روزنامه جوان، رسانه وابسته به سپاه «آلمان‌ها» را تهدید کرد

 در تظاهرات روز شنبه ایرانیان در برلین بیش از ۸۰ هزار نفر گرد هم آمدندرادیو فردا: به دنبال برگزاری تظاهرات بزرگ و ۸۰ هزار نفری ایرانیان علیه جمهوری اسلامی در برلین، روزنامه جوان، وابسته به سپاه پاسداران شامگاه شنبه ۳۰ مهر در مطلبی، شهروندان آلمانی را تهدید کرد.

این رسانه وابسته به سپاه پاسداران، برگزاری این تظاهرات در برلین را «مداخله آشکار» آلمان و «همراهی با براندازان» توصیف کرده و نوشته است که این تجمع «قطعا از طرف ایران بی‌پاسخ نخواهد ماند و برای آلمان‌ها گران تمام خواهد شد.»

ایرانیان خارج از کشور در همبستگی با اعتراضات ضدحکومتی و سراسری در داخل ایران، روز شنبه در برلین تجمع و راهپیمایی کردند. یک سخنگوی پلیس آلمان تعداد تظاهرکنندگان را حدود ۸۰ هزار نفر اعلام کرد.

تهدید روزنامه جوان علیه «آلمان‌ها» همراه است با اشاره این روزنامه به میزبانی سفارت آلمان در تهران «از سفرای اروپایی» که به گفته این روزنامه، «حامی اغتشاش در ایران» هستند و بازداشت یک آلمانی در جریان اعتراضات اردبیل.

جمهوری اسلامی از آغاز اعتراضات جاری در ایران تلاش کرد دلایل شکل‌گیری این اعتراضات را به کشورهای غربی و اسرائیل نسبت دهد و تاکنون از بازداشت چندین تبعه کشورهای اروپایی از جمله یک گردشگر آلمانی در اردبیل، به اتهام «دست داشتن» در این اعتراضات خبر داده است.

اوایل شهریور و پیش از آغاز اعتراضات نیز، وزارت امور خارجه آلمان در پاسخ به رادیوفردا تأیید کرد که حکومت ایران یک شهروند دیگر آلمان را بازداشت و زندانی کرده است.

جمشید شارمهد و ناهید تقوی دو شهروند دوتابعیتی ایرانی‌آلمانی نیز پیشتر در ایران بازداشت شده بودند.

روزنامه جوان همچنین مدعی شده است که انتخاب شهر برلین برای تجمع ایرانیان خارج از کشور، از سوی کشورهای غربی «حتما حساب‌شده و برنامه‌ریزی شده بوده است.»

ادعای روزنامه جوان درباره «برنامه‌ریزی» کشورهای غربی برای تجمع برلین، در حالی است که انتخاب این شهر از سوی خود ایرانیان صورت گرفت و قرار است در دیگر شهرهای اروپا نیز تجمع‌های مشابهی برگزار شود.

خبرگزاری دولتی ایرنا نیز روز یک‌شنبه در خبر اول وب‌سایت خود به‌شدت به تظاهرات هشتاد هزار نفری ایرانیان در برلین تاخته و بدون ارائه مدرکی، نظریه‌های متعددی را «بر اساس شنیده‌ها» عنوان کرده است.

این خبرگزاری، حضور گروه‌های اقلیت‌های جنسی در اعتراضات را «وقیح» دانسته و به همراهی برخی شهروندان دیگر کشورها در این تظاهرات نیز اعتراض کرده است.
اجتماع بزرگ همبستگی با معترضان ایرانیان در برلین
 
همچنین روزنامه ایران، وابسته به دولت ابراهیم رئیسی، در یادداشت مشابهی، آلمان را متهم کرده است که «تلاش دارد این پیام سیاسی را به ایران مخابره کند که این کشور قصد دارد به مرکزیت تجمع و برنامه‌ریزی اپوزیسیون برانداز علیه جمهوری اسلامی ایران تبدیل شود.»

روزنامه کیهان، وابسته به دفتر رهبر جمهوری اسلامی نیز به نقل از یک «کاربر فضای مجازی» نوشته است که مخالفان جمهوری اسلامی در جمع کردن امضا «ناکام» بوده‌اند و تظاهرات برلین به این مسئله «مربوط» است.

