محمد معتمدی با رد خواندن سرود تیم ملی فوتبال: کشورم ناآرام شده، لبم به صحبت باز نمی‌شود

 محمد معتمدیصدای آمریکا: محمد معتمدی، خواننده موسیقی سنتی، روز یک‌شنبه ۸ آبان دعوت فدراسیون فوتبال ایران برای خواندن سرود رسمی تیم ملی را رد کرد.

روز شنبه خبرگزاری مهر به نقل از غلام‌حسین زمان‌آبادی، مشاور فرهنگی فدراسیون فوتبال ایران، نوشت که محمد معتمدی به عنوان خواننده سرود رسمی تیم ملی در مسابقات جام جهانی فوتبال انتخاب شده است.

آقای معتمدی امروز یک‌شنبه در یک استوری اینستاگرامی نوشت: «راستش از روزی که کشورم ناآرام شده، لبم به صحبت هم باز نمی‌شود چه رسد به آواز خواندن! تمام فعالیت‌های حرفه‌ای‌ام را هم تعطیل کرده‌ام. فقط به خاطر این که دل و دماغ هیچ کاری را ندارم.»

او اضافه کرد: «البته نمی‌دانم منظور از خواننده رسمی تیم ملی یعنی چه! من تا کنون در هیچ نهاد و ارگانی نه رسمی بوده‌ام و نه قراردادی. ولی حدسم این است که قطعه‌ای که چند ماه پیش و قبل از ناآرامی‌ها، به همت یکی از دوستان آهنگ‌سازم تولید شده، از میان دیگر آثار تولید‌شده برای همراهی تیم ملی انتخاب شده است.»

به گفته مشاور فرهنگی فدراسیون فوتبال، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان صدا و سیما دو نهاد متولی ساخت سرود رسمی تیم ملی فوتبال در جام جهانی هستند و «بر طبل شادانه بکوب» اثر امید جعفری، «تیم قهرمان ایران» امیر تاجیک، و «مژده باران» محمد معتمدی، به فیفا ارسال شده است.
استوری اینستاگرام محمد معتمدیفدراسیون فوتبال ایران در حالی برای حضور در رقابت‌های جام جهانی در قطر آماده می‌شود که پیش‌تر، شماری از شخصیت‌های ورزشی و چهره‌های شناخته‌شده اعلام کردند که با تسلیم درخواستی رسمی به فیفا خواستار تعلیق فدراسیون فوتبال ایران شدند.

این گروه که در همکاری و با هدایت موسسه حقوقی «روئیز– هوئرتا و کرسپو» در والنسیای اسپانیا این در خواست را به شورای فدراسیون بین المللی فوتبال و جیانی اینفانتینو، رئیس آن، دادند از این نهاد خواستند که فدراسیون فوتبال ایران را به دلیل ارتباطاتش با حکومت و در پیوند با سرکوب اعتراضات اخیر، بلافاصله به حالت تعلیق در‌ آورد و در نتیجه تیم ملی فوتبال ایران را از حضور در جام جهانی محروم کند.
+98
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  golden remix - استکهلم، سوئد

  . بینیم کدام بازیکنا در موقع پخش سرود ملی رژیم اشغالی (سر زد از افق مهر خاوران. پاینده مانی وجاودان جمهوری اسلامی ایران) قبل از بازی لبهاشون بسته خواهد ماند
  5
  31
  یکشنبه ۰۸ آبان ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.