گزارش صدا و سیما از علت مرگ نیکا شاکرمی + تناقض تصاویر و گفته ها در این گزارش

صداوسیما در گزارشی به مرگ نیکا شاکرمی پرداخت و در گفتگوهایی نشان داد مرگ او ربطی به اعتراضات ندارد و نیکا با میل خود وارد ساختمانی یک کوچه بالاتر از خانه خاله‌اش شده است.
گزارش ضد و نقیض 20:30 در مورد کشتە شدن نیکا شاکرمی
 
یک منبع نزدیک به خانواده نیکا شاکرمی به بی‌بی‌سی فارسی گفته است که خاله و دایی او برای اعتراف تلویزیونی تحت فشار سنگین دستگاه‌های امنیتی بوده‌ و تهدید شده‌اند.
 
تلویزیون حکومتی ایران برنامه‌ای پخش کرده است که در آن آتش شاکرمی و محسن شاکرمی، خاله و دایی نیکا هم حضور دارند.
 
د ر این برنامه که به عنوان گزارش خبری پخش شده روایتی از مرگ نیکا شاکرمی ارائه شده که نیروهای امنیتی را تبرئه می‌کند.
 
منبع نزدیک به خانواده به بی‌بی‌سی فارسی گفته که آتش و محسن شاکرمی تحت بازجویی‌های شدید بوده‌اند. نیروهای امنیتی تهدید به قتل خانواده شاکرمی کرده‌اند و تحت همین فشارها، آنها بارها مجبور به «اعتراف اجباری» تلویزیونی شده‌اند.
 
به گفته این منبع «ساعت‌ها» اعتراف اجباری از خاله و دایی نیکا شاکرمی ضبط شده که هنوز پخش نشده است.‌
 
برنامه ۲۰:۳۰، که روایت اخیر درباره جان باختن نیکا شاکرمی از آن پخش شده، در نمایش اعترافات اجباری دروغین و تحت شکنجه سابقه دارد.
 
نیکا شاکرمی دختر معترض ۱۶ ساله‌ای بود که پس از شرکت در نخستین تظاهرات شهریور ۱۴۰۱ در بلوار کشاورز تهران گم شد. به گفته خانواده او در آخرین تماس تلفنی گفته بود که در حال فرار از نیروهای امنیتی است.
 
پس از ۱۰ روز بی‌خبری خانواده نیکا برای شناسایی جسد او فراخوانده شدند. به گفته منابع نزدیک به خانواده «ماموران امنیتی جسد را از غسال‌خانه شهر خرم‌آباد دزدیند و مخفیانه در روستای ویسیان به خاک سپردند.»
+4
رأی دهید
-214

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  یکی خودش سکته میکنه یکی خودش پرت میشه این کتک ها و سرکوب ها و گلوله هایی هم به معترضان هم همش بقول اون وزیر خارجه بی پدر ساختگیه فقط شماها خوبید و بس
  1
  34
  ‌پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.