کناره گیری و استعفای چندین مجری صدا و سیما؛ مجید غضنفری, باربد بابایی و محمد حسنی

باربد بابایی، مجری تلویزیون می‌گوید دیگر اجرا نمی‌کندباربد باباییباربد بابایی از مجریان تلویزیون ایران با گذاشتن یک استوری در اینستاگرام گفته «بعد از ۲۴ سال کار رسانه‌ای»، هیچ برنامه‌ای را در صدا و سیما اجرا نخواهد کرد.

آقای بابای نوشت «در برنامه زوجی نو و هیج برنامه‌ایی اجرا نخواهم داشت تا زمانی که مردم سرزمینم حال دلشون خوش باشه و خوشحال باشن.»

او همچنین گفته که «مخاطب من و امثال من مردم سرزمینم هستم و اگر سرزمینم حال خوبی نداشته باشه من هم دلی برای اجرا ندارم.»

آقای بابایی پیش‌تر هم در پستی در اینستاگرامش از اعتراضات در ایران حمایت کرده بود.

این روزها او تنها مجری شبکه‌های تلویزیون ایران نیست که در واکنش به اعتراضات و نحوه برخورد با معترضان از کارش کناره‌گیری می‌کند.
محمد حسنی، مجری شبکه سلامت از صدا و سیما استعفا کرد
محمد حسنیمحمد حسنی یکی دیگر از مجریان برنامه‌های تلویزیونی ایران هم که چندی پیش اعلام کرد که از کارش کناره گیری کرده،امروز در پستی در اینستاگرامش نوشت «سخت‌ترین کار دنیا اینه که از عشق بگذری، عشق من اجرا بود و بس.»
 
محمد حسنی، مجری شبکه سلامت صدا و سیما از صدا و سیما استعفا کرد. حسنی با الهام از آهنگ «برای» نوشت: «برای تمام تذکرها، برای تمام حرف‌هایی که در گلو قورت دادیم، برای تمام ایده‌هایی که گفتید خودت اسپانسر بیار و بودجه رو به رانت خودتون دادید، برای آرامش خودم، برای شما مردمم.»
این چندمین استعفای کارکنان صدا و سیما در اعلام همبستگی با اعتراضات سراسری مردمی است.
متن کامل استعفا به این شرح است:
سخت ترین کار دنیا اینه که از عشق بگذری،
عشق من اجرا بود و بس.
به گواه توییت که در عکس بعدی هست ۲۰ روزی از پیام خداحافظی میگذره اما درددل به روز میباشد.
من تورو سخت بدست آوردم خیلی سخت ولی به راحتی ازت گذشتم و نمیدونم چرا!
برای تمام لحظه هایی که منت گذاشتن که ما بهت اعتبار دادیم،
برای تمام تذکرها،
برای تمام حرف هایی که در گلو قورت دادیم،
برای شما مدیر محترم ک ....
برای مردمی که بهم لطف داشتن
برای تمام تلاش هایی که دیده نشد
برای تمام ایده هایی که گفتید خودت اسپانسر بیار و بودجه رو به رانت خودتون دادید
برای آرامش خودم
برای شما مردمم.
دلم خیلی تنگ شده برای سه دو یک استودیو،برای رژی،برای اهالی سازمان.
مردمم مراقب خودتون باشید.
خدمتگزار تمام ملت #ایران
مجید غضنفری، مجری صدا و سیما استعفا کرد
مجید میرغضنفری، معروف به مجید غضنفری، از صدا و سیما استعفا کرد.

او در اینستاگرام خود با اعلام این خبر از این نوشت که سال‌ها در این سازمان فعالیت کرده تا «صدای مطالبه‌گری و دادخواهی طبیعت بی‌پناه این سرزمین باشد».

میرغضنفری با اشاره به وقایع اخیر نوشته: «حالا اما احساس می‌کنم دیگر بهانه‌ای برای ماندن در این قاب رسانه‌ای نیست چرا که با مرور رخدادهای اخیر یقین حاصل کردم وقتی حرفی که باید مشفقانه و از سر خیرخواهی و البته به وقت شنیده شود، اصلاً شنیده نمی‌شود و محکوم به خفقان است، دیگر فرقی ندارد آن حرف یک دادخواهی اجتماعی، فرهنگی و سیاسی باشد یا یک مطالبه‌گری محیط‌زیستی و چه مثال‌ها دارم برای این شنیده نشدن‌ها!»

