کاخ سفید: جمهوری اسلامی را به‌دلیل نحوه رفتارش با مردم ایران پاسخگو خواهیم کرد

 جان کربی، هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید.جان کربی، هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید، روز جمعه در گفت‌وگویی اختصاصی با صدای آمریکا اعلام کرد مذاکرات هسته‌ای برای احیای برجام به بن بست رسیده است و تمرکز دولت جو بایدن بر پاسخگو کردن حکومت ایران است.

خبرنگار صدای آمریکا از جان کربی پرسید با توجه به سرکوب معترضان در ایران دولت بایدن چگونه مذاکرات احیای برجام را پی گیری می کند؟ و آیا در برابر اعتراض اپوزیسیون ایرانی به ادامه مذاکرات، دولت جو بایدن بنا به ادامه آن دارد؟

هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید گفت: «در حال حاضر هیچ‌گونه دیپلماسی در رابطه با برجام جریان ندارد و در بن‌بست هستیم. تمرکزمان هم بر این موضوع نیست. بله، ‌رئیس جمهوری همچنان باور دارد این که ایران نتواند به توانایی تسلیحات هسته‌ای دست پیدا کند بسیار مهم است. و همچنان ترجیح می‌دهد این از طریق دیپلماسی انجام شود. اما الان این دیپلماسی پیش نمی‌رود. فاصله بین ما بسیار بیشتر از آن است که بتوانیم با ایران به توافق برسیم. آنها خواسته‌های غیرمسئولانه‌ای داشته‌اند که بسیار فراتر از محدوده برجام بوده است.»

جان کربی افزود: «در حال حاضر تمرکز ما این است که روشن کنیم رژیم را به دلیل نحوه رفتارش با مردم ایران - مردمی که می‌‌خواهند به طور مسالمت‌آمیز اعتراض کنند و صدای‌شان را به گوش دیگران برسانند - پاسخگو خواهیم کرد. ما قبلا با استفاده از تحریم همین کار را کرده‌ایم و در آینده هم خواهیم کرد. تمرکز ما بر این است.»

خبرنگار صدای آمریکا همچنین از جان کربی پرسید با توجه به اینکه تهران به مسکو پهپاد فروخته است، آیا آمریکا به اوکراین برای مقابله با این پهپادها هم اقدامی می کند؟

هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید در پاسخ گفت: «ما در زمینه های مختلف به ارتش اوکراین کمک کرده ایم تا بهتر بتوانند از خود دفاع کنند. ما می دانستیم که از این پهپاد ها در جنگ استفاده خواهد شد و علنا هم گفتیم که روسها برای خرید پهپاد به تهران رفته اند. حالا باید دید این پهپادها در جنگ تا چه اندازه تعیین کننده هستند، البته طبعا مرگبارند. یکی از مسائلی که رئیس جمهوری و آقای زلنسکی در موردش صحبت کرده‌اند کمک بیشتر در زمینه دفاع هوایی بود و دیدید که این هفته وزیر دفاع لوید آستین در نشست بروکسل صحبت هائی کرد که بلافاصله با واکنش مثبت برخی کشور ها از جمله آلمان و اسپانیا روبرو شد که برای ارائه کمک بیشتر اعلام آمادگی کردند. ما تحولات را زیر نظر داریم تا ببینیم در حوزه دفاع هوائی چه کمک بیشتری می توانیم به اوکراین ارائه کنیم.»

روز جمعه آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده، نیز در دیدار با چند تن از کنشگران ایرانی گفت که «شاهد نمایش شجاعت خارق‌العاده در سراسر ایران هستیم.»

در این دیدار که وندی شرمن، رابرت مالی، و شماری دیگر از مقامات ارشد وزارت امور خارجه آمریکا نیز حضور داشتند، آقای بلینکن گفت: «زنان، جوانان، و بسیاری دیگر برای حقوق بنیادینی که رژیم ایران کماکان از آنها دریغ می‌کند، به پاخاسته‌اند.»
+52
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Deer Park - واشینگتن، ایالات متحده امریکا

  می‌دونم که اینو میخونی،یا برات میخوننن،، زر نزن،،خفه بمیر،،این محصول خودتونه،،از کارتر بپرس. پس خفه شو
  3
  35
  جمعه ۲۲ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  مطالبه گر - تورنتو، کانادا
  غلط کردید حروم لقمه ها فکر کردن مردم گول حرفای دموکراتا رو میخورن بیشرف اوباما سال ٨٨چه خیانت بزرگی به مردم ایران کرد چه برسه این شلغم بایدن
  1
  12
  جمعه ۲۲ مهر ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۲
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک
  دستون درد نکنه زحمت کشیدید ،مخصوصا جون‌ها مونو شرمنده کردید.!
  1
  10
  جمعه ۲۲ مهر ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  بگیر بخواب بابا.
  1
  9
  جمعه ۲۲ مهر ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن
  زرشک ، همینکه میگی خراب میکنی !! چهل و سه ساله بهترین جوانان این مملکت رو این اجنبی پرستهای عرب تبار فاسد و جنایتکار کشتند و خون مردم رو در شیشه کردند ، چقدر پاسخگوشون کردید که میخواین اینبار پاسخگو کنید !!؟ بیشرف تر و کثیفتر از آخوند ، سیاستهای منافقانه شما غربیهاست .
  1
  8
  جمعه ۲۲ مهر ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  omid haghgo - تکزاس، ایالات متحده امریکا
  خاک بر سر تو و اون رییس جمهور بی عرضه آمریکا که چهارتا گوسفند هم نمیتوانه اداره بکنه و معلوم نیست چطور شده رییس جمهور. مصاحبه نمی کردی بهتر بود. انقدر شول و ول هستید که تا صد سال هم باز دنبال مذاکره هستید و جمهوری اسلامی هم از این موقعیت نهایت استفاده را داره میکنه.
  1
  9
  جمعه ۲۲ مهر ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.