هشدار وزیر خارجه آلمان به ضاربان معترضان ایرانی در برلین

هشدار وزیر خارجه آلمان به ضاربان معترضان ایرانی در برلین :«آن کس که فکر کرده می‌تواند ترس و ارعاب علیه تظاهرکنندگان را به خیابان‌های آلمان نیز بیاورد اشتباه کرده و باید منتظر پاسخ شدید قضایی باشد.»دویچه وله: در حالی که تصاویری ازحمله شدید به یک معترض و شلیک به او از فاصله نزدیک در ایران منتشر شده، وزیر خارجه آلمان حمله به معترضان ایرانی مقابل سفارت ایران در برلین را محکوم کرد و گفت، خاطیان "باید منتظر پاسخ شدید قضایی باشند."

اخبار همرسانی‌شده در شبکه‌های اجتماعی حکایت از ادامه اعتراضات شبانه در محلات مختلف شهرهای ایران دارد.

در این میان ویدئویی از ضرب و شتم یک معترض و شلیک به او احتمالا در "نازی‌آباد تهران" منتشر شده که تاریخ آن مشخص نشده ولی سه‌شنبه ۱۰ آبان در شبکه‌ها قرار گرفته است. در این ویدئو دیده می‌شود که حدود ۱۰ مأمور ابتدا به شدت به یک مرد حمله‌ور می‌شوند و سپس یک مأمور با موتور از روی او رد می‌شود و بعد از فاصله نزدیک به او شلیک می‌شود.

برخی انتشار چنین تصاویری را هدفمند دانسته و می‌گویند، هدف اشاعه جو ترس و ارعاب در جامعه است.
بربوک حمله به معترضان ایرانی در برلین را محکوم کرد
وزیر خارجه آلمان باز هم حمله به مخالفان ایرانی جمهوری اسلامی را که برای حمایت از معترضان داخل کشور از نیمه اکتبر مقابل سفارت ایران در برلین اطراق کرده بودند به‌شدت محکوم کرد.

پلیس می‌گوید، چند مرد ناشناس به چهار مردی که در کاروانی سیار مقابل سفارت ایران به حمایت از معترضان برخاسته‌اند حمله و سه نفر از آن‌ها را زخمی کرده‌اند.

آنالنا بربوک گفت: «آن کس که فکر کرده می‌تواند ترس و ارعاب علیه تظاهرکنندگان را به خیابان‌های آلمان نیز بیاورد اشتباه کرده و باید منتظر پاسخ شدید قضایی باشد.» او تأکید کرد که در آلمان تهدید علیه آزادی بیان تحمل نخواهد شد.

مردان مهاجم که از جمله "با چاقو" به معترضان مقابل سفارت حمله کرده‌اند با خودرویی فرار کرده‌اند و پلیس سرگرم جست‌وجو برای یافتن آن‌ها و این خودروست.
اجتماع ایرانیان مقابل وزارت خارجه آلمان
معترضان به سرکوب در ایران در مقابل وزارت خارجه آلمان در برلین اجتماع کرده و از جمله شعار "زندگی توماج در خطره" سر داده‌اند. اشاره این شعار به بازداشت توماج صالحی، خواننده رپ اعتراضی است که چند روز پیش خبر بازداشت‌ او در رسانه‌های  حکومتی منتشر شد.
+52
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  دین وحشیگری - اونتاریو، کانادا
  عوامل شناسایی و دستگیر شدند و بزودی عدالت در سر تاسر دنیا بالاخص ایران برای این وحوش اسلامی غاصب ایران.ایران را پس خواهیم گرفت و برای همیشه دکان دین بسته خواهد شد.پاینده باد ایران ازاد متحد و سکولار.
  0
  5
  ‌چهارشنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.