مرگ مشکوک شماری از پرسنل سپاه و نیروی انتظامی؛ آموزش رزمی سه روزه به آخوندها

آخوندهایی با اضافه وزن  در یک اردوی سه روزه برای دفاع از انقلاب اسلامی در برابر مردم آماده می‌شوندکیهان لندن:چهل روز از آغاز خیزش سراسری در ایران می‌گذرد و با وجود همه تهدیدات و سرکوب‌ها اعتراضات مردم همچنان ادامه دارد. اخیراً علاوه بر افزایش شمار تلفات نیروهای سرکوبگر، مرگ مشکوک بین آنها نیز افزایش پیدا کرده و کمبود نیروی سرکوب باعث شده تا حکومت آخوندهایش را به میدان بیاورد!

آنچه جمهوری اسلامی با آن روبروست ریزش نیروهای سرکوبگر و موازی با آن تلفات سنگین نیروهاست. برآوردها نشان می‌دهد از آغاز اعتراضات تعداد تلفات در نیروهای ویژه پلیس، بسیج، سپاه پاسداران و همچنین لباس شخصی‌ها به ۴۰ نفر رسیده است. آخرین مورد آن کشته شدن دو سپاهی در زاهدان بر اثر تیراندازی بود. مرگ مشکوک پرسنل سپاه و نیروی انتظامی نیز بطور عجیبی افزایش پیدا کرده است.

در ارتباط با مرگ رضا خانی چگنی عضو تیپ ۵۷ سپاه لرستان اعلام شد هنگام ماموریت در شمالغربی ایران بر اثر «اصابت صاعقه» کشته شده است! استوار ولی‌زاده از پرنسل نیروی انتظامی در شهرستان گلوگاه بهشهر (استان مازنداران) نیز در یک انفجار داخل منزلش کشته شد. گزارش شد علت این انفجار خودکشی وی از طریق بازکردن شیر گاز و انفجار ناشی از آن بوده است!

در روزهای اخیر به پرسنل نیروی انتظامی ابلاغ شده «با توجه به حمله معاندان و ضدانقلاب به نیروی انتظامی و نیروهای امنیتی و سپاه در ساعات غیرخدمت مراقب باشند و هرگونه اتفاق مشابه را اطلاع‌رسانی کنند.
در یکی از موارد یکی از پرسنل پلیس هنگام پیاده شدن از اتومبیل شخصی خود بعد از پایان یک ماموریت پیش از آنکه به پارکینگ برسد مجروح شده است.

سارا فلاحی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی درباره حق تیراندازی ماموران در سرکوب اعتراضات به خبرگزاری ایسنا گفته است در اعتراضات اخیر پلیس حق استفاده از سلاح را نداشت و مقامات مسئول به نیروی انتظامی گفته بودند «حتی‌المقدور و تا جایی که می‌توانید خودتان شهید شوید، اما به مردم کشته تحمیل نشود!» این ادعا در حالیست که شمار زیادی از معترضان از جمله کودکان بر اثر شلیک مستقیم نیروهای سرکوبگر به قتل رسیده‌اند.

جمهوری اسلامی نه فقط بین مردم کوچه و بازار بلکه در بین نخبگان و گروه‌های تاثیرگذار از جمله دانشجویان با مخالفت‌های شدید روبروست. علی خضریان نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی هشدار داده «سکوت گروه‌های مرجع اجتماعی در مقابل وقایع منجر به متلاطم‌تر شدن جامعه می‌شود!» اگرچه «گروه‌های مرجع اجتماعی» مورد نظر این فرد اساسا برای جامعه جوان ایران نه تنها از هیچ نظر «مرجع» به شمار نمی‌روند بلکه به نظر می‌رسد رشد ذهنی جوانان کشور به اندازه‌ای رسیده که به «مرجع» و کسانی که خود را در چنین جایگاهی می‌بینند، اعتنا و نیازی ندارند!

در این میان، کمبود نیروی سرکوبگر باعث شده نهادهای امنیتی برای عضوگیری سراغ نهادها و ارگان‌های دولتی بروند. گزارش‌ شده در روزهای اخیر بسیج بانک‌ها در تهران و حومه به بعضی شعب بانک‌های دولتی مراجعه کردند و از پرسنلی که سابقه خدمت سربازی دارند یا کار با اسلحه را بلدند خواسته‌اند به عنوان نیروی داوطلب به «یگان‌های مردمی مقابله با اغتشاشات» کمک کنند! آنها از مردم می‌خواهند که در برابر مردم که خانواده و خویشاوندان خودشان نیز در میان آنها هستند، بایستند!

