دبیر ستاد امر به معروف: با جریمه تاکسی‌های اینترنتی۵۰ درصد مشکل کشف حجاب در خودروها حل می‌شود

 هاشمی‌گلپایگانی با تأکید بر این‌که دولت نمی‌تواند متکفل بحث عفاف و حجاب باشد، گفت: دولت اگر بتواند مسئله عفاف و حجاب را در ادارات حل کند50 تا 60 درصد مشکل رفع می‌شود ولی وقتی قادر نیست، چگونه می خواهد مسئولیت حل مشکلات عفاف و حجاب در سطح جامعه را برعهده بگیرد؟!

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور خلاءهای قانونی و وجود قوانین نامناسب و ناکارآمد را مشکل اصلی وضع فعلی حجاب دانست و تأکید کرد: مجلس درباره حجاب خود را کنار کشیده و شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز قوانینی فاقد ضمانت اجرایی لازم را تصویب می‌کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور خلاءهای قانونی و وجود قوانین نامناسب و ناکارآمد را مشکل اصلی وضع فعلی حجاب دانست و تأکید کرد: مجلس درباره حجاب خود را کنار کشیده و شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز قوانینی فاقد ضمانت اجرایی لازم را تصویب می‌کند.

سیدمحمدصالح‌ هاشمی‌گلپایگانی در دومین نشست مسئولان عفاف و حجاب دستگاه‌های اجرایی کشور، تسامح و تساهل مسئولان در بخش های مختلف از جمله قانونگذاری را عامل اصلی شکل گیری وضع فعلی در حوزه عفاف و حجاب و ایجاد بسترهای مشکل سازی دانست که دشمن می تواند روی آنها فتنه را شکل دهد.

وی تاکید کرد: مجلس درباره حجاب خود را کنار کشیده و شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز قوانینی را تصویب می‌کند که ضمانت اجرایی ندارد.

هاشمی‌گلپایگانی با بیان اینکه ستاد امر به معروف در برابر ناهنجاری های اجتماعی مانند دستگاه های دیگر منفعل نیست، گفت: طرح جامعی را برای جلوگیری از بدتر شدن وضعیت فعلی عفاف و حجاب در جامعه تدوین کرده ایم که عدم تشکیل پرونده قضایی برای بدحجابان، دولتی نکردن موضوع عفاف و حجاب و جلوگیری از ورود مستقیم پلیس به برخورد با بدحجابان، سه راهکار پیش بینی شده در این طرح است.

وی در تشریح این سه راهکار به قوانین نامناسب و ناکارآمد در حوزه عفاف و حجاب اشاره کرد و گفت: ورودی پرونده ها به قوه قضاییه حداقل 9 میلیون فقره است و اگر بخواهیم قانون فعلی را اجرا کنیم در خوشبینانه ترین حالت 10 میلیون پرونده دیگر نیز اضافه می شود که رسیدگی به آنها شدنی نیست در حالی که یکی از مهم‌ترین معیارهای قانون، عملی شدن است.

هاشمی‌گلپایگانی با تأکید بر این‌که دولت نمی‌تواند متکفل بحث عفاف و حجاب باشد، گفت: دولت اگر بتواند مسئله عفاف و حجاب را در ادارات حل کند50 تا 60 درصد مشکل رفع می‌شود ولی وقتی قادر نیست، چگونه می خواهد مسئولیت حل مشکلات عفاف و حجاب در سطح جامعه را برعهده بگیرد؟!

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور همچنین ورود مستقیم پلیس به بحث حجاب را موجب کاهش اقتدار نیروی انتظامی دانست.

این استاد حوزه و دانشگاه معتقد است: عملکرد ما در حوزه عفاف و حجاب به قدری نامناسب بوده که چه بسا بتوان گفت دشمن موافق ادامه عملکرد فعلی است، چون می‌تواند هر روز به بهانه ای یک قائله برپا کند.
استفاده از ظرفیت تشکل‌ها و توده‌های مردم
وی ساماندهی مردمی در درون دستگاه‌ها و استفاده از ظرفیت تشکل‌ها و توده‌های مردم را راهکارهای اجتماعی ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور برای حل مشکلات عفاف و حجاب عنوان کرد و گفت: اکنون 3 میلیون نفر تمایل ورود به عرصه های مختلف عفاف و حجاب را دارند؛ آیا نمی‌توان با ساماندهی این افراد با بی حجابی مقابله کرد؟

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، انجام توأمان کار فرهنگی و داشتن ضمانت اجرایی را دو راهکار دیگر برای حل مشکل عفاف و حجاب در کشور برشمرد و خاطرنشان کرد: کار فرهنگی بدون ضمانت اجرایی شعار و شوخی تلخی بیش نیست و کار اجرایی بدون کار فرهنگی، خروجی ندارد.

