بهزاد نبوی: نمی‌توانیم با «براندازها» همراه شویم، می‌خواهیم نظام را اصلاح کنیم

 بهزاد نبوی ۸۱ ساله گفته که معترضان امروز، به حرف سیاسیون گوش نمی‌دهندرادیو فردا: بهزاد نبوی، فعال اصلاح‌طلب، می‌گوید «نمی‌توانیم با معترضان کف خیابان که شعار‌های براندازانه می‌دهند، همسو شویم، ما شعار‌های آنان را قبول نداریم».

این فعال سیاسی ۸۱ ساله در عین حال به شماره روز دوشنبه دوم آبان روزنامه «هم‌میهن» گفته که معترضان امروز، به حرف سیاسیون گوش نمی‌دهند.

آقای نبوی افزوده است: «ما شعارهای آنان (معترضان خواهان برچیده شدن جمهوری اسلامی) را قبول نداریم: ما می‌خواهیم در چارچوب نظام، نظام را اصلاح کنیم. نمی‌خواهیم دینامیت زیر ساختمان نظام بگذاریم، بلکه می‌خواهیم همین بنا را اصلاح و ایراداتش را برطرف کنیم که البته می‌دانیم کار بسیار مشکل و پرهزینه‌ای است».

او در ادامه تصریح کرد که «برای دیگران هم، وضعیت بهتر نیست؛ سلطنت‌طلبان و مجاهدین خلق در اعتراضات اخیر جوانان، کمترین حضور و نقش را دارند».

این فعال اصلاح‌طلب در عین حال در بخشی از سخنان خود مدعی شد که «معترضان امروز، به خاطر تغییر سبک زندگی به خیابان‌ها آمده‌اند».

اظهارات بهزاد نبوی در حالی است که اگرچه شروع اعتراضات گسترده مردمی با جان باختن مهسا امینی، دختر ۲۲ ساله سقزی در بازداشت گشت ارشاد، آغاز شد، اما شعارهای معترضان کلیت نظام، اعم از اصلاح‌طلب و اصولگرا، همچنین ۴۳ سال حاکمیت جمهوری اسلامی را هدف قرار داده است و بسیار فراتر از خواست «تغییر سبک زندگی» است که این فعال سیاسی عنوان کرده.

او در ادامه مدعی شد که مطالعاتش نشان داده که انقلاب «کاری غلط و به زیان کشور و ملت» است و «نتیجه مداخلات خارجی نیز در عراق و افغانستان مشاهده می‌شود».

آقای نبوی راه سوم را «تداوم حرکت اصلاحی» دانست و اظهار داشت که«به‌نظر من به‌رغم شرایط نامساعد برای ادامه فعالیت سیاسی، کماکان باید حرکت اصلاحی را ادامه دهیم».

اظهارات این فعال اصلاح‌طلب در حالی است که محمد خاتمی، رئیس‌جمهوری پیشین ایران، نزدیک به این جریان سیاسی بود و به مدت هشت سال ریاست قوه مجریه را برعهده داشت. ضمن این‌که مجلس ششم در اختیار طیف اصلاح‌طلبان بود ولی آن‌ها به‌دلیل مخالفت‌های رهبر جمهوری اسلامی و نهادهای انتصابی نتوانستند کاری از پیش ببرند.

در حالی که قدرت آیت‌الله علی خامنه‌ای و نهادهای زیرنظر او از جمله سپاه پاسداران در سال‌های اخیر بی‌رقیب شده است و اصلاح‌طلبان از حاکمیت اخراج شده‌اند، مشخص نیست که اصلاحات مورد نظر بهزاد نبوی قرار است چگونه تحقق یابد
+3
رأی دهید
-64

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  خفه بمیر کفتار پیر. کسی تو را دعوت نکرد
  0
  31
  ‌سه شنبه ۰۳ آبان ۱۴۰۱ - ۰۲:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  عمر نظام با توی خر پیره بسر رسیده و دیگر زمانی برای اصلاح باقی نمانده ! چون دست همتون به خون مردم آغشته است و فسادتون ریشه ایست و کُلاً از قدیم گفته اند که توبه گرگ ، مرگه !
  2
  29
  ‌سه شنبه ۰۳ آبان ۱۴۰۱ - ۰۳:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  آقای خاص - استرالیا، استرالیا

  اِ این هنوز زنده‌اس؟ کسی هست براش تره خرد کنه؟
  2
  28
  ‌سه شنبه ۰۳ آبان ۱۴۰۱ - ۰۴:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  اصلاحات این فرد وزیر سابق و خارج شده از قدرت مسلما همان کار هایی است که در زمان قدرت اداری انجام داد ه. مانند حذف ایینه بغل پیکان . مانند حذف دستمال کاغذی . حذف چراغ داخل اتومبیل. کاربران عزیز و خوب دقت کردید که این وزیر چه کار هایی میکرد. اینها بودند سازندگان همراه سید روح الله
  1
  16
  ‌سه شنبه ۰۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.