در گزارش پزشکی قانونی، اشاره‌ای به بازه زمانی دستگیری مهسا امینی تا ورودش به ساختمان وزرا وجود ندارد

گشت ارشاد که برای تحکیم ‌حجاب اجباری تشکیل شده مهسا را در سفری به تهران بازداشت کرد. بازداشتی که مهسا از آن جان سالم به در نبرد
بی بی سی:بر اساس اسنادی که به دست بی‌بی‌سی فارسی رسیده، در گزارش کمیسیون پزشکی قانونی درباره جان‌باختن مهسا امینی که به امضای ۱۹ متخصص رسیده، کماکان درباره بازه زمانی دستگیری او تا ورودش به ساختمان نیروی انتظامی در خیابان وزرا هیچ اطلاعاتی نیست و شرح علت مرگ نیز مبهم است.

در این گزارش آمده که از لحظه ورود مهسا امینی به ساختمان پلیس امنیت اخلاقی در وزرا تا خروج او با اورژانس، تصاویر ویدئویی ضبط شده وجود دارد و شرح مفصلی از این ساعات نیز نوشته شده است.

اما پیش از این نیز خانواده مهسا امینی گفته بودند به دنبال جزییات اتفاقات در زمان بازداشت و در درون ون نیروی انتظامی هستند.

پیش از این نزدیکان مهسا امینی فاش کردند که دستگیری او با خشونت بسیار همراه بوده است اما در گزارش کمیسیون پزشکی قانونی هیچ اشاره‌ای به این خشونت‌ها نشده است.

همچنین هیچ گونه نقل قول یا تحقیقاتی درباره رویدادهای درون ون، در گزارش دیده نمی‌شود.

در این گزارش، به سابقه بیماری «تیروئید» خانم امینی اشاره شده و در عین حال درباره ارتباط این سابقه و اتفاقی که برای او در درون ساختمان پلیس امنیت اخلاقی رخ داده نیز اطلاعاتی نیامده است.

در عوض در این گزارش تاکید شده که تاخیر در رساندن مهسا امینی به بیمارستان و همچنین فقدان خدمات اورژانسی مورد نیاز او، در مرگش اثر داشته است. علت این تاخیر نیز روشن نیست.

به نوشته کمیسیون پزشکی قانونی، خودروی اورژانس حامل مهسا امینی، بیشتر از نیم ساعت بعد از اینکه او به شکل ناگهانی از هوش رفته از ساختمان پلیس خارج شده است.

این گزارش می‌افزاید که در این مدت او از خدمات درمانی ضروری نیز محروم بوده است.

خانواده خانم امینی می‌گویند که گروهی از پزشکان معتمد آنها که به حکومت وابستگی ندارند باید درباره این پرونده تحقیق انجام بدهند. اما هنوز جمهوری اسلامی با درخواست آنها موافقت نکرده است.

مهسا (ژینا) امینی، دختر کرد ۲۲ ساله ایرانی، زاده سقز بود. جان باختن او در بازداشت پلیس ایران، اعتراضاتی گسترده به پا کرد. نامش در شبکه‌های اجتماعی میلیون‌ها بار تکرار شد و در کنار هشتگ‌های مربوط به نوید افکاری، آبان ۹۸ و سرنگونی هواپیمای اوکراینی، از پرتکرار ترین هشتگ سوشیال مدیای فارسی شد.

گشت ارشاد که برای تحکیم ‌حجاب اجباری تشکیل شده مهسا را در سفری به تهران بازداشت کرد.

مهسا حدود ساعت ۶ عصر سه‌شنبه ۲۲ شهریور در نزدیکی ایستگاه مترو شهید حقانی در تهران در حالی بازداشت شد که برادرش کیارش امینی هم همراه او بود.

او که اکنون یکی دیگر از ده‌ها نفری است که در بازداشت پلیس جان باخته، روز شنبه یک روز بعد از اعلام خبر درگذشتش تحت تدابیر امنیتی در سقز به خاک سپرده شد.

بنابر بر اطلاعات منتشر شده، مهسا امینی به تازگی در دانشگاه ارومیه پذیرفته شده بود و در آستانه آغاز تحصیلات دانشگاهی‌اش بود.
+20
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.