اشاره کیهان به یک کارزار اینترنتی ایرانیان خطاب به سران هفت کشور صنعتی جهان (گروه ۷) است که تاکنون بیش از ۶۶۵ هزار نفر آن را امضا کرده‌اند.

در این فراخوان از دولت‌های بریتانیا، کانادا، آمریکا، ژاپن، آلمان، فرانسه و ایتالیا خواسته شده «سفیران جمهوری اسلامی یا نمایندگان آن‌ها در سازمان‌های بین‌المللی را فوراً «افراد نامطلوب» بخوانند و «در اعتراض به رفتار غیرقانونی و غیرانسانی نسبت به معترضان در ایران از کشور خود اخراج» کنند.
+108
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  از یک طرف زر می‌‌زنند هیچ خبری نبود.از آن طرف "گ.." "گ.." می‌‌کنند. روزنامه جوان دست کم سایبری این سایت را یک خط بده که اینقدر متفاوت عر عر نکنید
  3
  58
  یکشنبه ۰۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  آدم می مونه بخنده ، گریه کُنه !! سردبیر این دروغپراکن کدوم ابلهیه ؟ مقاله نویسش کدوم پفیوزیه و اونکسیکه سیاستگذار این لجنپراکنه کدوم پاچه خوار بچه روسپی یه !!؟ آخه یه چیزی بگین بگُنجه !! آبدماغشون رو نمیتونن بگیرن ، واسه عالم و آدم شاخ و شونه میکشن و همه رو هم ترور میکنن و نابود میکنن ووو البته تو خواب !! چُ ** س ثنار گُ ** ه به آقادائیشون نیست میخوان به شمس العماره پی پی کنند !! جلل الخالق ، رو که رو نیست !!
  3
  55
  یکشنبه ۰۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد

  تعجب نداره. دیکتاتورها همیشه سعی در تحریف واقعیات کشورشون داشتن. هیچ دیکتاتوری تا به حال شجاعت اقرار به مقاومت مردمی نداشته و تا لحظه آخر سعی در دروغ پراکنی و وارونه نشون دادن واقعیتها داشتن. جالب اینکه هر چه به پایان نزدیکتر میشن دروغها بیشتر و بزرگتر میشن.
  3
  27
  یکشنبه ۰۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  Momijii - توکیو، ژاپن
  عزیزم این سردبیر هم یک نفر قشری متعصب از طریق موروثی است. مخ این ها در زمان نوزادی توسط یک خانواده متعصب از لجن پر میشود. این ها افلاطون هم که بشوند با ده تا مدرک دانشگاهی باز هم ابلهند زیرا زیر ساخت مخ این ها عیب دارد. از این جمله اند شریعتی سروش ال احمد مهاجرانی رائفی پور و ده ها هزار ادم عقب افتاده ی دیگر که مخشان در موهومات منسوخ گذشته قفل شده است
  1
  26
  یکشنبه ۰۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  دوست عزیز شاید در اوایل انقلاب اینها شستشوی مغزی می‌شدند اما حالا این ها هم زرنگ شدند میدونند این کارها و پاچه خواری ها خیلی براشون مایه داره همین بسیجی ها که مردم رو می‌زنند و روزانه از یک تا سه میلیون می‌گیرند اگه این پول نرسه خودشون با معترضان هم صدا میشند
  1
  12
  یکشنبه ۰۱ آبان ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان
  قابل توجه روزنامه های خاویارمال ولایت لطفا .. خوری زیادی نکنید چون هیچ غلطی نمی تونید بکنید.
  1
  4
  یکشنبه ۰۱ آبان ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  عزیزم این ها از نوزادگی به بعد توسط خانواده مخشان با ترهات پر میشود و تعلیمات نوزادی قسمتی از سلول های سازنده افکار کسی میشوند. البته فرمایش جنابعالی درست است که خیلی ها مذهب را دکان نانخوری کرده اند. ولی بعضی ها هم با چند تا مدرک دکترا ذاتا ابلهند و این عقب افتاده ها قابل درمان هم نیستند
  0
  6
  دوشنبه ۰۲ آبان ۱۴۰۱ - ۰۳:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.