دلیل ناکارآمدی وزارت صمت مشخص شد/ لیست ۷۱ نفره از انتصابات غیرکارشناسی فاطمی‌امین

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ کارنامه ناموفق سیدرضا فاطمی امین در مقام وزیر «صمت» عاملی شد تا در نهایت نمایندگان مجلس شورای پس از تعامل چندین ماهه با دولت سیزدهم؛ او را برای استیضاح به صحن علنی پارلمان بکشانند.

تعامل بیش از حد هیأت رییسه پارلمان با دولت سیزدهم بر سر ادامه فعالیت فاطمی امین در مقام وزیر صمت، به شرط بهبود اوضاع در این وزارتخانه نیز نتوانست این وزیر ضعیف دولت سیزدهم را نجات دهد و حالا به نظر می‌رسد کاسه صبر بخش زیادی از نمایندگان پارلمان که انتقادات بسیار زیادی به وزارت صمت، به خصوص در بخش «خودروسازی» داشتند؛ لبریز شود.

در این میان شاید یکی از عواملی که موجب ضعف مشهود فاطمی امین در سکانداری وزارت صمت شد، نوع انتصابات وی در این وزارتخانه باشد. بررسی‌ها نشان می‌دهد که بخش زیادی از مدیران جدیدالورود به وزارت صمت سنخیتی با کار در این وزارتخانه مهم نداشته و همین افراد نیز عاملی شدند تا یکی از مهم‌ترین بخش‌های اقتصادی دولت با ضعف و نقصان مواجه شود.

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ شایان ذکر است اخذ کد استخدامی بدون طی نمودن فرآیندهای قانونی و آزمون در حال انجام می باشد که تا الان به صورت غیر انونی برای تعدادی از این افراد از سازمان اداری و استخدامی مجوز جذب صادر شده است.

آنچه در ادامه می‌آید؛ لیست ۷۱ نفره‌ای از مدیرانی است که در گذشته کسی تصور نمی‌کرد در وزارتخانه مهمی همچون؛ «صنعت، معدن و تجارت» مشغول به کار شوند:
+70
رأی دهید
-12

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.