افراد ناشناس نام شهرک اکباتان تهران را به اسم یک طلبه بسیجی تغییر دادند

رادیو فردا: تصاویر منتشر شده در شبکه‌های مجازی حاکی از تغییر نام شهرک اکباتان تهران به «شهید آرمان» در تابلوهای شهری با اسپری و از سوی افراد ناشناس است.

شماری از کاربران هوادار حاکمیت با انتشار تصاویر این تغییر نام، در صفحات شبکه‌های اجتماعی خود، نوشته‌اند: «فعلا با تغییر اسم شروع کردیم».

آرمان علی‌وردی، «طلبه بسیجی» است که چهارم آبان و در جریان اعتراضات پس از مرگ مهسا امینی، «در منطقه اکباتان تهران زخمی و بعد از آن درگذشت».

پس از مرگ وی، سخنگوی شورای شهر تهران مدعی شد که «مطالبه‌گری زیادی» برای تغییر نام شهرک اکباتان تهران به نام آرمان علی‌وردی وجود دارد.

او با این حال گفته که «تعیین نام و تغییر نام شهرک‌ها در حوزه اختیارات شورای اسلامی شهر تهران نیست و این موضوع به هیات مدیره شهرک‌ها مربوط می‌شود».

شهرک اکباتان تهران در هفته‌های اخیر شاهد اعتراضات گسترده‌ای بوده و به همین دلیل هم نیروهای وابسته به حاکمیت با حضور پرتعداد در این مجموعه مسکونی، به انواع روش‌ها برای سرکوب معترضان و آزار و اذیت آن‌ها روی آورده‌اند.

شهرک اکباتان در دوره‌ای ساخته شد که حکومت پهلوی از یک سو بر اساس الگوهای مدرن به نوسازی ایران می‌پرداخت و از سوی دیگر، با تأکید بر نمادهای فرهنگ و تمدن ایران باستان گوشه چشمی به تاریخ گذشته کشور داشت که آن را می‌توان در نامگذاری این شهرک نیز مشاهده کرد.

جمهوری اسلامی همواره به این شهرک به عنوان الگوی زندگی غربی نگاه کرده و از آنجا که بیشتر ساکنان این شهرک را طبقه متوسط شهری تشکیل می‌دهند، سعی در تغییر بافت جمعیتی آن و نیز پیاده‌کردن برنامه‌های فرهنگی ایدئولوژیک در این منطقه داشته است.
+8
رأی دهید
-94

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  زحمتی که این بابا کشیده مرغ زیر خروس نکشیده. هم طلبه بوده هم بسیجی. آش و لاش شده! 😀
  4
  44
  ‌سه شنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  زنبور - کپنهاک، دانمارک

  اگر سنگ بود اب شده بود رفته بود توی زمین تو تما م دنیا فهمیدن شغل اصلی رهبر و ترفداراش چیه فقط اخوند که انقدر متونه بی غیرت باشه هر چی زود بری به نفعت هست
  2
  25
  ‌سه شنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  این آرمان علی وردی از مردم کتک خورد ولی بعداً خودشان کشتندش انداختند گردن مردم چون فیلمش هست که بعد از کتک نشسته و داره حرف میزنه و به نظر نمیآد که مردنی باشه!!
  2
  23
  ‌سه شنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ساتراپ11 - تهران، ایران
  کل این دنیا را باید خراب کرد و از نو ساخت،،، انسانها همه جا به نحوی در گیرن و ناراضی ،!!! اسم ما را گذاشتند جهان سوم یعنی آخره بدبختی...حالا هی هوار بزنیم زن.زندگی.آزادی، آخرش اسممون جهان سومی هست ...
  9
  17
  ‌سه شنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Herzl - امستردام، هلند

  بچه ها یک دقیقه صبر کنید،آرمان کدوم خره؟
  2
  25
  ‌سه شنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان
  حکومت داره ساقط میشه این بسیجی های ماهی پلو سبزی خور تازه بفکر اسم خیابون عوض کردن افتادن
  0
  9
  ‌سه شنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.