متن کامل استعفا به این شرح است:

مدت‌ها بود به خداحافظی از تلویزیون فکر می‌کردم اما همیشه دغدغه‌ام این بود که اگر من هم نباشم چه کسی صدای مطالبه‌گری و دادخواهی طبیعت بی‌پناه این سرزمین خواهد بود در رسانه‌ای که هیچ‌گاه محیط‌زیست اولویت سیاست‌گذاری و برنامه‌سازی‌اش نبوده و نیست؛ با همین اعتقاد سال‌ها به سان ارتش تک نفره، دردمندانه و با چنگ و دندان پرچم مطالبه‌گری تلویزیونی محیط‌زیست را با تمام هجمه‌های متولیان قدرت و ثروت و متجاوزان به حریم طبیعت، سرپا نگاه داشتم؛ البته‌ بماند که برای چه بهانه‌های حیرت‌آوری تذکر گرفتم و با چه دلایل ناموجهی برای صراحت کلام و نقد بی‌ملاحظه، به حراست فرا خوانده شدم!

حالا اما احساس می‌کنم دیگر بهانه‌ای برای ماندن در این قاب رسانه‌ای نیست چرا که با مرور رخدادهای اخیر یقین حاصل کردم وقتی حرفی که باید مشفقانه و از سر خیرخواهی و البته به وقت شنیده شود، اصلاً شنیده نمی‌شود و محکوم به خفقان است، دیگر فرقی ندارد آن حرف یک دادخواهی اجتماعی، فرهنگی و سیاسی باشد یا یک مطالبه‌گری محیط‌زیستی و چه مثال‌ها دارم برای این شنیده نشدن‌ها!

و امروز که به این تصمیم رسیده‌ام یزدان بخشاینده را شاکرم و مفتخرم به اینکه اعلام کنم نه سرمایه و ثروتی از محل سال‌ها فعالیت در این عرصه اندوخته‌ام، نه جیره‌خوار رانت شخص و سازمانی بوده‌ام و قطع به یقین یگانه سرمایه‌ی این دوران پر ماجرا، بینندگان، مخاطبان و کنش‌گران محیط‌زیستی این سرزمین هستند که خالصانه به همراهی و حمایت‌شان درودی بی پایان نثار کرده و خاطرنشان می‌کنم نه به طیف سیاسی وابستگی دارم و نه از خط فکری بیگانه دنباله‌روی می‌کنم و بسان یک ایرانی منتقد به شرایط اجتماعی که صاحب تریبون رسانه‌ای بوده این عرصه را ترک می‌گویم؛ هرچند علاقه‌مند بودم در شرایط مساعد و در آخرین اجرای برنامه‌، کناره‌گیری‌ام را اعلام کنم اما با توجه به ذهن مغشوش و حال غم‌زده‌ی این روزها، خود را پریشان‌تر از آن می‌بینم که به شرایط اجرا و استودیو فکر کنم؛ پس در همین صفحه‌ی شخصی‌ام با صدا و سیمای ایران خداحافظی می‌کنم و ترجیح می‌دهم فعالیت محیط‌زیستی را در میهنم و در گمنامی و خارج از حصار‌های محافظه‌کارانه ادامه دهم!
سید مجید میر غضنفری
شانزدهم مهرماه یکهزار و چهارصد و یک
+143
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  Rosha50 - لانسینگ، انگلستان

  آفرین به تک تک شما ها اگر واقعا اینکارو انجام دهید ملت با آغوش باز شمارا میپذیرند . زن زندگی آزادی
  4
  26
  یکشنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  خبرای خوش داره میاد. قربان معرفت و غیرت همه شما
  4
  24
  یکشنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  سوسمار ولایت - دهلی، اتریش
  نوش دارو بعد از مرگ سهراب!
  19
  5
  یکشنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  محمد حسنی این خط رو نوشته: "برای شما مدیر محترم ک ...."!!! زبل گفته مردم من تا کاف اش نوشتم! بقیه اش رو خودتون بنویسین 😀 دمش گرم
  3
  7
  یکشنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  اتفاق جالب اینه که حکومت اینترنت رو بست تا سرکوب کنه کسی نفهمه ولی همین باعث شد مردمی که وقایع رو تو اینترنت میدیدن بیان بیرون ، از بیکاری هم شده بریزن بیرون . دیگه خفقان و فشار فقر و البته فسادها و دزدی های حکومتی همه رو متحد کرده و از مهمتر دیگه رسانه های ضد عنقلاب و اینترنت هم که نیست بگن تقصیر اوناست پس حالا دیگه تقصیر کیه
  1
  3
  یکشنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.