پیوستن کشتی‌گیران به اعتراضات مردمی در ایران

دویچه وله: جامعه کشتی ایران در این روزها شاهد پیوستن اعضای سرشناس خود به اعتراضات مردمی در ایران است. پس از رسول خادم، حال علیرضا گودرزی و محمد طلایی نیز اظهارات صریحی در این زمینه کرده‌اند.

جنبش اعتراضی مردم ایران علیه جمهوری اسلامی در روزهای جاری مورد پشتیبانی فزاینده اهالی ورزش کشتی ایران قرار گرفته است.

پس از ابراز همبستگی رسول خادم، ملی‌پوش سابق و رئیس پیشین فدراسیون کشتی ایران با خیزش سراسری مردم در کشور، حال کشتی‌گیران دیگری نیز موضع مشابه خود در این زمینه را ابراز کرده‌اند.

علیرضا گودرزی، کشتی‌گیر آزادکار ایران در رده وزنی ۹۷ کیلوگرم که سابقه حضور متعددی در اردوهای تیم ملی کشتی آزاد ایران دارد، در اینستاگرام خود پست‌هایی را در پشتیبانی از اعتراض‌کنندگان به قتل مهسا امینی، منتشر کرده است.

او در این زمینه نوشته است: «به دل نگیرید که بعضی‌ها نمی‌فهمند؛ پول، نان و امتیاز، مانع از فهم است.»

علیرضا گودرزی همچنین در واکنش به اظهارات اخیر برخی از مسئولان حکومت ایران پیرامون گفت‌وگو با شهروندان معترض نیز خاطرنشان کرده است: «دیکتاتور عذرخواهی نمی‌کند، می‌رود.»

محمد طلایی، ملی‌پوش پیشین و سرمربی سابق تیم ملی کشتی آزاد ایران که عنوان قهرمانی جهان در سال ۱۹۹۷ را در فهرست افتخار‌آفرینی خود برای ایران دارد، نیز با انتشار یک استوری در اینستاگرام خود، در زمینه اعتراضات سراسری مردم ایران و سرکوب آن توسط ماموران حکومت جمهوری اسلامی، نوشته است: «نه اسلام در خطر است و نه تمامیت ارضی ایران؛ فقط رفاه مسئولین و زندگی بچه‌هایشان در خطر افتاده.»

این اظهارات از سوی اعضای خانواده کشتی ایران در حالی صورت گرفته است که علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی ایران، کشتی‌گیران این کشور را تهدید کرده است که آن‌ها در صورت ابراز حمایت از اعتراضات مردمی در ایران، نه تنها دیگر به اردوهای تیم ملی دعوت نخواهند شد، بلکه او شخصا آن‌ها نیز را به نهادهای امنیتی معرفی خواهد کرد.
+46
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۶
  behzad50 - اورنج کانتی، ایالات متحده امریکا
  ورزشکاران ،هنرمندان و افراد شناخته شده و معروفی ای که این روزها پیوند و حمایت خود را با جنبش مردمی ملت ایران بر علیه حاکمان ستمگر و فاسد ایران اعلام می کنند و‌دست از منافع و گاهاً امنیت جانی خود می شویند مسلماً‌در قلب ملت جای دارند و خدماتشان بی پاسخ نخواهد ماند .
  0
  8
  ‌چهارشنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.