انجماد اجساد در آریزونا به امید زندگی دوباره

 جسد انسانصدای آمریکا: انجماد جسد در شهر اسکاتسدیل در ایالت آریزونای آمریکا برای برخی افراد زمان و مرگ «به حالت سکون» درآمده است.

در مخازن مملو از نیتروژن مایع جسدها و سرهای ۱۹۹ انسان هست که حاضر شده‌اند به صورت انجماد نگهداری شوند به امید این که روزی در آینده با پیشرفت علم بار دیگر زنده شوند. بسیاری از این به اصطلاح «بیماران» در زمان حیات به بیماری لاعلاج سرطان مبتلا بوده‌اند.

جوانترین این «بیماران» یک دختر تایلندی است که در زمان حیات به سرطان مغز دچار بوده، و در سال ۲۰۱۵ در سن دو سالگی به حال انجماد در آمده است.

ماکس مور رئیس بنیاد تمدید حیات الکور، که یک مؤسسه غیر انتفاعی است، می گوید: «والدین این بچه هر دو دکتر بودند، و این دختر چند بار زیر عمل جراحی مغز قرار گرفت، ولی متأسفانه هیچ عملی مؤثر نبود.»

انجماد وقتی انجام می‌گیرد که مرگ یک شخص رسماً اعلام شود. بعد، خون و دیگر مایعات از بدن مرده بیرون کشیده می‌شود، و به جای آن مواد شیمیایی را که برای جلوگیری از تشکیل کریستال‌های زیان‌آور یخ آماده شده‌اند به بدن مرده تزریق می‌کنند. بعد جسد را در محفظه شیشه‌ای با سرمای فوق‌العاده زیاد می‌گذارند. این جسد آن قدر در مخازن تأسیسات آریزونا می‌ماند تا روزی فناوری به دادش برسد و او را از مرگ نجات دهد.

حداقل هزینه این کار برای یک جسد ۲۰۰ هزار دلار و برای نگهداری فقط مغز ۸۰ هزار دلار است.

همسر ماکس مور عمل انجماد را به «سفر به آینده» تشبیه کرده و می‌گوید بیماری یا زخم مرده معالجه می‌شود و انسانی نو به وجود می‌آید. اما متخصصان پزشکی با این نظر موافق نیستند.

آرتور کپلن رئیس بخش اخلاق پزشکی در دانشگاه نیویورک می‌گوید: «ایده انجماد بدن برای آینده بیشتر به داستان علمی جالب شبیه است، و نوعی ساده‌انگاری است؛ و تنها کسانی از این موضوع به هیجان می‌آیند که در زمینه آینده دور مطالعه می‌کنند یا کسانی که می‌خواهند از این راه به پول و پله‌ای برسند.
+7
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.