ایران در رسانه‌های جهان؛ نیویورک‌تایمز: رادارها «شاهد» را با «کامیون‌» اشتباه می‌گیرند

 حمله روسیه به اوکراین با پهپاد ایرانی شاهد. آرشیوصدای آمریکا:رسانه‌های معتبر جهان در مقالات و گزارش‌های خود، به حملات روسیه به اوکراین با استفاده از پهپادهای ساخت ایران پرداخته‌اند.

همچنین، با ادامه اعتراضات سراسری در تهران و بسیاری از شهرهای ایران، و گردهمائی‌های ایرانیان در کشورهای جهان، تعداد عکس و گزارش و فیلم و مصاحبه در رسانه‌های جهان افزایش یافته است.

واشنگتن پست گزارش آسوشیتدپرس را برجسته کرده که می‌نویسد مقامات اوکراین می‌گویند بعد از تلاش بسیار در مقابله با پهپادهای ساخت ایران موفق شده‌اند ترس مردم را کم کنند.

اما نیویورک تایمز در گزارشی از خبرنگار خود در کی‌یف به نقل از خلبان یک جت جنگنده اوکراینی می‌نویسد شکار پهپادهای کُند و پرسروصدای ایرانی که چندین نیروگاه‌ برق اوکراین را از کار انداخته‌اند، کار بسیار دشواری است چون صفحه رادار، آنها را با پرندگان مهاجر یا کامیون‌ اشتباه می‌گیرد.

فاکس‌نیوز به نقل از کارشناس ارشد بنیاد دفاع از دمکراسی‌ها بهنام طالب‌لو می‌نویسد همکاری حکومت ایران با تهاجم روسیه علیه اوکراین، از جمله احتمال فروش موشک‌های بالیستیک ایران به روسیه، می‌تواند ایران را در فهرست دشمنان رزمی آمریکا قرار دهد.
سقوط پهپاد ساخت ایران در کی‌یفروزنامه ایندیپندنت لندن می‌پرسد آیا پهپادهای ایرانی‌ روسیه سبب خواهد شد که اسرائیل به تامین سلاح برای اوکراین بپردازد؟ نویسنده بل ترو در ایندیپندنت می‌نویسد درخواست مستقیم و علنی اوکراین ممکن است بازی اسرائیل برای حفظ موازنه در سیاست خارجی را در هم بشکند.

تلویزیون آی ۲۴ اسرائیل گزارش می‌دهد که مستشاران سپاه پاسداران در بلاروس سپاهیان روسیه را برای هدایت پهپادهای ساخت ایران، تعلیم می‌دهند.

کی‌یف پست چاپ پایتخت اوکراین می‌نویسد اسرائیل برای شکار پهپادهای ساخت ایران، به اوکراین کمک اطلاعاتی می‌دهد.
اعتراض‌ها در ایران
اسوشیتدپرس در گزارشی که در صدها رسانه در سراسر جهان انعکاس یافت،‌ می‌نویسد انتشار فیلم از زندان اوین بعد از آتشسوزی که در آن یک نگهبان می‌گوید آتش را زندانیان مالی به قصد فرار روشن کرده بودند، بر شک و تردید نسبت به روایت‌های چندگانه حکومت در این باره، افزود.

الجزیره قطر‌ در گزارشی از تهران می‌نویسد کاظم غریب‌آبادی، معاون بین‌الملل قوه قضائیه جمهوری اسلامی، کانال‌های خبری فارسی‌زبان لندن، از جمله بی‌بی‌سی فارسی را به برانگیختن عملیات تروریستی در داخل ایران متهم می‌کند.

واشنگتن پست گزارشی را به معرفی رسانه‌ اینترنتی «ایران وایر» اختصاص داده و می‌نویسد این رسانه به کار خود در شرایطی ادامه می‌دهد که گزارشگری در ایران با خطر حبس همراه است.

خبرنگار وال استریت جورنال بنوا فوکان در گزارشی درباره نیرو گرفتن اعتراضات سراسری از پیوستن کارگران اعتصابی در برخی صنایع کلیدی، می‌نویسد در میان اعتراضات سراسری، کارگران فرصت را برای اعتراض بر سر دستمزدهای عقب‌افتاده، غنیمت شمردند. به گزارش وال استریت جورنال بر اساس منابع رسمی، از روز یکشنبه اول آبان‌ماه، فرهنگیان در اعتراض به قتل و بازداشت شاگردان مدارس، تحصن دو روزه برگزار کردند.
+20
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Ahmad_Jeni - برلین، آلمان
  چه میکنه لامصب pahbad های ساخت ایران، یاد پهلوی بخیر ما داشتیم آفتابه و فرغون صادر میکردیم، رضا شاه بزرگ لشکرش یه روزه در مقابل متفقین شکست خورد و متلاشی شد، فلک زده چقدر آفتابه تولید کرد 😂😂
  19
  3
  ‌سه شنبه ۰۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.