واکنش خامنه ای به مهاجرت نخبگان: اینها ناشکری می‌کنند البته خیر هم نمی‌بینند

دیدار امروز آیت‌الله خامنه‌ای با «جمعی از نخبگان و استعدادهای برتر علمی»بی بی سی: آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، امروز در سخنرانی در جمع « نخبگان و استعدادهای برتر علمی»، خودداری دانشجویان از رفتن به سرکلاس‌ها در پی اعتراضات جاری ایران را به «دشمنان کشور» نسبت داد.

علی خامنه‌ای با اشاره به مهاجرت نخبگان از ایران، آنها را «ناشکر» خواند و گفت «اینها در اینجا رشد می‌کنند، وقتی نوبت ثمردهی می‌رسد می‌روند میوه‌شان را به دیگری می‌دهند. گاهی می‌روند پیچ و مهره‌ استکبار جهانی برای تصرف ملت‌ها و دشمنی با ملت‌ها، می‌شوند، اینها ناشکری می‌کنند البته خیر هم نمی‌بینند».

رهبر جمهوری اسلامی امروز بدون اشاره به حوادث روزهای اخیر در دانشگاه‌ها از جمله دانشگاه شریف، دانشگاه را مانع از «سلطه دشمن» دانست و گفت «این که شما می‌بینید در مقاطع مختلف تلاش شده که دانشگاه‌ها و کلاس‌ها تعطیل بشود، بچه‌ها سر کلاس نروند، استاد نرود و ... این ناشی از این است که دانشگاه نقش اساسی دارد».

با گذشت بیش از یک ماه از اعتراضات در ایران، در روزهای اخیر تصاویری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که دانشجویان از رفتن به سر کلاس خودداری کرده‌اند و در بعضی از کلاس‌های درس، استادان مشغول درس دادن برای صندلی‌های خالی هستند.

آقای خامنه‌ای در همین رابطه می‌گوید «آن کسی که استاد را تلفنی تهدید می‌کند که اگر بروید چنین و چنان، بخاطر آن است که هر چه دانشگاه را بتوانند لنگ و تعطیل و خراب و ناقص کنند برای دشمنان کشور و برای دشمنان پیشرفت کشور مغتنم است».

در اعتراضات اخیر، دانشگاه‌های ایران یکی از مراکز اصلی تجمعات و راهپیمایی‌ها بوده و در روزهای اخیر شمار زیادی از دانشجویان بازداشت و چند روزی در زندان بوده‌اند و هنوز درباره تعداد دانشجویان بازداشتی اطلاعات دقیقی در دست نیست.

برخورد نیروهای امنیتی با دانشجویان از دانشگاه شریف شروع شد. در دهم مهرماه، نیروهای امنیتی و لباس شخصی دانشگاه صنعتی شریف را محاصره کردند و به دانشجویان حمله کردند و شماری از آنان زخمی و بازداشت شدند.

براساس تصاویری که در سایت رهبر جمهوری اسلامی منتشر شده به نظر می‌رسد بیشتر مقام‌های دولتی و حکومتی در صفوف اول این دیدار قرار دارند و  درصد کمی از شرکت کنندگان دانشجویان و جوانان هستند.
در تصاویری که سایت رهبر جمهوری اسلامی منتشر کرده بیشتر مقام‌های دولتی و حکومتی در صفوف اول این دیدار قرار دارندرهبر جمهوری اسلامی بیستم مهرماه در دیدار با اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام برای دومین بار به صورت علنی به موضوع اعتراضات سراسری در ایران اشاره کرده و تلویحا این اعتراضات را «حوادث جزیی» خواند.

 او این اعتراضات سراسری را «اغتشاش‌های پراکنده» و «طراحی انفعالی و ناشیانه دشمن در مقابل پیشرفت‌ها و حرکت‌های ابتکاری» ملت ایران خواند.

خبرگزاری ایسنا امروز از قول قائم مقام بنیاد ملی نخبگان  نوشته ۳۹درصد از نخبگان المپیادهای علمی، ۲۷درصد از نفرات ۱ تا ۱۰۰ کنکور و ۱۶.۷درصد از نفرات ۱ تا ۱۰۰۰ کنکور مهاجرت کرده‌اند. 
+6
رأی دهید
-99

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۷
  Madjid aramesh - پاریس، فرانسه

  در سال ۵۷ هم دشمنان واقعی ایرانزمین دانشگاه‌ها رو تعطیل کردن و و خودشونو به ایرانیان تحمیل کردن و اون رهخر اولیه میگفت دانشگاه مرکز فساد است حالا چی شده که دانشگاه‌ها اینقدر عزیز شدن؟
  2
  22
  ‌چهارشنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  naderali63 - گوتمبر، سوئد
  اره ایرانباشن تو بیسواد خاین بگشی جوانهای که یک هزارم سوادشان نداری اشغال شغال صفت. من نمی دانم خانواده شما تنفر مردم ایران را نمیبینن به تو چلقوز بکن
  2
  18
  ‌چهارشنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  کوروش کبیر ایران - کپنهاگ، دانمارک

  خفه شو بی‌ همه‌چیز
  3
  25
  ‌چهارشنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  chi begam ke nagoftanesh - در ماموریت، نورد
  میدونستم سال ۵۷ اعتراضات هر چهل روز یکبار برگزار می‌شود مردم چهل روز فقط فراخوان پخش می‌کردند و در این ۴۰ روز هیچ خبری نبوده؟؟؟ بعد شما دو تا فیلم کمتر بیاد بیرون زود ناامید میشین عجبا!!!!. گاهی برای انداختن یک درخت باید صد ضربه تبر زد، از این صد ضربه نود و نه ضربه اول کارش این است که شرایط رو برای ضربه صدم آماده کند، این که درخت در طول نود نه ضربه سرجایش است، ، دلیل بیهودگی آن ضربات نیست، دلیل دلسردی نیست، ضربه صدم بالاخره از راه می‌رسد و درخت را میاندازد. # مهسا امینی# مسیح ایران زمین
  1
  10
  ‌چهارشنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  آره نگران نباش چون حوادث جزئیه. وقتی توی سلول در انتظار دادگاه موندی و خماری مواد و درد بدن بسراغت اومد، اونوقت ما هم بهت میگیم: چیزی نیست جزئیه!
  1
  7
  ‌چهارشنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن
  نمردیم و مرده متحرک معنی خیر رو هم بهمون یاد داد !! الدنگ خرفت .
  1
  12
  ‌چهارشنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  کو حق - ولینتون، نیوزلند
  تو اگه خودت خیر دیدی فقط پنج دقیقه بدونه محافظ برو تو خیابون اگرم زیاد خیر ندیدی پس دو دقیقه ،یابو تو از چیز طوسی هم خیر ندیدی تو چطور زنده‌ای وقتی روزی چند ملیون فش میخوری حالا کی خیر ندیده
  1
  4
  ‌پنجشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.