برکناری فرمانده نیروی انتظامی زاهدان همزمان پس از حضور پرتعداد روحانیون و حامیان مولوی عبدالحمید

خبرگزاری های داخل ایران از برکناری فرمانده نیروی انتظامی شهر زاهدان و همچنین رئیس کلانتری ۱۶ این شهر که در مجاور مسجد مکی است خبر داده‌اند.

دلیل این برکناری‌ها «قصور برخی از ماموران و عزل رییس وقت کلانتری ۱۶ و فرمانده انتظامی شهرستان زاهدان» عنوان شده است.

در بیانیه شورای تامین استان سیستان و بلوچستان روایتی از نحوه آغاز تیراندازی به نمازگزاران و معترضان در روز جمعه ۸ مهر عنوان شده است: «ضمن پذیرش قصور برخی از ماموران و عزل رییس وقت کلانتری ۱۶ و فرمانده انتظامی شهرستان زاهدان و همچنین جبران خسارات وارده به جانباختگان بی گناه و خانواده های آنان اعلام می دارد که : پرونده حوادث تلخ زاهدان اعم از محرکین ، اغتشاشگران و مهاجمان به کلانتری و از طرفی مسوولین ذیربط انتظامی جهت رسیدگی به تخلفات و جرائم ، تشکیل و به همراه مستندات کامل برای رسیدگی همه جانبه به مرجع قضایی ارسال شده تا به صورت دقیق و براساس ضوابط قانونی مورد رسیدگی قرار گیرد».

خبر برکناری فرمانده نیروی انتظامی زاهدان در حالی عصر پنجنشبه - ۵ آبان - منتشر شد که پیش از آن گزارش‌های متعددی از تجمع بزرگ روحانیون و چهره‌های شناخته شده اهل سنت در مسجد مکی زاهدان منتشر شده بود.

علت این حضور، حمایت قاطع از مولوی عبدالحمید، روحانی برجسته و امام جمعه زاهدان عنوان شده است.

همزمان گزارش‌های متعددی از اعزام نیروهای امنیتی و انتظامی به شهر زاهدان و ساعاتی قبل. از نماز جمعه فردا - جمعه ۶ آبان - مخابره شده است.
+20
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن
  اینو بهش نمیگن برکناری ، صرفاً بخاطر خونخواری و وحشیگری بیش از حد ، اینها رو به مناطقی که معترضین و تظاهرکنندهای از خودگذشته تر و بی باک تری داره منتقل میکنند ، تا در اونجا این خوی حرومزادگی و وحشیگری رو بیشتر و بهتر به نمایش در بیارن !! ولی چه باک که بزودی تق همشون در میاد و پای میز محاکمه و حساب و کتاب و طناب !!
  1
  12
  جمعه ۰۶ آبان ۱۴۰۱ - ۰۳:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.