تجمع استادان شریف لغو شد؛ بیانیه دانشجویان شهید بهشتی درباره ادامه اعتصاب

رادیو فردا : در حالی که قرار بود بعد از ظهر روز شنبه، ۱۶ مهر، تجمعی اعتراضی در داخل دانشگاه شریف برگزار شود، این تجمع با هدف جلوگیری از آن چه «سوء استفاده شبکه‌ها و جریانات بیگانه» خوانده شد لغو شد.

پایگاه اینترنتی دانشگاه شریف گزارش داد که بر اساس مصوبه جلسه اضطراری شورای دانشگاه صنعتی شریف در شامگاه جمعه، ۱۵ مهرماه، و «با توجه به اهمیت امنیت و سلامت دانشجویان و استادان و همچنین جلوگیری از هر گونه سوء استفاده شبکه‌ها و جریانات بیگانه»، این تجمع به تاریخ دیگری موکول شده است.

روز چهارشنبه شورای دانشگاه شریف با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده بود که در روز شنبه، ۱۶ مهرماه، اعضای هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف مقابل کتابخانه مرکزی دانشگاه «به نشانه اعتراض به هتک حرمت دانشگاه و وقایع ناگوار یکشنبه گرد هم می‌آیند و آن را روز سوگ مظلومانه دانشگاه صنعتی شریف اعلام می‌دارند.»
 
                
نیروهای موسوم به لباس‌شخصی در ایران شامگاه یک‌شنبه، دهم مهر، با یورش به دانشجویان معترض در دانشگاه شریف تهران بسیاری را مجروح کرده و ده‌ها دانشجو را نیز با ون‌های نهادهای امنیتی به مکان نامعلوم منتقل کردند. این حمله با واکنش‌های گسترده داخلی و خارجی روبه‌رو شد و آمریکا، بریتانیا و فرانسه آن را محکوم کردند.
 
همزمان با تشکیل جلسه اضطراری در شامگاه جمعه، حساب توئیتری روزنامه دانشگاه صنعتی شریف از تغییر در تحریریه این روزنامه خبر داد و نوشت: «از این لحظه مدیریت شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی روزنامه شریف (کانال تلگرام، صفحه اینستاگرام و صفحه توییتر) به تیم تحریریه جدید منتقل شده و تیم تحریریه سابق دخل و تصرفی در محتواهای منتشر شده نخواهد داشت.»
بر اساس گزارش‌ها، سردبیر قبلی روزنامه شریف حدود ۱۰ روز پیش بازداشت شده است. بیانیه دو خطی در وب‌سایت دانشگاه شریف چنین می‌گوید: «بر اساس مصوبه جلسه اضطراری شورای دانشگاه صنعتی شریف در شامگاه جمعه ۱۵ مهرماه و با توجه به اهمیت امنیت و سلامت دانشجویان و استادان و همچنین جلوگیری از هر گونه سوء استفاده شبکه‌ها و جریانات بیگانه، گردهمایی استادان دانشگاه صنعتی شریف در رابطه با رخدادهای ناگوار اخیر لغو و به تاریخ دیگری موکول می‌گردد.» تاکید بر حفظ «امنیت و سلامت» دانشجویان و استادان در حالی است که این تجمع قرار بود در داخل محوطه دانشگاه برگزار شود.
 
برخی کاربران توئیتر این تغییر ناگهانی در روزنامه دانشگاه و لغو برنامه تجمع در دانشگاه را «کودتا در شریف» توصیف کرده‌اند. با این حال، روز جمعه دانشجویان تعدادی از دانشگاه‌های ایران، از جمله دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه شیراز و دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دانشگاه بهشتی تهران با صدور بیانیه‌های جداگانه بر ادامه اعتصاب خود تاکید کردند.
 
در بیانیه دانشجویان دانشگاه بهشتی آمده است: «به اطلاع مسئولین دانشگاه و نیروهای سرکوبگر رژیم سفاک می‌رسانیم تا زمانی که دانشجویان و دوستان ما در بند دژخیمان ضحاک هستند، به اعتراض و اعتصاب خود و همچنین تحریم کلاس‌های درس ادامه خواهیم داد.» اعتصاب شمار زیادی از دانشجویان در سراسر کشور از دو هفته پیش آغاز شده و آنان به فضای امنیتی در دانشگاه‌ها، آزاد نشدن دانشجویان بازداشتی و مجازی شدن تحمیلی آموزش معترضند.
+37
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن
  نوشته ، از این لحظه مدیریت شبکه های اجتماعی و فضای مجازی روزنامه شریف به تیم تحریریه جدید ، شامل خیار و فاطی و فانتوم و جنی منتقل شد و تیم تحریریه سابق ، دخل و تصرفی در محتواهای منتشر شده نخواهد داشت چون همه تهدید به دستگیری و خودکشی دادن در زندان شده اند !!
  32
  37
  شنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  chi begam ke nagoftanesh - در ماموریت، نورد
  بازیهای کثیف جمهوری ننگ و فساد، حالا دو تا اعتصاب نرم با خواسته های حداقلی خودشون راه می اندازند تا فشار براندازی این انگلها را کمتر کنند و عادی سازی بوجود بیاورند، مردم باید متحد و یکپارچه اعتصابات سراسری را سازمان بدهند، از آمریکا و کشورهای غربی هیچ آبی گرم نمیشه، آنها بدنبال یک جمهوری اسلامی کنترل شده و ضعیف هستند و بودند، وگرنه طالبان را مستقر نمی‌کردند بیخ گوش ما، حواسمان باشد، با تظاهرات گسترده و سراسری در خارج و داخل کشور باید این توافق کثیف را بهم زد، مردم دلیر ایران باید سرنوشتشان را خودشان بدست بگیرند،. درود بر ایرانیان شجاع و دلیر و رفتگان راه آزادی. همگام باشیم تا این شیاطین را از این سرزمین اهورایی پاکسازی کنیم.
  2
  18
  شنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.