وزیر علوم ایران خبر داد: دفتر نیروهای مسلح در دانشگاه‌ها راه‌اندازی می‌شود

 محمدعلی زلفی‌گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ایرانرادیو فردا: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ایران می‌گوید که قرار است در هر دانشگاهی یک دفتر به نماینده نیروهای مسلح اختصاص داده شود تا قراردادها و تفاهم‌نامه‌های این وزارتخانه با نیروهای مسلح از طریق آن پی‌‌گیری شود.

محمدعلی زلفی‌گل روز چهارشنبه ۲۷ مهر در اظهارات خود به مذاکرات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با ستاد کل نیروهای مسلح پرداخت و از تفاهم این دو نهاد بر سر مواردی نظیر امریه سربازی برای دوره پسا دکترا خبر داد.

آقای زلفی‌گل اظهار داشت که ستادکل نیروهای مسلح قرار است اجازه امریه پسادکترا را از رهبر جمهوری اسلامی بگیرد.

او افزود: «همچنین برای امریه سربازی پارک‌های علم و فناوری قرار شد یک دفتر در هر دانشگاهی به نماینده نیروهای مسلح اختصاص داده شود تا قراردادها و تفاهم‌نامه‌هایی که با نیروهای مسلح وجود دارد، از این طریق پیگیری شود».

پارک‌های علم و فناوری به سازمان‌هایی اطلاق می‌شود که با هدف توسعه فناوری و فراهم آوردن امکانات و زیرساخت‌های علمی و مبتنی بر فناوری برای کسب و کارها ایجاد شده‌اند.

نیروهای مسلح ایران و نهادهای مرتبط به آن با برخی از این پارک‌های علم و فناوری قرارداد دارند و از جمله قرارگاه اقتصادی وزارت دفاع تابستان امسال قراردادی را با پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس منعقد کرد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز پیشتر اعلام کرده بود که می‌خواهد یک پارک علم و فناوری در تهران تاسیس کند.
+6
رأی دهید
-162

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  دفتر نیروی مسلح را به دانشگاه ها نبرید ؛ دانشگاه ها را نظامی نکنید . بهتر است دفتر نیروی مسلح را در فضیه های اسلامی تاسیس و راه اندازی کنید . اخوندها و بخصوص رهبر پوسیده وامانده زیاد احتیاج به نیروی مسلح دارد.
  1
  38
  جمعه ۲۹ مهر ۱۴۰۱ - ۰۴:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  keyanrad - منچستر، انگلستان

  این‌بی‌شرف میخواد ماشین آدمکشی رژیم اشغالگر ایران رو تو دانشگاها راه‌اندازی کنه که راحتتر بدون اینکه کسی بگه سپاه دانشگاه رو محصاره کرده بگه از خود دانشجوها خودشون رو ترور میکنند، این چه پست فطرتی هست، هنوز امید به موندن داره و چهارچنگولی چسبیده به صندلیش
  1
  47
  جمعه ۲۹ مهر ۱۴۰۱ - ۰۴:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  این آرزو رو بگور میبرند ، به اونجاهاش نمیرسه !! اگر هم اینکار عملی بشه آتش ناآرامی دانشگاهها رو شعله ورتر میکنند !! اینها در حماقت نوبَرَند .
  1
  44
  جمعه ۲۹ مهر ۱۴۰۱ - ۰۶:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  vg2000 - اسلو، نروژ
  به امید خدا یواش یواش داریم نزدیک میشیم به سقوط این فرقه کثیف اسلامی
  1
  3
  جمعه ۲۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.