رئیس پدافند غیرعامل ایران: اینستاگرام و واتس‌اپ مُخل امنیت مردم هستند

سازمان «خانه آزادی» در گزارش اخیر خود تاکید کرده است که حکومت‌های استبدادی مثل چین، ایران و روسیه به دنبال دیوارکشی اینترنتی میان مردم خود با دیگر نقاط جهان هستند

رئیس سازمان پدافند غیرعامل ایران مدعی شد که پیام‌رسان واتس‌اپ و شبکه اجتماعی اینستاگرام در شکل‌گیری دور تازه اعتراضات در ایران با اسرائیل و سازمان مجاهدین خلق هماهنگ بودند.

غلامرضا جلالی روز شنبه ۳۰ مهر در حاشیه پنجمین‌ همایش ملی پدافند شهری به خبرنگاران گفت: «تشخیص اولیه شورای امنیت کشور این است که اینستاگرام و واتس‌اپ مُخل امنیت مردم هستند.»

او یکی از شروط رفع فیلتر این دو پلتفرم را منوط به ایجاد «نمایندگی در ایران» و تبعیت از قوانین جمهوری اسلامی دانست و افزود که موضوع «رفع فیلتر» باید در شورای امنیت کشور جمع‌بندی شود.

این مقام نظامی سپاه پاسداران بدون ارائه هیچ‌گونه مدرک و یا مستنداتی این دو پلتفرم را به داشتن «نقش فعال» در اعتراضات جاری در ایران متهم و ادعا کرد که در حال حاضر، مردم «به صورت ارادی» به شبکه‌های داخلی روی آورده‌اند.

پدافند غیرعامل مجموعه اقدامات غیرنظامی برای کاهش تهدیدات و خسارات در مواقع جنگ، حملات سایبری، فلاکت‌های طبیعی و تهدیدات خارجی است.

این سازمان که زیرمجموعه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی به شمار می‌رود، طی سال‌های گذشته تمرکز خود را بیشتر بر حملات سایبری، جلوگیری از گردش آزاد اطلاعات و کنترل شبکه‌های اجتماعی گذاشته است.

سازمان غیردولتی «خانه آزادی» در تازه‌ترین گزارش سالانه خود درباره آزادی اینترنت در جهان، با اعلام این که این آزادی امسال برای دوازدهمین سال متوالی کاهش یافته، گزارش داد که ایران پس از دو کشور چین و میانمار، بیشترین محدودها را در زمینه اینترنت اعمال می‌کند.

این سازمان تاکید کرده که حکومت‌های استبدادی مثل چین، ایران و روسیه به دنبال دیوارکشی اینترنتی میان مردم خود با دیگر نقاط جهان هستند.
+6
رأی دهید
-55

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  freedom of the press - تهران، ایران
  واتس اپ و اینستاگرام مخل امنیت مردم م نیستند در اصل مخل آسایش شما اشغالگران هستند.
  2
  19
  شنبه ۳۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن
  منظور این پفیوز از مُخل آسایش مردم ، یعنی کک انداخته تو جون ما و هر شب خواب سرنگونی و دستگیری و محاکمه و طناب دور گردن رو میبینیم . جای نگرانی نیست و بزودی خواب همتون تعبیر میشه .
  2
  19
  شنبه ۳۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  vg2000 - اسلو، نروژ
  چه اسم های پشمکی آفتابه و لگن هفت دست شام و ناهار هیچی قدرت افتاده دست یه مشت تازی بی سواد
  2
  14
  شنبه ۳۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  اره راست میگه، دیروز خونه بابام رو دزد زد و پریروز هم از داداشم زور گیری کردن توی روز روشن، تقصیر واتساپ و تلگرام بوده. مرتیکه ازگل ، شیشه عمرتون تموم شده، این جنگولک بازی ها دیگه دکوریه.
  2
  10
  شنبه ۳۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.