آسیه باکری، فرزند شهید باکری: از نام پدرم برای سرکوب مردم کشورم استفاده نکنید

آسیه باکری خواستار برچیدن این پوستر از سطح شهر شده که حاوی عکس پدرش حمید باکری از فرماندهان کشته شده جنگ و ایران و عراق استآسیه باکری فرزند حمید باکری از فرماندهان کشته شده ایران در زمان جنگ با عراق، گفته است «از نام پدرم برای سرکوب مردم کشورم استفاده نکنید».

خانم باکری با انتشار عکس پوستری در یکی از خیابان های ایرانی که حاوی تصاویری چهره‌های مورد تایید حکومت است و در آن نوسته «شهدا نگاه می کنند»، در اینستاگرام خود نوشته است: «من به اندازه سهم یتیمی خود مدعی‌ام، مدعی خون پدرم که چه کردید آقایان؟ بعد از رفتن آن جان‌های عزیز چه کردید؟ چرا امروز مشروعیت داخلی شما تا این حد زیر سوال رفته؟»

او خطاب به حکومت ایران نوشته «سال ها گفتید امنیت، امنیت، چرا حتی در تامین امنیت شاهچراغ هم ناتوانید؟ این پوستر را از در و دیوار شهر پایین بیاورید و در خانه‌های خود آویزان کنید هرچند بعید می‌دانم این چشمان شما را بیدار کند».

حمید باکری پدر آسیه باکری در سال ۱۳۶۲ در منطقه جنگی در درگیری با عراق کشته شد و پیکر او هرگز به ایران بازنگشت.

هم دختر آقای باکری و هم همسر او در سال های اخیر بارها از سرکوب شهروندان ایرانی از سوی حکومت انتقاد کرده‌اند.

آسیه باکری در هفته های اخیر که دور تازه ای از اعتراضات در ایران بالاگرفته، بارها از مقام های حکومت انتقاد و مسئولان جمهوری اسلامی را متهم به «ریختن خود مظلوم» کرده است.

پیش از این مصطفی همت، فرزند ابراهیم همت دیگر فرمانده کشته شده ایرانی در جنگ با عراق هم از سیاست های جمهوری اسلامی ایران انتقاد کرده بود.
+106
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۳
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  شرافت مرز و کشور و دین نمیشناسد. بی شرفی هم همه در خمینی خامنه ای و رییسی و کلیه صد پدران بسیج. سپاهبلوکه شده
  0
  9
  دوشنبه ۰۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.