علی کریمی: حمله به شاهچراغ اگر داخلی بود قاتلید، اگر خارجی بود نالایقید

رادیو فردا: علی کریمی، بازیکن سابق تیم ملی فوتبال، در ادامه حمایت خود از اعتراضات مردم ایران، روز یکشنبه ۸ آبان خطاب به حکومت نوشت: «آنچه در شاهچراغ اتفاق افتاد یک جنایت بود. اگر داخلی بود، قاتل‌اید. اگر خارجی بود، نالایق‌اید.»

کریمی در پیام تازه خود که در اینستاگرام و توئیتر منتشر کرد، افزود: «تأمین امنیت جانی مردم منت ندارد، بدیهی‌ترین وظیفه هر دولتی است. کسانی که مردند، از ما، دوستان ما، همشهری ما، خانواده ما بودند. تاوان خون آن‌ها، همراه با تمام جنایت‌های دیگر، هیزم بیشتری بر آتش جان شما خواهد شد.»

در حمله‌ای که توسط یک فرد مسلح در شامگاه روز چهارم آبان به حرم شاهچراغ انجام شد، به گزارش صدا و سیما، ۱۵ تن کشته و ۱۹ نفر دیگر زخمی شدند.

گروه داعش همان شب در شبکه خود به نام «اعماق»، و سپس روز پنج‌شنبه در نشریه هفتگی خود، به نام «النبا»، مسئولیت حمله را عهده‌دار شد.

با این حال، از یک سو برخی معترضان در تجمعات خود و شمار بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی از احتمال دست پشت پرده حکومت در این حمله سخن گفتند و از سوی دیگر برخی مقامات جمهوری اسلامی این حمله را به اعتراضات سراسری مردم ارتباط دادند.

علی کریمی در پایان پیام خود خطاب به حکومت جمهوری اسلامی چنین آورده است: «از خیابان تا زندان، از دانشگاه تا حرم، فراموش نمی‌کنیم چه بر سر ما آورده‌اید.»

این ستاره پیشین فوتبال ایران از شروع اعتراضات سراسری به‌طور پیوسته پیام‌هایی را در حمایت از مردم منتشر کرده؛ حمایتی که واکنش‌های تهدیدآمیز مقامات جمهوری اسلامی را هم در پی داشته است.

کریمی هفته گذشته در پی انتشار اخباری از تلاش برای ربودن او در امارات متحده عربی اعلام کرد «من و خانواده‌ام از طرق مختلف تهدید شدیم و می‌شویم».

این بازیکن سابق تیم ملی فوتبال افزود که «البته من مهم نیستم. من همچنان عزادار و نگران هموطنانم در جای جای میهن عزیزم هستم و همه هم و غم من آرامش مردم سرزمینم است».
+206
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  اینها هر دوش هستند هم قاتل هم بی لیاقت
  6
  92
  دوشنبه ۰۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  دین وحشیگری - اونتاریو، کانادا

  فزرند دلیر ایران بزودی شاهد دار زدن این وحوش تازی اسلامی غاصب،خواهی بود.شک نکن ایران داغدار راهی جز نابودی این تبهکاران ندارد.پیروزی نزدیک نزدیک تر می شود.بسته شدن دکان دین پیشاپیش تبریک ،شکو فایی ایران و ایرانی با عزت و با کرامت ثمر نابودی این تبهکاران.
  5
  62
  دوشنبه ۰۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  100Haloo - تهران، ایران

  علی آقا، قربون وجودت برم، نوشتید هیزم بر آتششون زیاد میکنند؟ به وجود پاکت قسم علی آقا، من از زیر سنگ هم باشه، بنزین هراپیما گیر میارم و میپاشم روشون و یه کبریت حرومشون میکنم، فقط صبر و صبر، وقتی هنه مردم آمدند بیرون و اینها چاره ای جز تسلیم نداششتند، اونوقت هر شب ما تو هر محله یه چهار شنبه سوری داریم و کلی آخوند و بسیجی و لباس شخصی و وابسته حکونتی برای سوزاندن. زنده باشی علی آقا، درد و بلات بخوره تو فرق سر علی خامنه ای بی نانوس و هر کسی که باهاش هم عقیده هست.
  10
  58
  دوشنبه ۰۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  مهدی52 - روتردام، هلند

  غلی آقای عزیزم از این ح-ر-ا-م-ی-ه-ا هر چی فکر کنی بر میاد به جز غیرت و عابرو و شرف
  2
  35
  دوشنبه ۰۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.