سعیدرضا عاملی، عامل سرکوب زنان در لندن چه می‌کند؟

عاملی می‌گوید که پسرانش در بریتانیا مشغول تحصیل‌اند و «ان‌شاء‌الله» بعد از اتمام تحصیل به کشور بازمی‌گردند،عاملی همان کسی است که از همه مدارس بریتانیا و ادارات خواست در یونیفورم‌های خود گزینه حجاب را در نظر بگیرند. ایندیپندنت فارسی: در چهارمین هفته خیزش سراسری مردم ایران علیه جمهوری اسلامی، تایمز در گزارشی با اشاره به سوابق سعیدرضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ایران که در فیلتر اینترنت و حجاب اجباری نقش کلیدی داشته است، می‌نویسد که او در عین حال مدیر یک شرکت بریتانیایی است که خدمات مهاجرتی ارایه می‌دهد.

سعیدرضا عاملی در مقام ریاست شورای عالی انقلاب فرهنگی در تصویب کلیات سند حجاب و عفاف در شورای عالی انقلاب فرهنگی  در تاریخ چهارم تیرماه ۱۳۹۸ در در راستای نقض حقوق زنان در ایران مسئولیت داشته است.

عاملی که سابقه عضویت در سپاه و معاون فرمانده تیپ امام صادق در لشکر سید شهدا را داشته است، در شورای عالی انقلاب فرهنگی راهبردهای کلان محدودیت اینترنت و اعمال حجاب اجباری را طراحی می‌کند.

حسن روحانی، رییس‌جمهوری پیشین جمهوری اسلامی عاملی را به دبیری شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزید و علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی آن را تایید کرد. پیش‌تر نیز مدارک دیگری از اقامت عاملی و فرزندانش در بریتانیا و املاک و مستقلات آنها منتشر شده بود.

از جمله کانال تلگرامی قرارگاه خاتم که گزارش داده بود شرکت‌هایی در بریتانیا به نام عاملی و فرزندانش است.

اما عاملی می‌گوید که پسرانش در بریتانیا مشغول تحصیل‌اند و «ان‌شاء‌الله» بعد از اتمام تحصیل به کشور بازمی‌گردند.

او در عین حال مدیر کمیسیون حقوق بشر اسلامی در لندن است. نهادی که دولت بریتانیا آن را تایید کرده و در زمینه خدمات قانونی مهاجرتی فعال است.

عاملی کمیسیون حقوق بشر اسلامی را در سال ۱۹۹۷ بنیانگذاری کرد و مدارک نشان می‌دهد که ساکن بریتانیا است.

به گزارش تایمز، عاملی همان کسی است که از همه مدارس بریتانیا و ادارات خواست در یونیفورم‌های خود گزینه حجاب را در نظر بگیرند. او نویسنده کتابی درباره حجاب و زنان بریتانیایی است. او در عین حال در دانشگاه تهران درس می‌دهد و سمت رسمی دارد.

با این حال کمیسیون حقوق بشر اسلامی می‌گوید که با هیچ دولتی ارتباط ندارد. این نهاد در پاسخ به تایمز گفته است که در زمانی که حجاب در ایران اجباری شده است، عاملی مسئولیتی نداشته است. این بیانیه همچنین می‌گوید که این نهاد به حضور عاملی، افتخار می‌کند.

تایمز درباره تامین مالی این نهاد می‌گوید که تامین مالی بر عهده «تراست کمیسیون حقوق بشر اسلامی» است و مقر هر دو ساختمانی در شمال غرب لندن.

سعیدرضا عاملی یکی از هزاران وابسته جمهوری اسلامی با نقش کلیدی در سرکوب مردم ایران است که در کشورهای اروپایی زندگی و کار می‌کند، املاک و مستقلات دارد و مدیریت شرکت‌هایی را بر عهده دارند که با تایید دولت‌های اروپایی به ثبت رسیده‌اند.

