ارزشمند‌‌ترین انگل جهان که داروی موثر سرطان است

العربیه: دانشمندان اخیرا موفق شدند با استفاده از یک قارچ انگلی بومی کوه‌های هیمالیا نوعی دارو بسازند که در مراحل آزمایشی قدرت شگرفی برای درمان انواع سرطان از خود نشان داده است.

این دارو که «NUC-7738» نام دارد را محققان دانشگاه آکسفورد با همکاری شرکت داروسازی «NuCana» تولید کرده‌اند. گفته می‌شود توانایی تخریب سلول‌های سرطانی این دارو 40 برابر از هرگونه داروی دیگری که تاکنون تولید شده بیشتر است. در عین حال، در مقایسه با داروهای شیمی‌درمانی موجود، داروی جدید مراحل درمان را با آسیب کمتری به بدن انسان پشت سر می‌گذارد.

NUC-7738 در مراحل اولیه توسعه است، و بنابراین هنوز به عنوان یک داروی عمومی در دسترس نیست. با این حال، یافته‌های آزمایشی بالینی از نتایج کار این دارو امیدوارکننده است، و به نظر می‌رسد که این دارو می‌تواند به گزینه درمانی جدید همه‌گیری برای بیماران سرطانی تبدیل شود.

توانایی چشمگیر NUC-7738 برای مقابله با سرطان، مدیون ماده اصلی آن به نام «کوردیسپین» است، که از یک قارچ انگلی بومی کوه‌های هیمالیا در مناطق چینی استخراج شده است، و آن را به نام عامیانه «قارچ کاترپیلار» می‌شناسند، چون از طریق شکار و مومیایی کردن لارو پروانه تغذیه می‌کند.

قارچ کاترپیلار در طب سنتی چینی جایگاهی برجسته دارد، و صدها و شاید چند هزار سال به‌عنوان داروی گیاهی مورد استفاده قرار ‌گرفته است. دانشمندان در سال‌های اخیر با آزمایش این قارچ متوجه شدند که خواص ضد سرطانی، ضد اکسیدانی و ضد التهابی دارد، و بنابراین دارویی موثر علیه هرگونه تومور است.

تمام این موارد باعث شده تا قارچ کاترپیلار به شدت مورد توجه محافل تحقیقی و پزشکی و داروسازی قرار گیرد، و به همین دلیل اغلب از آن به عنوان «ارزشمندترین انگل» جهان یاد می‌کنند.

با این حال، به منظور بهینه کردن تاثیرگذاری کوردیسپین قارچ کاترپیلار، دانشمندان تغییراتی ژنتیکی در آن داده‌اند که باعث شده قوت چهل‌برابری نسبت به داروهای موجود پیدا کند. انتظار می‌رود این داروی مهم پس از انجام آزمایش‌های اولیه راهی بازار شود.
+17
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۳
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  خداوند هیچ چیز را بی دلیل خلق نکرده. الان خیلی ها فکر میکنند که آخوند به هیچ دردی نمیخورد در صورتیکه اگر اخوند را اول دار بزنیم بعد بذاریم جسدش بگنده بعد عصاره اش را اش با در پهن کفتار قاطی کنیم و به سر تجزیه طلبان پاک ترک بمالیم تا 2درصد از نجاست انها کم می‌شود
  3
  6
  جمعه ۰۶ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.