برداشته شدن «تفکیک جنسیتی» در سلف‌های غذاخوری دانشگاه‌های گیلان و علامه طباطبایی

 نمایی از سلف غذاخوری دانشگاه گیلانکانال «شوراهای صنفی دانشجویان کشور» که اخبار اعتراضات دانشجویی در ایران را پوشش می‌دهد، روز یکشنبه ۱۷ مهر گزارش داد که به‌دنبال «مقاومت مدنی» دانشجویان دانشگاه گیلان، تفکیک جنسیتی سلف غذاخوری این دانشگاه برداشته شد و دانشجویان دختر و پسر در کنار هم غذا خوردند.

در تصاویر منتشر شده از سوی این کانال، برخی دانشجویان دختر نیز بدون حجاب دیده می‌شوند.

این منبع خبری همچنین از رفع تفکیک جنسیتی در سلف پردیس مرکزی دانشگاه علامه طباطبایی در پی مقاومت مدنی دانشجویان این دانشگاه «مقابل مخالفت سرکوبگرانه» مسئولین دانشگاه خبر داد.

پیشتر، دانشجویان دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه که با «مخالفت مسئولین» برای حضور بدون تفکیک جنسیتی در سلف غذاخوری مواجه شده بودند، غذای خود را به نشانه اعتراض به صحن دانشگاه بردند.
گروهی از دانشجویان دانشکده ادبیات این دانشگاه نیز تجمع اعتراضی برگزار کردند که در آن شماری از دانشجویان دختر بدون حجاب حضور یافتند.

دانشگاه‌های سراسر کشور در اعتراض به جان‌باختن مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد، طی دو هفته گذشته صحنه اعتراضات گسترده و تحصن‌های دانشجویی بوده است.
+61
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  خیلی دیره برا این کار. اینم یه کلک جدیده گول نخورید
  3
  34
  دوشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۱ - ۰۱:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ادوینو - گوالف، کانادا

  گول این حرکات موذیانه وشیره مالیدن از ترس سقوطشان را نخورید نقشه اینها جدایی شما از دیگر ملت به جان آمده است هوشیارو بیدار باشید تا شما را از هم جدا نکنند
  0
  28
  دوشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۱ - ۰۶:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.