پس از آلمان و لهستان، فرانسه هم تعلیق صدور ویزا برای ایرانیان را تکذیب کرد

رادیو فردا: در پی تکذیب گزارش‌ها از «تعلیق غیررسمی» صدور روادید شِنگن توسط برخی کشورهای اروپایی از سوی آلمان و لهستان، سفارت فرانسه در تهران نیز این گزارش‌ها را رد کرد.

سفارت فرانسه در تهران روز سه‌شنبه، ۱۹ مهر، در بیانیه‌ای در وب‌سایت خود نوشت که «شایعات رایج در فضای مجازی مبنی بر این که فرانسه (و سایر کشورهای اروپایی) صدور روادید برای اتباع ایرانی را تعلیق کرده‌اند تکذیب می‌کند».

این سفارتخانه تاکید کرد که «فرانسه همچنان در ایران ویزا صادر می‌کند.»

پیشتر مرکز رسیدگی به درخواست روادید فرانسه در تهران اعلام کرده بود که به ‌دلیل «اختلال در اینترنت» امکان رسیدگی به درخواست‌های روادید را ندارد.

این مرکز روز هفتم مهر گفته بود که این وضعیت خارج از کنترل سفارت فرانسه در تهران و این شرکت است.

سفارت فرانسه نیز در بیانیه تازه خود می‌گوید: «به علت فیلترینگ اینترنت که مقامات ایرانی تصمیم به انجام آن گرفته‌اند، سفارت فرانسه موقتا و فعلا قادر به بررسی حجم زیادی از پرونده‌ها نیست و گرفتن وقت ویزا از شرکت کارگزار ما، در حال حاضر پیچیده است.»

نمایندگی دیپلماتیک فرانسه در تهران از «مشکلات پیش‌آمده» در این زمینه عذرخواهی کرد.

روز دوشنبه، وزارتخانه‌های آلمان و لهستان نیز به رادیوفردا گفته بودند که بخش صدور روادید در سفارتخانه‌های این کشورها در تهران فعالیت عادی خود را ادامه می‌دهد.

این اعلام پس از آن صورت گرفت که خبرگزاری ایسنا روز دوشنبه به نقل از مسئول بخش روادید در یکی از آژانس‌های مسافرتی تهران که نامش فاش نشد، گفت که «برخی از سفارتخانه‌های اروپایی و حوزه شنگن تا پایان ماه اکتبر ۲۰۲۲ نوبت‌های درخواست ویزا را کنسل کرده‌اند و مدارک یا پرونده جدیدی را نمی‌پذیرند.
+40
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  پهلوون مفرد - کلن، آلمان
  با سرچ در بخش روادید پرتال سفارت فرانسه ir.ambafrance.org و سفارت‌های عضو شینگن در ایران؛ با اظهار بر "به دلیل «اختلال در اینترنت» امکان رسیدگی به درخواست روادید را ندارد"، کماکان پته دروغ‌پراکنی‌های ۴۳ سال حکومت خلفای متعفن اسلامی‌رو هزار چندان بیشتر روی آب می‌ریزه که صدهزار چاقو بسازن یکی‌ش دسته نداره! این طرح «تعلیق غیر رسمی» هم یک قلم از میلیون‌ها ترفندِ اتاق مهندسیِ فکرِ دَغَل‌بازهای اسلامی هست که به این طریق مانع از خروج لیدرها و مخالفین شناسایی‌شده جنبش شهریور ۱۴۰۱ بشن تا دستگیر و بعد از اعترافات نمایشی سرشون‌رو زیر آب کنن، آخر سر هم جنایت‌هاشون‌رو با بهانه‌های سیکیم‌خیاری ماله‌کشی کنن! خامنه‌ای یزید شده - یزید، روسفید شده...
  3
  11
  ‌سه شنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.