روسیه: آماده همکاری‌های ضد تروریسم با ایران هستیم

دویچه وله: پوتین، رییس جمهوری روسیه واقعه حمله به شاهچراغ شیراز را به رئیسی، همتای ایرانی‌اش تسلیت گفت. او همچنین تصریح کرد که مسکو آماده گسترش همکاری با تهران در زمین مبارزه با تروریسم است.

سایت کاخ کرملین نوشته ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه در تلگرامی به ابراهیم رئیسی همتای ایرانی‌اش اعلام کرده که آماده است تا با ایران برای مقابله با تهدیدات تروریستی همکاری کند.

پوتین در پیامش نوشته است: «مایلم بر آمادگی روسیه برای گسترش بیشتر همکاری با شرکای ایرانی‌مان در زمینه مبارزه ضد تروریسم تاکید کنم.» سایت کاخ کرملین روز پنج‌شنبه ۲۷ اکتبر متن این پیام را منتشر کرده است.

پوتین همچنین در مورد حمله به شهر شیراز و کشته شدن چندین نفر با ابراهیم رئیسی ابراز همدردی کرده و به او تسلیت گفته است. گروه تروریستی داعش مسئولیت این حمله را که روز چهارشنبه ۲۶ اکتبر (چهارم آبان) در شاهچراغ شیراز انجام شد، بر عهده گرفت. دراثر این حمله ۱۵ نفر کشته شدند.

آمریکا پیشتر از این موضوع ابراز نگرانی کرده بود که روسیه در روش‌های سرکوب اعتراضات در ایران به جمهوری اسلامی کمک کند. جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در این باره گفت: «ما می‌دانیم که احتمالا نوعی حمایت از ایران برای بالا بردن توانایی در مقابله با معترضان از سوی روسیه صورت می‌گیرد، متاسفانه روسیه در این زمینه تجربه زیادی دارد.»

پرسش خبرنگاران از جان کربی در این باره که آیا این حمایت احتمالی شروع شده یا هنوز انجام نشده است، بدون پاسخ ماند.

جمهوری اسلامی ایران معترضانی را که چهل روز است در خیابان‌ها علیه مقامات حکومت ایران و اصل نظام شعار می‌دهند، تروریست می‌داند.
+4
رأی دهید
-77

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  karaji - کرج ، ایران

  کدوم احمقی رژیم دست نشانده خودشو رها میکنه که پوتین بکنه ! اما بجز ویرانی ایران چیز دیگری مشهود نیست ...لعنت به نادانی و لعنت به آمریکا و روسیه
  2
  44
  جمعه ۰۶ آبان ۱۴۰۱ - ۰۴:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  دنیا نیست که! دیوونه خونه است. پوتین رو پاشو فشار بدی ازش خامنه ای میزنه بیرون، اونوقت این دوتا میخوان با تروریسم بجنگن. جفتشون زدن به معدن تریاک کرمان
  2
  37
  جمعه ۰۶ آبان ۱۴۰۱ - ۰۴:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  دین وحشیگری - اونتاریو، کانادا

  جوک بزرگ دو‌کشور ناقض حقوق بشر ،خون ریز ترین کشور ها،دیکتاتور ترین کشورها کودک کش ترین کشورها واقعا وقاحت هم حدی داره.ننگ بر این دیکتا توری های خودکامه و حرامی.
  2
  40
  جمعه ۰۶ آبان ۱۴۰۱ - ۰۵:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  golden remix - استکهلم، سوئد
  پوتین تو اول انی رو که زادی بزرگش کن. امریکا تو رو تو چنان باتلاقی انداخت که چندین نسل در روسیه باید تاوانش رو بده . روسیه با ان همه ثروت هنوز یک کشور پیشرفته ای نشده خودش گویای خرفت بودن زمامدارانش هست.
  1
  18
  جمعه ۰۶ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  دین وحشیگری - اونتاریو، کانادا
  اصولگرا و اصلاح طلب همه محکوم به مرگ هستند خاتمی که حامی گفتمان بود با بیانیه امرورش ثابت کرد تمام این جنایتکاران در یک کشتی نشسته اند کسی که به گفتمان ملل پافشاری می کرد مردم رو اغتشاشگر نامید.وحوش اسلامی غاصب خوب وو بد نداره همشان بایستی گور به گور شن.
  0
  17
  جمعه ۰۶ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.