بلومبرگ: ملکه الیزابت دوم آنطور که تصور می‌شد ثروتمند نبود

العربیه:جاه و جلال پادشاهی بریتانیا و این حقیقت که ملکه الیزابت دوم به مدت هفتاد سال بر کشورش سلطنت کرد، این تصور را برای بسیاری به وجود آورده که وی شاید یکی از ثروتمندترین افراد جهان بود، اما آمار چیز دیگری می‌گوید.

بر اساس برآورد «شاخص میلیاردرهای بلومبرگ»، ثروت شخصی ملکه فقید که عمدتاً از خانواده‌اش به ارث برده بود، حدود 425 میلیون دلار بود. این تنها سه درصد از کل سرمایه ثروتمندترین فرد بریتانیایی، دوک وست‌مینستر است. لیلیان بتنکورت، ثروتمندترین زن اروپا، 32 میلیارد دلار سرمایه دارد.

از این 425 میلیون دلار ثروت ملکه، 160 میلیون دلار ارث مادری، 110 میلیون دلار دارایی شخصی، 75 میلیون دلار سرمایه‌گذاری، 75 میلیون دلار مجموعه تمبرهای پدری، و 10 میلیون دلار اصطبل سلطنتی است.

با این حال، اموال غیرمنقولی همچون کاخ باکینگهام، جواهرات تاج و مجموعه هنری سلطنتی، که ارزش آنها حدود 20 میلیارد پوند تخمین زده می‌شود، دارایی‌های شخصی ملکه – یا پادشاه بعدی – نیستند، و حاکم بریتانیا تنها «امانت‌دار» آنها برای نسل‌های آینده است.

حاکم بریتانیا تنها در هنگام حیات می‌تواند از کاخ‌های سلطنتی، مجموعه‌های هنری، و دارایی‌های برجسته دیگر بهره ببرد. کاخ باکینگهام با 775 اتاق و باغ 40 هکتاری در صورت فروش می‌تواند حدود دو میلیارد پوند ارزش داشته باشد.

علاوه بر دارایی‌های شخصی بزرگ و قابل اندازه‌گیری، گله کبوترهای مسابقه‌ای، جواهرات شخصی، و هدایای بازدیدکنندگان و تحسین‌کنندگان که ملکه در طول یک عمر دریافت کرده بود، می‌توانست ثروت وی را چند میلیون دلاری افزایش دهد.

در حقیقت، منشأ سلطنتی اموال و املاک او می‌توانست ارزش آنها را در صورت ارائه به بازار فروش بسیار بالا ببرد. با این وجود، جایگاه شخصی ملکه به عنوان یکی از ثروتمندترین افراد بریتانیا، طی هفتاد سال سلطنت وی مدام کاهش پیدا کرد.

خود نهاد سلطنت، با ارزش تخمینی 87 میلیارد دلار، هنوز هم یکی از با ارزش‌ترین نهادهای بریتانیاست. این رقم شامل کمک به اقتصاد ملی از طریق گردشگری و مواردی مانند تأثیر نوزادان سلطنتی بر برندهای مُد می‌شود.
+5
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  ولی بیشتر از هر کسی دیگه تو دنیا آدم کشت
  8
  7
  ‌سه شنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  ordak - بن، آلمان
  بیچاره اگر اون ۲۰ درصد حق امام نبود جوانمرگ میشد
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.