فراخوان‌های مختلف برای برگزاری تجمع در سراسر ایران در چهلمین روز کشته شدن مهسا امینی

ایران اینترنشنال: گروه‌ها و اقشار مختلف در ایران با انتشار فراخوان‌هایی اعلام کرده‌اند که روز چهارشنبه همزمان با چهلمین روز کشته شدن مهسا امینی، با شعار «زن، زندگی، آزادی» گردهم‌ می‌آیند و راهپیمایی اعتراضی برگزار می‌کنند.

گروه جوانان محلات تهران با انتشار اطلاعیه شماره چهارده خود، از همه مردم ایران دعوت کرد تا در محلات اطراف دانشگاه‌ها و باراز در روز چهارشنبه چهارم آبان و روزهای بعد از آن از ساعت یازده صبح تجمع کنند.

همچنین در این اطلاعیه از مردم دعوت شده که از ساعت پانزده هر روز در محلات مختلف تهران و سراسر ایران تجمع‌ها و تظاهرات اعتراضی برگزار شود.
در این اطلاعیه تاکید شده است: «ما از هر اقدامی برای ضربه زدن به حکومت ظالم و فاسد اسلامی حمایت می‌کنیم» و «آتش این انقلاب را روشن نگاه می‌داریم تا سایر عوامل لازم از جمله همراهی بیشتر مردم در داخل و خارج اتفاق بیفتد.»

همچنین جمعی از فعالان حقوق زنان ایران با انتشار فراخوانی نوشتند که روز چهار‌شنبه به مناسبت چهلمین روز قتل مهسا امینی واعتراضات سراسری، برای «برابری، عدالت و برای زن زندگی آزادی خیابان‌ها را فتح می‌کنیم».

در این فراخوان آمده است: «اکنون نزدیک به چهل روز است نام ژینا (مهسا) امینی را چون نماد آزادی در خیابان‌ها فریاد می‌زنیم و هر روز به عزای ژینای دیگری می‌نشینیم. اکنون می‌دانیم که آزادی زندگی است و زندگی مقاومت است. می‌دانیم که تک‌تک ما رهبران این انقلاب هستیم و صدای حق‌خواهیمان بلندتر از آن است که به مصادره دربیاید.»

این فعالان حقوق زنان تاکید کردند: «در این چهل روز دستگاه سرکوب از هیچ شری فروگذار نکرد. فرزندان‌مان را از مدارس ربودند و کشتند. معلمان و کارگران را سرکوب کردند.کارخانه ها و دانشگاه‌ها را پادگان کرده‌اند. زنان معترض را در خیابان‌ها به صورت سیستماتیک آزار و اذیت دادند. نمازگزاران را در صفوف نماز به رگبار بستند، زندان‌ها را به آتش کشیدند، کوشیدند فریاد حق‌طلبی ملت کرد و ترک و بلوچ و لرو عرب و ترکمن و ... را با قساوتی دوچندان در هم شکنند، غافل از آن‌که مردمی که به پا خاسته‌اند دیگر از پا نمی‌شینند.»

قرار است این فعالان زن ساعت پنج عصر روز چهارشنبه چهارم آبان در خیابان شریعتی تهران از پیچ ‌شمیران تا میدان تجریش و میادین اصلی در دیگر شهرها تجمع کنند.

همچنین در این میان فراخوان‌های پراکنده‌ای نیز در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

در حالی که روز سه‌شنبه نیروهای امنیتی به تجمع پزشکان در شیراز حمله کردند، اعضای نظام پزشکی در تهران و اصفهان اعلام کردند که در اعتراض به دخالت نیروهای امنیتی در روند درمان در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه تجمع خواهند کرد.

همچنین در یک فراخوان به تظاهرات در ایلام که با عنوان «آخرین هشدار به سپاه پاسداران در ایلام» به مناسبت چهلمین روز قیام سراسری مردم ایرانبرای آزادی منتشر شده آمده است: «اگر سپاه ایلام همچنان به بازداشت جوانان انقلابی ادامه دهد و مردم راسرکوب کند پرونده فساد اخلاقی سرکرده‌هایش را برملا می‌کنیم از صادق کاکی و دخترش شروع می‌کنیم که پرونده فساداخلاقی قطوری دارند.»
+179
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  Aztek - قم، ایران

  خامنه ای تصمیم گرفته با فضاحت هر چه تمام تر سقوط کنه .
  5
  71
  ‌سه شنبه ۰۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد

  Aztek - قم، ایران
  تاریخ نشون داده امثال خامنه ای هیچوقت نخواستن به اشتباهاتشون اعتراف کنن و به مسیر ملت برگردن. دیکتاتورها هیچوقت پایین نیومدن بلکه به وسیله ملتشون پایین کشیده شدن.
  3
  31
  ‌سه شنبه ۰۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  خدا مهسا رو بیامرزه ولی 4 آبان روز تولد شاهنشاه آریامهر هم هست! مرگ بر خامنه ای و لعنت بر خمینی!
  6
  35
  ‌سه شنبه ۰۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  این تجمع از هر چیز دیگه برا مردم مهمه و خیانت به خودت و کشورت هست اگه نری
  2
  25
  ‌سه شنبه ۰۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.