کانادا اخیرا روند تحریم مقاماتی از این دست را آغاز کرده است، اما بریتانیا هنوز اقدام عملی در زمینه مقابله به عوامل جمهوری اسلامی در لندن که یکی از مهمترین پایگاه‌های جمهوری اسلامی به‌شمار می‌رود، انجام نداده‌اند.
+192
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  arian1 - ابادان، ایران
  ایرانیان مقیم انگلستان لطفا ترتیب این آخوند کثیف و جنایتکار و تخم ح. زاده هایش را بدهند حالا به هر شکلی که ممکن است
  106
  112
  جمعه ۲۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  اخوند شیپیشو - اندیمشک، استرالیا

  چندش اور تر از این انگلیس کشوری نیست . این کشور کل پوله مفتی که در میاره از خون انسانهای بی گناه کشورهای دیگر است . به امید ازادی ایران . سحر نزدیک است .
  8
  99
  جمعه ۲۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  قیافش میگه از نسل مغوله. کدوم توله های شما برگشتند که توله های تو باشه. توله هاتون هم از شماها متنفرند
  4
  87
  جمعه ۲۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  کهنه سرباز - بروکسل، بلژیک

  عجب فکر بیخودی اینها مامورین انگلیس هستند مگر می‌شود دولتی مامورین خود را محروم کند این حـ... ها در اروپا با پول ملت جولان می‌دهند بعد خانواده بیشعورشون میگن توله هاشون برای تحصیل آمده اند
  4
  72
  جمعه ۲۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  خوب این خبر کجاش عجیب و غریبه ! یارو آخونده و پرورش یافته انگلیس ، مثل همه آخوندهای دیگه که بنیانشون در انگلیس ریخته و تا به امروز از طرف دولت فخیمه انگلیس حمایت هم شده و میشوند ! مگر انگل زاده رهبر جانی و خونخوار ، خواجه مجتبی چند ماه با عیال و یک گروه مفتخور و زالو به خرج ملت محروم ایران به همین انگلیس خراب شده برای توله آوری نرفت !!؟ حالا اون توله پس افتاده واقعاً تخم و ترکه خواجه مجتباست یا هدیه جورج و ژوزف و دیوید انگلیسی !؟ آخوند در واقع بلا و یک ویروس فوق العاده خطرناک انگلیسیست که ظاهراً با همت و فداکاری ملت ، خصوصاً جوانان رشید و از خود گذشته در حال ریشه کن شدن هست .
  5
  67
  جمعه ۲۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  Rosha50 - لانسینگ، انگلستان

  به یاد دارم وقتی گوسفند را قربانی میکردند برای راحت کندن پوستش گوسفند را باد میکردند در نتیجه دنبلان یا تخم ها یش نیز باد میشد قیافه این مردک مرا یاد تخم های گوسفند انداخت
  4
  56
  جمعه ۲۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  کور شود آنکس که نتواند دید - لندن، انگلستان

  ملت مظلومی داریم(حتی با اون چیزی که درباره امام حسین نوشتن بیشتر)،متاسفانه عده ای کم مزدوری کشورهایی مثل انگلیسن بعد داعیه امت اسلامی را میکنند،شعار مرگ بر کفار می دهند،پولشان،بچه هایشان،زن و خودشان نزد کفار است،تا کی باید کر و کورماند!!!؟؟؟
  5
  49
  جمعه ۲۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Omidy - لندن، انگلستان

  ایشان در لندن زیادی میخورند . همین
  5
  25
  جمعه ۲۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Allen1983 - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا
  این زنا زاده ها همشون تخم انگلیسی هستند و انگلیس محل تعلیم و یادگیری فنون دروغگویی ، چپاول و تحمیق مردم بوسیله ابزار دین می‌باشد . و اینکه فلان شخص یا سردار رو تحریم میکنند همش یا بازی هستش و فقط برای نمایش توی اخبار می‌باشد . راستی در مورد کامنت اول از آرین چجوری ۹۲ نفر منفی داده اند ؟؟ بنظر من خیلی خوب گفته بود و حالا اینکه چه‌کسی اینهمه منفی داده جای تفکر داره .
  4
  7
  شنبه ۲۳ مهر ۱۴۰۱ - ۰۰:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.