تلاش رئیس نظام پزشکی برای دلجویی از پزشکان

 صدها پزشک و مردم در مقابل ساختمان نظام پزشکی در تهران تجمع کرده بودند اما ماموران به سوی آنها حمله کرده و گاز اشک‌آور شلیک کردند - ۴ آبانصدای آمریکا:در حالیکه جامعه پزشکی در تهران، شیراز و برخی دیگر شهرها نسبت به برخوردها با مجروحان و همچنین کادر فنی پزشکی درمانی اعتراض دارند، رئیس سازمان نظام پزشکی ایران با نامه‌نگاری‌هایی سعی دارد از پزشکان دلجویی کند اما پزشکان به رویه موجود اعتراض دارند.

عصر شنبه دکتر محمد رئیس‌زاده، رئیس کل سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای، معاونت انتظامی خود را مسئول کمیته پیگیری بازداشت شدگان جامعه پزشکی کرد.
موید علویان رئیس سازمان نظام‌پزشکی تهراناقدام رئیس‌زاده بعد از استفعای دو عضو ارشد نظام پزشکی تهران روی داد.

در حالیکه گروهی از پزشکان روز چهارشنبه ۴ آبان تجمع کرده بودند، ماموران به موید علویان رئیس سازمان نظام‌پزشکی تهران مشت زدند و او را مجروح کردند. بعد از حمله ماموران به پزشکان معترض، علویان و همچنین دکتر محمد رازی قائم مقام رئیس هیئت مدیره نظام پزشکی تهران بزرگ از سمت‌های خود استعفا کردند.

مشابه این رویه در شهرهای دیگر از جمله مشهد و شیراز هم روی داد و پزشکان معترض با حمله ماموران مواجه شدند.

با اینکه روز شنبه محمد رئیس‌زاده، رئیس کل سازمان نظام پزشکی در نامه‌ دیگری استعفای دکتر موید علویان را رد کرد اما جامعه پزشکی از برخوردهای صورت گرفته ناراحت هستند. در برخی از شهرها از جمله مشهد، رشت، شیراز و سنندج چند پزشک تاکنون بازداشت شده اند.
هاشم موذن زاده پزشک زندانیپیشتر برخی پزشکان فعال در شهر رشت خبر داده بودند که دکتر هاشم موذن زاده توسط ماموران در تهران بازداشت شد و خواستار آزادی او شدند.

از زمان اعتراضات در شهرهای ایران، در چند نوبت پزشکان با صدور بیانیه‌هایی خواستار رعایت حقوق مجروحان زندانی شدند و به حضور ماموران در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی انتقاد کردند.
مرگ یک زن جراح
در تجمع روز چهارشنبه گزارش‌هایی منتشر شد که دکتر پریسا بهمنی متخصص جراحی عمومی نیز بر اثر حمله ماموران کشته شده است.
رضا لاری پور مسئول روابط عمومی نظام پزشکی ایران این خبر را تکذیب کرده و گفته خانم دکتر بهمنی که عضو نظام پزشکی زنجان بوده در یک تصادف جان باخت.

ادعای وی در حالی است که دهها عضو از خانواده افراد کشته شده اعتراضات اخیر گفته اند که مقام‌های امنیتی به آنها فشار آورده اند که علت مرگ را تصادف ذکر کنند تا اجازه دریافت و دفن پیکر عزیزانشان را داشته باشند.

صدای آمریکا نمی‌تواند به طور مستقل این گزارش‌ها را تایید کند.
+13
رأی دهید
-5

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.