شیرین عبادی: مردم دیگر دلیلی برای ادامه حیات رژیم نمی‌بینند

شیرین عبادی، حقوق‌دان ایرانی برنده جایزه نوبل صلح در سال ۲۰۰۳دویچه وله: شیرین عبادی در مصاحبه با یک روزنامه آلمانی می‌گوید مردم دیگر دلیلی برای ادامه حیات رژیم نمی‌بینند، زخمی شدن۲۰۰ مامور در خراسان و تشکر راننده ایرانی قطار در آلمان به زبان فارسی از مسافران راهی برلین در این گزارش.

شیرین عبادی، حقوق‌دان ایرانی برنده جایزه نوبل صلح در سال ۲۰۰۳ در گفتگویی با روزنامه آلمانی "فرانکفورتر آلگماینه زونتاگس‌تسایتونگ" که روزهای یکشنبه منتشر می‌شود گفت: «ما می‌بینیم حتی وقتی اعتراضات سرکوب می‌شوند، باز هم مردم به خیابان می‌روند. مردم دیگر دلیلی برای ادامه حیات این رژیم نمی‌بینند.»

خانم عبادی در ادامه افزود: «با بیشتر شدن اعتراضات احتمال پیوستن نیروهای نظامی ارتش و سپاه به مردم افزوده می‌شود. زیرا اقوام آن‌ها هم در بین معترضین خواهند بود و آن‌ها می‌ترسند که خواهر، دختر یا مادر خود را هدف قرار دهند و زخمی کنند».

شیرین عبادی تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه حکومت تهران را "مطمئنا درست" اما "ناکافی" دانست و خواستار افزایش فشار اتحادیه اروپا بر دولت ایران شد.

او از آنالنا بربوک، وزیر خارجه آلمان خواستار فراخواندن هرچه سریعتر سفیر آلمان از ایران و اخراج سفیر جمهوری اسلامی از برلین شد. عبادی افزود:«با این کار می‌توان الگویی برای دیگر کشورهای غربی شد که به نفع مردم ایران زیاد حرف می‌زنند اما عملا هیچ‌کاری انجام نمی‌دهند.»
+105
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۳
  کبابی - مادرید، اسپانیا
  کسی از شما که که میگفتی من زن مسلمان هستم و از ملاها طرفداری میکردی نظر نمی‌خواد و اصلأ شما مهره ای نیستی،ماهیت تو برای ایرانیان واقعی روشن است، بهتره بری و با همکارت معصومه قمی تو دفتر نایاک شکر نوش جان کنید. جاوید شاه. # مهسا امینی
  9
  21
  شنبه ۳۰ مهر ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.