ریزش و کمبود نیرو به حدی رسیده که حکومت به سراغ آخوندها و طلبه‌هایش رفته و آنها را به میدان آورده است. مسئله اما این است که این گروه دست‌شان به کاری نرفته چه برسد به اینکه بخواهند مانند پرسنل انتظامی و نظامی عمل کنند! در ایران اغلب کسانی که وارد حوزه‌های علمیه می‌شوند از خدمت سربازی معاف شده‌اند. بنابراین نه آموزش رزم دیده‌اند و نه فیزیک مناسبی برای مقابله با اعتراضات دارند.

خبرگزاری «حوزه» دوم آبان گزارش داد که برای چند یگان از آخوندها دوره تمرین رزمی و آمادگی جسمانی برگزار شده است.
حوزه نیوز تصاویری از دوره آموزش رزمی آخوندها منتشر کرد که قیافه‌های مضحک آنها را با یونیفرم و پوتین و عمامه و موبایل به دست نشان می‌دهد!یگان آخوندها در محل آموزش رزمیفرمانده «تیپ ۸۳ جعفر صادق» در حاشیه رزمایش حوزوی‌ها با اشاره به اینکه اردوی رزمی سه روزه است گفته «ما اینجا جمع شدیم با صدای رسا و محکم به همه منافقان داخلی و دشمنان خارجی اعلام کنیم که اسلام و انقلاب مدافعانی از جنس روحانی و طلبه آموزش دیده دارد و تا آخرین نفس و آخرین قطره خون با همه توان از ولی امر مسلمین و منویات ایشان دفاع خواهد کرد!»

معاون نماینده علی خامنه‌ای در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در سخنانی خطاب به گردان‌های رزمی آخوندها در این اردو با اشاره به «تلاش دشمنان نظام برای براندازی» گفته «فتنه جدید وقتی راه افتاد که نظام شروع به جراحی اقتصادی کرد تا دست لاشخورها از بیت‌المال کوتاه شود.»
+207
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  تو حوزه کافی نبود، حالا تو پادگان هم بشکه رواج پیدا میکنه!
  2
  96
  ‌پنجشنبه ۰۵ آبان ۱۴۰۱ - ۰۲:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  آزاذه - تهران، ایران

  بهترین وقت است تا تمام ملا ها را به بهشت دروغینشان بفرستید
  6
  101
  ‌پنجشنبه ۰۵ آبان ۱۴۰۱ - ۰۲:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  100Haloo - تهران، ایران

  حیف نون که بدهند به اینها، اول باید آخوند را بست به گاری تا خوب بدود، بعد که لاغر شد ببندنش به سنگ آسیاب برای همیشه😂
  6
  91
  ‌پنجشنبه ۰۵ آبان ۱۴۰۱ - ۰۲:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  newyork333 - نیویورک، ایالات متحده امریکا

  ای جان ، مونده بودم چطوری آدم دستش به اینا برسه. حالا خودشون دارن میان تو بازی ، تقاص سگ هایی بی‌گناهی رو که کشتن. مردم از اینا میگیرن
  2
  95
  ‌پنجشنبه ۰۵ آبان ۱۴۰۱ - ۰۳:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  dannni - سوئد، سوئد

  حیف بس این همه تیر برق براشون آماده کردن ملت چه میشه این تیر برق ها دگه تا آن موقع بدرد نخور میشن تا آن موقع اینها با این ۳ روز آموزش توسط مردم نفله میشند
  2
  78
  ‌پنجشنبه ۰۵ آبان ۱۴۰۱ - ۰۶:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  کو حق - ولینتون، نیوزلند
  من از معترضان عزیز خواهش میکنم در وقت نماز بی حرکت باشن تا این تپله ها با خدا مناجات کنن خیر سرشان و برای رهبر مسلمون سعا
  0
  7
  جمعه ۰۶ آبان ۱۴۰۱ - ۰۵:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  دین وحشیگری - اونتاریو، کانادا
  وحوش متعفن اسلامی باقی مانده از تفاله های اعراب متجاوز گر به ایران با سابقه ای جنایی بیش از ۱۴۰۰ سال.دکان دین برتی همیشه تعطیل..شکوفایی ایران و خاور میانه نزدیک است.پاینده باد ایران متحد ازاد سکولار.
  0
  2
  جمعه ۰۶ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.