رئیس دانشگاه شهید بهشتی: ممکن است دانشجویان خاطی را به روانپزشک ارجاع دهیم

 سعدالله نصیری‌قیداری، رئیس دانشگاه شهید بهشتیرادیو فردا:رئیس دانشگاه شهید بهشتی می‌گوید که ممکن است دانشجویان معترض در این دانشگاه را به «مشاوره یا روانپزشک» ارجاع دهیم.

سعدالله نصیری‌قیداری روز پنج‌شنبه ۲۸ مهر در نشستی با دانشجویان دانشکده مدیریت و حسابداری از عدم حضور دانشجویان در کلاس‌های درس که همسو با اعتراضات سراسری در ایران صورت گرفته است، انتقاد کرد.

او اظهار داشت: «همان‌طور که ماده ۲۷ قانون اساسی به افراد اجازه‌ اعتراض می‌دهد، دانشجویان در چارچوب قوانین و قواعد حق اعتراض دارند اما حضور در کلاس را نباید تعطیل کنند؛ ما با این دید، به تشکل‌ها اجازه اعتراض می‌دهیم اما این کار نباید مخل امور دانشگاه شود».

دانشجویان شماری از دانشگاه‌های ایران از جمله صنعتی شریف و شهید بهشتی در بحبوحه اعتراضات مردمی اقدام به تعطیلی کلاس‌های درس کردند و شرط بازگشت به کلاس را آزادی دانشجویان بازداشت شده تعیین کردند. در این مدت تصاویری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که نشان می‌داد برخی اساتید در کلاس خالی از دانشجو درس می‌دهند.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی در ادامه سخنان خود بر ضرورت تعامل با دانشجویان تاکید کرد و گفت: «در حدود چهار هفته که از ترم نخست سال ۱۴۰۱ می‌گذرد، بالغ بر ۴۰ ساعت با همکاران و دانشجویان، چه در خوابگاه‌ها و سالن‌ها و کلاس‌ها گفتگو کرده‌ام و آغاز این صحبت‌ها همیشه این بوده که دانشگاه محیطی پویا و زنده است و مسائل جامعه را می‌فهمد و درک می‌کند.

او اما افزود: «ممکن است مجبور شویم دانشجویی را به مشاوره یا روان‌پزشک ارجاع دهیم، چرا که قرار نیست امنیت ۲۰ هزار دانشجو را به خاطر تعداد حداقلی از دانشجویان که خاطی هستند به خطر بیندازیم».
+1
رأی دهید
-133

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۰
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  مردک ابله خود فروخته. من اعتقاد دارم اولین کسی که باید بروانپزشک معرفی شود شخص مزدور و خود فروخته تو میباشد.
  3
  33
  ‌پنجشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Flames - روتردام، هلند
  چقدر دردناک و خطرناک هست حرف این ( مثلا استاد دانشگاه) همینطورى تشخیص داد که باید روانپزشک برن هزارها نفر ادم شهروند جوان …. اخرش ملت را دیوانه میکنن ، شده جنگ داخلى راه میندازن! البته تاثیر رسانه ها هم خیلى قوى هستش ، فکر میکنم روزهاى خونین در راه هستش…. به امید ارومى ، شادى و سلامتى براى همه شهروندان. نظام اینده را باید جوانها تشکیل بدن و بلاخص خانمها باید نقش رهبرى داشته باشن! هیچکس یا گروهى که امتحانش را قبلا پس داده را نباید قبول کرد ! از مجاهدین تا سلطنت طلب تا گروهاى کوچک. حالا چرا جوانها چون انقلاب را خودشون دارن میکنن ! .
  0
  4
  جمعه ۲۹ مهر ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  ادوینو - گوالف، کانادا
  بیشرف جیره خوار حکومتی اون ...متوهم چلمک علیل که جسم ناقص ومعلول الحال (رهبرتان) را روانکاوی کنید وببیند در آن مغز معیوبش چه میگذرد مریض الاحوال شمایید فاسد ومنفور شمایید و آن رهبر ضحاکتان که با توسل به اسلام سراسر فسق وریا وخرافه پرستی به جان این ملت مظلوم افتاده است وبا عقاید منحرف وضد انسانی آینده پیشروی ملتی را تباه کرده ننگ ونفرین ابدی بر شما باد همه دنیا درد این ملت بزرگ مخصوصا ظلمی که بر بانوان روا داشتید ودارید را دیدندو گریستند وهمدلی کردند بنیان ظلم تا ابد پا برجا نمیماند.
  0
  3
  جمعه ۲۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.