انصراف قهرمانان پرورش اندام ایران از رقابتهای جهانی در حمایت از اعتراضات سراسری

 کامبیز صمدی قهرمان فوق سنگین وزن پرورش اندام ایرانصدای آمریکا: کامبیز صمدی قهرمان فوق سنگین وزن پرورش اندام ایران برای حمایت از اعتراضات مردمی از رقابتهای جهانی اسپانیا انصراف داد.

کامبیز صمدی که به تازگی در رقابتهای انتخابی تیم‌ ملی به مقام نخست رسید و‌ به عنوان نماینده وزن به اضافه ۱۰۰ کیلوگرم تیم ملی پرورش اندام ایران انتخاب شد، سه‌شنبه نوزدهم مهرماه برای حمایت از جنبش مردمی از حضور در مسابقات جهانی ۲۰۲۲ اسپانیا، انصراف داد. خبر این انصراف توسط مربی کامبیز صمدی، وحید بادپی اعلام شد.

پیش از این، آسو‌ یاری، قهرمان رشته فیزیک و اعزامی به رقابتهای قهرمانی جهان و مهیار هندوراکی نماینده ایران در رشته فیزیک کلاسیک در حمایت از جنبش مردمی ، از حضور در مسابقات قهرمانی جهان در اسپانیا انصراف داده بودند.

در واکنش به انصراف قهرمانان ایران از رقابتهای جهانی، مسعود روشنی سخنگوی فدراسیون پرورش اندام، اعلام اینکه پوشیدن پیراهن تیم‌ ملی لیاقت می خواهد افزود با ورزشکاران انصرافی برخورد خواهد شد. ‌

روشنی در بخشی از صحبتهای خود ضمن رد دریافت نامه کتبی انصراف کامبیز صمدی افزود: «صمدی پیش‌تر از ناحیه عضله پشت بازو، دچار پارگی و آسیب‌دیدگی شده و‌ در ضمن، مدارکش برای دریافت ویزای اسپانیا ناقص بوده و احتمالا مشکل خروج از کشور هم دارد.»

روشنی سخنگوی‌ فدراسیون‌‌ پرورش اندام ایران با اعلام‌ برخورد کمیته انظباطی با انصراف داده ها افزود:« قطعا فدراسیون بدنسازی با افرادی که فرصت رسیدن به تیم ملی و‌ رفتن به مسابقات جهانی را از نفرات دیگر می‌گیرند، برخورد جدی خواهد کرد، فردی که از پوشیدن پیراهن تیم ملی انصراف می‌دهد، دیگر نمی‌تواند به تیم ملی بازگردد.»

در همین حال رضا حجار، نماینده دسته یک رشته فیزیک اعزامی به رقابتهای جهانی اسپانیا، در انتقاد به انصراف برخی از ورزشکاران از رقابتهای جهانی اسپانیا در صفحه خود نوشت: «به خاطر مردم تا حالا کجا بودی؟ ورزش ربطی به سیاست و‌ حال مردم نداره. تیم ملی مال مردمه. برو قهرمان شو اسم مردمت رو در جهان بگو. به خاطر خودت مسابقه نمیدی نه مردم.»

مسابقات پرورش اندام قهرمانی جهان طی روزهای یازدهم تا شانزدهم آبان ماه همچون سالهای اخیر در سانتاسوسانا اسپانیا برگزار می‌شود.

در هفته سوم اعتراضات سراسری دو‌ ورزشکار یزدی رشته پرورش اندام‌، امیرحسین ‌نکوکار و یاسر بیگی که با هزینه شخصی در رقابتهای بادی‌بیلدینگ فیلیپین شرکت کرده بودند پس از کسب مدال ،‌ تصویر مهسا امینی را در دست گرفتند.‌

در هفته دوم اعتراضات سراسری، عرفان نظری (نظربیگی) که در رقابتهای کشوری حضور یافته و به عنوان قهرمانی هم رسیده بود در منطقه لواسان توسط نیروی انتظامی کشته شد.

ویدئوی مادر عرفان نظری در مراسم به خاکسپاری او‌ که مدالها و عناوین قهرمانی اش را بر سر مزار پسرش قرار میداد، با واکنش گسترده کاربران شبکه های اجتماعی روبرو‌ شد.
+71
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  دوشنبه - تهران ، ایران
  ای داد از این بیداد!!! دلاور، خوش تیپ جای تو زیر خاک نیست!!! تمام وجودت جگر بود پهلوان شجاع تو زنده ایی تو قهرمان دلهای مردم و جوانان شرافتمند ایران،❤️ فرزند برومند ایران هستی ❤️. شرم بر ورزشکارنمایان بزدل.. ننگ بر شما !!!
  2
  7
  ‌پنجشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۱ - ۰۰:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  پنجاه و هفتی - پلیموث، انگلستان
  درود بر شرفت قهرمان. با بودن چنین انسان‌هایی قیام مردم تا رسیدن به پیروزی ادامه خواهد داشت
  1
  7
  ‌پنجشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۱ - ۰۱:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.