توقیف «نفتکش خارجی حامل سوخت قاچاق» توسط سپاه در خلیج فارس

دویچه وله: سپاه پاسداران اعلام کرد که یک نفت‌کش خارجی را در خلیج فارس توقیف کرده است. این نفت‌کش به گفته رئیس کل دادگستری استان هرمزگان، حامل ۱۱میلیون لیتر سوخت قاچاق به ارزش بالغ بر ۲۲۰ میلیارد تومان بوده است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان دوشنبه، ۹ آبان (۳۱ اکتبر) از توقیف یک نفتکش خارجی در خلیج فارس که حامل یازده میلیون لیتر سوخت قاچاق بوده، خبر داده است.

خبرگزاری تسنیم نیز با انتشار خبر توقیف این نفت‌کش توسط سپاه پاسداران، ارزش محموله این نفت‌کش را بالغ بر ۲۲۰ میلیارد تومان اعلام کرده است.

در ویدیویی که خبرگزاری تسنیم آن را منتشر کرده، مجتبی قهرمانی، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از "قاچاقی سازمان یافته" سخن می‌گوید و محموله نفت‌کش توقیف‌شده را "معادل ۵ هزار و پانصد نیسان سوخت دوهزار لیتری" اعلام کرده است.

او در این ویدیو همچنین به شناسایی و پیگرد قانونی "حدود ۱۱۰ شناوری" که به این نفت‌‌کش سوخت‌رسانی کرده‌اند اشاره کرده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه "توقیف شناور مذکور پس از یک ماه کار دقیق فنی و اطلاعاتی انجام شده است"، از بازداشت کاپیتان و خدمه این نفتکش خارجی برای "تکمیل روند تحقیقات و سیر مراحل قانونی" خبر داده است.

خبرگزاری فارس به نقل از مجتبی قهرمانی می‌نویسد: «اقدامات مجرمانه قاچاقچیان سوخت که در هماهنگی با بیگانگان به تاراج سرمایه‌های ملی مبادرت می‌کنند از زیر چتر اطلاعاتی دستگاه قضایی و ضابطین مخفی نخواهد ماند.»

رئیس دادگستری استان هرمزگان از مجازات "قاطع و بدون اغماض مرتکبان چنین جرایمی" خبر داده است. او افزود، با استناد به "مواد ۲۰ و ۲۲ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، قاچاقچیان علاوه بر محکومیت به حبس تا ۱۰ برابر ارزش سوخت مکشوفه جریمه می‌شوند و شناور دخیل در امر قاچاق نیز به‌نفع دولت ضبط خواهد شد".

خبرگزاری آلمان می‌نویسد، مشخص نیست تانکر مذکور با چه پرچمی در حرکت بوده است.
+6
رأی دهید
-54

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  احمد قمی - قم، ایران
  دزدان دریایی قبل از فروش نمشود اینان را دستگیرکردباید وقتی که تانکر شان پرشد انان را گرفت
  0
  8
  دوشنبه ۰۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۵
  بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان
  خامنه ای: ها این مال من بود اشتباهی گرفتید
  0
  9
  دوشنبه ۰۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid4053 - اصفهان، اتریش
  یعنی چی قاچاق نفت در انحصار سپایه هست و اگر دیگری انجام دهد دستگیر میشود.
  0
  3
  دوشنبه ۰۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.