برای دریافت تیک آبی در توییترِ ایلان ماسک سر کیسه را شُل کنید؛ حق اشتراک ماهانه ۲۰دلار!

 حساب توییتری ایلان ماسک، مالک جدید توییتر یورونیوز: توییتر پس از مالکیت جدید تحت ریاست ایلان ماسک قرار است به خصوص در نحوه مدیریت احراز هویت کاربران این شبکه اجتماعی دستخوش تغییرات جدی شود.

ایلان ماسک این تغییرات را از توییتر بلو Twitter Blue، سرویسی که از کاربران در ازای ارائه قابلیت‌های مضاعف هزینه اشتراک دریافت می‌کند، آغاز کرده است.

هزینه اشتراک توییتر بلو پیش از این ماهانه ۴.۹۹ دلار برای کاربران تعیین شده بود اما طبق دستورالعمل اجرایی ایلان ماسک، توییتر از این پس برای این سرویس، ماهانه ۱۹.۹۹ دلار هزینه اشتراک دریافت می‌کند و در عوض به مشترکان به نشانه تایید احزار هویت «تیک آبی» می‌دهد.

با این حال، در برخی گزارش‌ها به نقل از منابع مطلع آمده است که حق اشتراک ماهنه جدید سرویس توییتر بلو ممکن است تغییر کند.

از سوی دیگر بر اساس دستورالعمل جدید آقای ماسک، از کاربرانی که پیش از این تیک آبی دریافت کرده‌اند خواسته می‌شود تا در یک مهلت ۹۰ روزه و با حق اشتراک جدید ماهانه ۱۹.۹۹ دلار به سرویس توییتر بلو بپیوندند، در غیر این صورت تیک آبی آنها پس گرفته می‌شود.

مدیرعامل و مالک جدید توییتر که به تازگی این شرکت را در معامله‌ای ۴۴ میلیار دلاری خریداری کرده همچنین با تعیین ضرب الاجلی برای کارکنان بخش سرویس ویژه اشتراکی یاد شده از آنها خواسته است تا هفتم نوامبر مقدمات اجرای اصلاحات را فراهم کنند زیرا در غیر اینصورت باید شرکت را ترک کنند.

آقای ماسک که روز جمعه گذشته به عنوان مدیر عامل پلتفرم رسانه اجتماعی توییتر انتخاب شد، دو روز بعد در توییتی نوشت: «کل فرآیند تأیید در حال حاضر در حال اصلاح است.»

بر این اساس، به نظر می‌آید که دستورالعمل جدید ایلان ماسک با دو هدف افزایش درآمد شرکت و نیز تقویت فرایند احراز و تایید هویت کاربران و مدیریت بات‌ها صادر شده باشد.

وی با این رویکرد تلاش دارد تا با پولی کردن امتیاز تیک آبی، حق اشتراک سرویس توییتر بلو را بالا ببرد و از این راه به درآمدزایی بیشتر شرکت کمک کند.

از نخستین اقدام‌های ایلان ماسک پس از تصاحب توییتر اخراج چند مدیر ارشد این شرکت بود؛ موضوعی که نشان می‌دهد وی به صورت جدی در صدد اصلاح و تغییر ساختار این شرکت است.

در حالی که ایلان ماسک پیش‌تر از خرید توییتر به عنوان یک اقدام شخصی بدون چشم‌انداز تجاری یاد کرده بود اما برخی کاربران در واکنش به بالا بردن حق اشتراک توییتر بلو، این رویکرد را به عنوان نشانه‌ای از تمایل برای پول‌سازی از طریق ارضای غرور معتادان به تیک آبی مورد انتقاد قرار داده‌اند.
+5
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  100Haloo - تهران، ایران
  ایرانیان انگلیس، لطفا یه کم تحقیق کنید در مورد درج خبر، شماها فخش خواهر و مادر به آخوند رو حذف میکنید اما حقیقت رو درست تشخیص نمیدید. این خبر درست نیست و در مورد تویتر آبی هست، Blue Taitter نه حساب کاربری عادی . تویتر
  4
  5
  ‌سه شنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۱ - ۰۱:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  صدای خسته - بروج، بلژیک
  ایلان ماسک دلش به حال مردم نسوخته. تمام سرمایه داران جهان فقط فقط به فکر جیبشان و موقعیتشان هستند و برای پولدار شدن حتی پا روی گلوی مردم نیز میگذارند.ایلان ماسک توئیتر رو برای آزادی و رفاه مردم ستمدیده جهان نخرید . برای منافع خودش خرید.
  1
  4
  ‌سه شنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.