محاصره دانشجویان دانشگاه‌های مشهد و فنی تهران + لحظه ربایش یک دانشجو توسط لباس شخصی ها


ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که لحظه ربایش محمد صفایی، دانشجوی رشته اتاق عمل، در دانشگاه جندی شاپور اهواز را نشان می‌دهد.
 
بر اساس گزارشی که شوراهای صنفی دانشجویان کشور منتشر کرد، خوابگاه پسرانه این دانشگاه از جمله خوابگاه‌های دانشجویی بوده است که شامگاه شش آبان با یورش نیروهای امنیتی روبه‌رو شد.
 
گزارش‌ها حاکی است که علاوه‌بر محمد صفایی، سه دانشجوی دیگر دانشگاه جندی شاپور نیز بازداشت شده‌اند.
 
کمیته پیگیری وضعیت بازداشت‌شدگان تا روز ششم آبان بازداشت بیش از ۲۵۰ دانشجو در دانشگاه‌های مختلف را تایید کرده است.
 
گزارش‌های دریافتی از ایران، از محاصره دانشکده فنی دانشگاه تهران به دست نیروهای امنیتی و حضور گسترده لباس شخصی در خیابان امیرآباد حکایت دارد.

فضای التهاب‌آمیز در دانشگاه آزاد مشهد هم تا شامگاه شنبه ادامه یافته و گزارش‌ها حاکی است که ماموران امنیتی با نقاب، شوکر و باتوم وارد دانشگاه شده‌اند. همزمان، گروهی از مردم برای جلوگیری از بازداشت دانشجویان در مقابل این دانشگاه تجمع کرده‌اند.
حمله نیروهای امنیتی به دانشجویان دانشگاه ازاد مشهد شنبه ۷ ابانبا تاریک شدن هوا و ادامه پیدا کردن اعتراض‌های دانشجویی، گزارش‌هایی از محاصره دانشکده فنی دانشگاه تهران و بازداشت دسته‌جمعی دانشجویان، و همچنین محاصر دانشگاه آزاد مشهد منتشر شده است.

پیشتر ویدئوهایی از محاصره دانشگاه آزاد سوهانک، حمله به دانشگاه اصفهان و درگیری در دانشگاه علوم پزشکی اهواز و تیراندازی به دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کردستان (واقع در سنندج) در طول روز منتشر شده بود.
حمله لباس‌شخصی‌ها و ماموران به دانشجویان دانشگاه اصفهان ۷ اباندرگیری بسیج و لباس شخصی ها با دانشجویان در دانشگاه تهران پردیس مرکز - جلو در دانشکده فنی - ۷ آبان ۱۴۰۱روز شنبه، بسیاری از دانشگاه‌های کشور صحنه تظاهرات علیه جمهوری اسلامی بود.
گزارش‌ها از برخورد شدید ماموران با علوم پزشکی کردستان، دانشکده فنی تهران، دانشگاه آزاد مشهد
فعالان دانشجویی از سرکوب شدید معترضان در تجمع‌های روز شنبه دانشگاه علوم پزشکی کردستان، دانشکده فنی دانشگاه تهران و دانشگاه آزاد مشهد خبر می‌دهند.

تصاویر دانشگاه کردستان حاکی از حضور سنگین ماموران امنیتی و تیراندازی و شلیک گاز اشک آور است.
حمله نیروهای امنیتی به تجمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کردستان با شلیک گاز اشک‌اور، سنندج ۷ ابانفعالان دانشجویی از محاصره و بازداشت‌های گسترده در دانشکده فنی دانشگاه تهران و دانشگاه آزاد مشهد ابراز نگرانی می‌کنند.

پیش از این مشابه این اتفاق در دانشگاه شریف و نوشیروانی بابل و علوم پزشکی زاهدان رخ داده است.

امروز تجمع‌های متعددی در دانشگاه‌های ایران برگزار شد.

به گزارش شوراهای صنفی دانشجویان کشور از صبح روز شنبه، هفتم آبان اتوبوس‌هایی برای بردن دانشجویان معترض در دانشگاه علوم و تحقیقات مستقر شده بود و نیروهای امنیتی دست کم یک اتوبوس را از دانشجویان بازداشت‌شده پر کرده‌اند.
+46
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  رکس و اوین و شاهچراغ / هر سه کار علی چلاق!
  5
  39
  شنبه ۰۷ آبان ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  زنبور - کپنهاک، دانمارک

  با دیدن این صحنه ها مجبورم یه تریلی بدوبیراه نثار جدو اباد رهبر کیسه کش حمام منصوری کنم باین کارات ابروی نداشته خودت واعتقادات بیشتر میره ولی دیگه اخر کارته و مثل قزاقی ازت پزیرایی مشه
  6
  34
  شنبه ۰۷ آبان ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  sama128 - شیراز، ایران

  کثیف تر از این حکومت جمهوری اختلاسی وجود نداره ؛ خدا لعنتتون کنه پفیوز ها ها آشغال ها گند شاهچراغ تون هم که در آمد سعید حنیفه معروف به ابوحامد عضو حشدالشعبی حتی دوستان میتونن عکس موقع نماز بر قاسم سلیمانی را ببینند این یارو اونجا وایساده ؛ چقدر دروغ چقدر ظلم چقدر آدم کشی بعد کل سال از حسین و درس آزادگی کربلا و این چیزها زر میزنید. اون زنیکه انسیه خزعلی بی شرف درخصوص انگشت کردن اون خانم توسط ارازال ضد شورش گفته اونجاشو دست زده که ببینه اسلحه داره یا نداره زنکیه تو کل خانواده کثیفت تو ماتحت تون تانک قایم می کنید مخصوصا بچه های ژن خوک و خوکچه ات که کانادا هستند. بی شرف ها از ۱۲ فروردین سال ۵۸ ملت را به اسیری و بردگی با حرفهای صد من یه غاز دوزاری ۱۴۰۰ سال پیش گرفتید ول کنم نیستید بیشرف ها ۴۳ ساله یه نقطه مثبت توی حکومت کثیفتون نیست دست از سر ملت بردارید یه مشت ارازل انداختید تحت عنوان بسیجی و هویجی ضد شورش و .. به جون ملت اگه پدر مادر داشتند اینها اینطوری به ملت حمله نمی کردند اینطوری ملت را نمیکشتند صد رحمت به شرافت ارتشی های زمان شاه خدابیامرز.‌
  5
  31
  شنبه ۰۷ آبان ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  مطالبه گر - تورنتو، کانادا
  sama128 - شیراز، ایران. دوست عزیز کثیف از اینا میدونی کیه ؟ . اون کفتارهای منافقیه که عضو این گروه هستن و دائم منفی میدن . ننگ بر این افراد …..
  8
  6
  شنبه ۰۷ آبان ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.