انتقال نیروهای حشدالشعبی و حزب‌الله از بغداد به مشهد برای مقابله با خیزش ایرانیان

ایران اینترنشنال: بر اساس گزارش‌های رسیده به ایران‌اینترنشنال، روز دوشنبه ۹ آبان‌، یک پرواز اختصاصی از فرودگاه بغداد، تعدادی از نیروهای حشدالشعبی و کتائب حزب‌الله عراق را به مشهد منتقل کرده است. این انتقال نیرو، احتمالا با هدف سرکوب خیزش انقلابی مردم علیه جمهوری اسلامی انجام شده است.

این گزارش‌ها در حالی است که پیش از این و در سال‌های گذشته نیز اخباری از اعزام نیروهای سرکوب‌گر به ایران از کشورهای مورد حمایت جمهوری اسلامی از جمله لبنان، منتشر شده بود.

بر اساس اطلاعات رسیده به ایران‌اینترنشنال، پرواز اختصاصی روز دوشنبه از فرودگاه بغداد حامل حدود ١٥٠ فرد حدود ۲۵ تا ۳۰ ساله، با یونیفرم ویژه و ساک‌های سیاه بوده که از بخش وی‌آی‌پی فرودگاه، به مقصد مشهد پرواز کرده‌اند.

این افراد از سوی دو ایرانی هدایت شده‌اند و اجازه نزدیک شدن هیچ شخصی به گیت آنان (گیت ٤٣) داده نمی‌‌شده است.

منابع مطلع به ایران‌اینترنشنال گفتند این افراد از نیروهای کتائب حزب‌الله عراق و حشد‌الشعبی بوده‌اند و به احتمال قوی برای سرکوب اعتراضات عازم مشهد شده‌اند.

این پرواز اختصاصی بعدازظهر دوشنبه از بغداد وارد مشهد شده است.

خیزش انقلابی مردم ایران علیه جمهوری اسلامی در هفته‌های اخیر با وجود تشدید فضای سرکوب همچنان ادامه یافته و بسیاری از دانشگاه‌ها و مدارس نیز به آن پیوسته‌اند.

در همین حال روزنامه جروزالم‌پست اسنادی را منتشر کرده که نشان می‌دهند حسن نصرالله، رهبر حزب‌الله لبنان، قصد دارد واحدهای ۱۳۳ و ۹۱۰ عملیات ویژه خارجی خود را برای کمک به حکومت ایران در سرکوب اعتراضات، به تهران بفرستد.

بر اساس این اسناد، نصرالله دستور داده ۹ هزار و ۵۰۰ نیرو برای کنترل خیابان و حفظ امنیت مقامات جمهوری اسلامی، به ایران اعزام شوند.

با این و قتل او حال خبرگزاری تسنیم، نزدیک به سپاه پاسداران، اعلام کرده بود: «حزب‌الله هیچ‌گاه چنین واحدهایی در ساختار خود معرفی نکرده است.»

پس از قتل حکومتی مهسا امینی، تلویزیون المنار، وابسته به حزب‌الله لبنان، در یک برنامه زنده تلویزیونی اطلاعات دروغ، گمراه‌کننده و غلط درباره قتل مهسا امینی ارائه کرد.
+147
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  دین وحشیگری - اونتاریو، کانادا

  این است محبت اسلام برای بقا خون کودک می ریزند.ننگ و نفرین بر این تاریان غاصب ایران ،ایران را قبرستان این وحوش خواهیم کرد.ایران عزیز ای ایران داغدار کودکان و جوانانت در دلت ارام خوابیده اند بی گناهانی که اشتیاق زندگی داشته لند حرمت خون انان را نگه داشته ایم تا نابودی کامل این وحوش اسلامی غاصب ایران.پاینده باد ایران ازاد متحد و سکولار.
  2
  49
  ‌چهارشنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۱ - ۰۵:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  مهدی52 - روتردام، هلند

  عجب رهبری !! اول میده برای خودش سرود سلام فرمانده درست کنند بعد که میبینه کسی اعتنایی تمیکنه میره مزدور عراقی اجیر میکنه مردم خودش رو بکشند،میخ اخر به تابوتش زد
  1
  43
  ‌چهارشنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  کو حق - ولینتون، نیوزلند

  صدها هزار شهیدو جانباز دادیم که عراقی ها دستشون به ناموسمون نخوره بعد این تخم حرمیها دارن به عراقی پول میدن که بیان دست رو ناموسمون بلد و تجاوز کنن،ای رهبر الدنگ اگر این وطن فروشی و خیانت و بیشرفی نیست پس چیه . ن
  2
  50
  ‌چهارشنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.