویدیو) بسته که «همگی منتفی و کنسل شد.»

رضا یزدانی در ادامه نوشته خود آورده است: این ترانه که «همان روز‌ها» ضبط شده بود باقی ماند. اکنون آن شرکت برای حمایت از تیم ملی «به صورت کاملا مردمی» تصمیم به پخش ترانه گرفته است.

ابن اظهارات رضا یزدانی، همراه شده است با تکذیب برخی دیگر از افرادی که گفته می‌شد قرار است ترانه‌ای برای حضور تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ابران در جام جهانی قطر بخوانند.

از آن جمله، محمد معتمدی، خواننده موسیقی سنتی است که روز یک‌شنبه هشتم آبان‌ماه دعوت فدراسیون فوتبال ایران برای خواندن سرود رسمی تیم ملی را رد کرده بود.

در حالی که روز شنبه هفتم آبان‌ماه خبرگزاری «مهر» به نقل از غلام‌حسین زمان‌آبادی، مشاور فرهنگی فدراسیون فوتبال ایران نوشته بود که محمد معتمدی به عنوان «خواننده سرود رسمی» تیم ملی در مسابقات جام جهانی فوتبال انتخاب شده، معتمدی، یک روز بعد در استوری اینستاگرامی، دعوت فدراسیون فوتبال ایران برای خواندن سرود رسمی تیم ملی را رد کرد.

محمد معتمدی نوشته بود: «راستش از روزی که کشورم ناآرام شده،‌ لبم به صحبت هم باز نمی‌شود چه رسد به آواز خواندن! تمام فعالیت‌های حرفه‌ای‌ام را هم تعطیل کرده‌ام. فقط به خاطر این که دل و دماغ هیچ کاری را ندارم.»
در این حال، رضا یزدانی در بخش دیگری از متن منتشره خود، نوشته است: در یکی از سایت‌های خبری خواندم که این ترانه، به «سفارش فدراسیون فوتبال» است که «قویا تکذیب می‌کنم» و مثل همیشه «در کنار مردم سرزمینم هستم و خواهم ماند.»

در هفته‌های گذشته، جمعی از شخصیت‌های ورزشی و چهره‌های شناخته شده، اعلام کرده بودند که با تسلیم درخواستی رسمی به فیفا، خواستار تعلیق فدراسیون فوتبال ایران به دلیل ارتباطاتش با حکومت و در پیوند با سرکوب اعتراضات اخیر هستند.
+96
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.