وی یادآور شد: استفاده از کمربند ایمنی زمانی فرهنگ شد که پلیس در کنار کار فرهنگی جریمه هم اعمال کرد و اگر بنا باشد مشکلات با فرهنگ سازی صرفا حل شود، دولت هم با کار فرهنگی از مردم مالیات بگیرد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور به نمونه ای از کار فرهنگی با ضمانت اجرایی اشاره کرد و گفت: چند میلیون راننده تاکسی‌ اینترنتی اگر بدانند که با سوار کردن فرد بی حجاب جریمه می‌شوند بالای 50 درصد مشکل کشف حجاب در خودروها حل می‌شود و در این صورت 4 میلیون آمر به معروف و ناهی از منکر بدون هرگونه تنشی خواهیم داشت.

هاشمی‌گلپایگانی، خروجی طرح جامع عفاف و حجاب ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور را بازگشت عفاف و حجاب به روال قانونی و طبیعی خود و خروج از التهاب و هنجارشکنی ظرف 2 سال عنوان کرد.

وی در ادامه به نحوه جذب و گزینش معلمان اشاره کرد و گفت: نمایندگان مجلس در حرکتی سیاسی- انتخاباتی به وزارت آموزش و پرورش اجازه دادند 25 هزار نفر را استخدام و ظرف تنها 18 روز گزینش کند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور از این اقدام آموزش و پرورش به عنوان ظلم و خیانت سیستمی ‌یاد کرد و گفت: با این نحو گزینش، احتمال اینکه معلمانی بی اعتقاد به دین وارد مدارس شوند بالاست و بعد انتظار داریم که خروجی مدارس، دختران باحجاب باشد!
+3
رأی دهید
-186

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  این پرستوزاده .... خراب گشنه میخواد از آب گل ماهی بگیره و یه پولی در بیاره. مشکل ما حجاب نیست یه انگلی به اسم اخوند مشکل ماست
  1
  63
  دوشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۱ - ۰۲:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Allen1983 - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا

  آقا این بیناموس ها چقدر پررو و بیشرم هستند . ایشالا . که هم خودت و هم کسانی که برای تو کار میکنند بزودی سزای کارهای زشت خودتون رو خواهید دید و بزودی در دنیای دیگر به فرشته ها امر به معروف و نهی از منکر کنید. دوستان عزیز تا میتونید واسه مردم ایران روشنگری کنید که ایشالا آخوند و دین و خرافات همه یکجا از این مملکت ریشه کن بشه . زیارتگاه ها باید جمع بشه و چیزی به نام مکان مقدس یا مقدسات نباید وجود داشته باشه و حتی یک اخوند هم میتونه مثل سرطان رشد و تکثیر کنه و دوباره ۵۰-۱۰۰ سال دیگه دوباره از سادگی این ملت استفاده کرده و همین بلاها رو سر مردم و مملکت بیاره . پس اخوند و دین و مقدسات همه با هم ایشالا نابود بشه. بجای اون باید وطن پرستی و مردم دوستی و خدمت به همنوع باید رواج پیدا کند.
  7
  58
  دوشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۱ - ۰۳:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  خفه شو مزدور ریقو ، با سرنگونی رژیم منحوس آخوندی کُلاً مشکل حجاب اجباری حل میشه ! زن زندگی آزادی .
  3
  64
  دوشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۱ - ۰۵:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  iran1 - آرلون، بلژیک

  به امید خدا تو یکی هم بزودی به جهنم میری
  1
  40
  دوشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان

  این بیشرف و همکارانش بزودی باید فکر یه شغل ابرومند برایه خود باشند البته لیاقت این و بقیه عامران به معروف بیشتر ازشستن توالت هایه عمومی شهر نیست.
  1
  39
  دوشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  agha_ehsan - تهران، ایران
  این مردک هاشمی‌گلپایگانی ، جرثومه فسادیه که خود اخوندها از کارهاش فریادشون درومده . جوریکه چند تا از آخوندها میگفتن عقبه شو چک کنن ببینن اصلیتش یهودیه ؟ چون ضربه ای که این موجود پلشت به نظام ج اسلامی زده خود اسراییل نتونسته بزنه . فکر کن تو این هیر و ویری که گشت ارشاد همچین آتشی به خرمن انقلاب و آقایون زده ، اد دقیقا وسط این آتشسوزی اومده حرفهایی میزنه و کارهایی میکنه که کل کشتی نظام رو به آتش بکشه . کاملا مشخصه اینها ماموریت دارن نظام رو خورد خاکشیر کنن و وقتی خود نظام عقلش نمیرسه و هرج و مرج داره روز به روز بیشتر میشه باید گفت به درک . رهبری شخصا همون فردای کشته شدن اون پورن استار سیاهپوست تو امریکا اومد تو تلوزیون چنان حمایتی از مرگ اون پورن استار کرد که اگه هر کی نمیدونست فکر میکرد داره از امام سیزدهم شیعیان دفاع میکنه . ولی الان روزی نیست که مهسا و نیکا و کلا دختری بهش تجاوز نشه و از پشت بام پرت نشه اما به یه ور آقا نیست و به گشت ارشاد قول هم داده بقیه نوجوون ها رو هم حتما تنبیه کنه . پس بشین و تماشا کن که این گشت ارشاد چه آتشی به جونتون انداخته
  2
  17
  دوشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  sabbas - لندن، انگلستان
  خوبه که عکسش هم هستش. خودت و .... به زیر خر میبندیم اسلامی.
  2
  6
  دوشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.