انتشار یک سند جدید:نیکا شاکرمی با «صدمات متعدد ناشی از اصابت جسم سخت» جان باخته است

خانواده شاکرمی گفته‌اند که به آن‌ها اجازه داده نشد تا پیکر دخترشان را مشاهده کنندرادیو فردا: در حالی که یک مقام قضایی مدعی شده که نیکا شاکرمی، دختر ۱۷ ساله‌ای که پس از ۱۰ روز بی‌خبری، جسد او در کهریزک پیدا شد، از بالای یک ساختمان به پایین «پرتاب» شده است، یک سند جدید حاکی است که مرگ او بر اثر «صدمات متعدد ناشی از اصابت جسم سخت» بوده است.

محمد شهریاری، سرپرست دادسرای جنایی استان تهران، روز چهارشنبه ۱۳ مهر گفت که «بررسی فیلم دوربین‌های محل» نشان می‌دهد «در بامداد روز حادثه خانم نیکا شاکرمی با کوله‌پشتی همراه وارد ساختمان می‌شود و زنگی زده نمی‌شود زیرا ساختمان نیمه کاره بوده و درب با هل دادن باز شده است».

او افزوده که منزل آتش شاکرمی، خاله نیکا، «در کوچه مجاور این ساختمان و دو پلاک بالاتر از محل کشف جسد است. هنوز انگیزه ورود این خانم به ساختمان نیمه‌کاره مشخص نشده است».
آقای شهریاری همچنین مجهول‌الهویه بودن جسد نیکا شاکرمی در سردخانه کهریزک را این موضوع عنوان کرده که «کوله‌پشتی این خانم در پشت بام ساختمان مجاور کشف شد».

پیش از این آتش شاکرمی، خاله نیکا که در حال حاضر در بازداشت به سر می‌برد، گفته بود که نیکا قرار بود به خوابگاه خواهرش برود و به همین دلیل، شناسنامه‌اش را به همراه داشت.

همراه داشتن شناسنامه موجب شده است که بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی و روزنامه‌نگاران مستقل، به اظهارات مقام‌های جمهوری اسلامی مبنی بر مجهول‌الهویه بودن این نوجوان تردید کنند.

سرپرست دادسرای جنایی استان تهران در اظهارات خود چندین‌بار تاکید کرده که نیکا شاکرمی از بالای یک ساختمان، «پرتاب» شده و افزوده: «در آزمایش‌های کالبد شکافی و معاینه جسد، آثار شکستگی‌های متعدد در ناحیه لگن، سر، اندام‌های فوقانی و تحتانی، دست‌ها و پاها و در رفتگی لگن مشاهده شد که نشان می‌دهد فرد از بلندی پرت شده است».

این ادعا در حالی است که خانواده شاکرمی گفته‌اند که به آن‌ها اجازه داده نشد تا پیکر دخترشان را مشاهده کنند و آن‌ها تنها بخشی از سر و صورت وی را دیدند.
اظهارات این مقام قضایی در شرایطی منتشر شده که بی‌بی‌سی فارسی با انتشار نامه قبرستان بهشت ‌زهرا در تهران، گزارش کرده که علت فوت وی «صدمات متعدد ناشی از اصابت جسم سخت» عنوان شده است.

سرپرست دادسرای جنایی استان تهران در اظهارات خود به دلایل بازداشت خاله و دایی نیکا شاکرمی و نیز «دزدیدن» جنازه وی بدون حضور خانواده و در روستایی دورافتاده، توضیح نداده است.

هدیه کیمیایی، خبرنگار، در حساب توئیتری خود نوشته که خاله‌ و دایی‌ نیکا بازداشت شده‌اند تا «عمق جنایت» مشخص نشود.

با افزایش ابهام‌ها در پرونده کشته شدن این نوجوان اهل خرم‌آباد، بازنشر هشتگ نیکا شاکرمی تا اواسط روز چهارشنبه به بیش از یک‌میلیون و سیصد هزار توئیت رسید.

پیش از اظهارات روز چهارشنبه سرپرست دادسرای جنایی استان تهران، خبرگزاری‌های تسنیم و فارس، نزدیک به سپاه پاسداران، گزارش‌هایی با همین مضمون منتشر کرده بودند.
+56
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا
  با درود به روح و روان تمام جانباختگان راه آزادی و سپاس از خدمات و از جان گذشتگی تمامی عاشقان ایران زمین که در سلول‌های مخوف این هزار پدران اسیرند. وقتی یک انسان نمایی فاقد شرف حیثیت و عدالت و حاصل جفت‌گیری دو جانور معتقد به نکاح مدت‌دار یا صیغه در آن شرایط بزرگ شده و تعلیمات همراه با شستشوی مغزی میبیند، اینگونه اعمال که حتی در میان حیوانات وحشی نیز دیده نشده از آنها سر میزند. مردم ایران باید به این حقیقت هر چه زودتر برسند که هر ثانیه که از عمر این فرقه تبهکار میگذرد ممکن است شاهد جنایات و فجایع ازین بدتر هم باشیم یعنی به احتمال زیاد ممکن است که برای خواهران مادران و عزیزان ما نیز اتفاق بیافتد. راه نجات همه ما ایرانیان کاری که در آخر مجبور به انجام آن باشیم را حالا با در دست گرفتن ابتکار عمل انجام دهیم. همگی در سوک این عزیزان و گل‌های پر پر شده هستیم.😤😠😡😥😢
  1
  11
  ‌چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  arian1 - ابادان، ایران
  وقتی اخبار جنایات بی رحمانه مزدوران رژیم خونخوار اسلامی را می خوانم تنها و تنها به یک چیز فکر می کنم که چگونه از این جنایتکاران انتقام خون دختران و زنان بی گناه کشورم را بگیرم..وقتی که نوبت ما برسد به خانواده‌های شان هم رحم نخواهیم کرد.
  2
  15
  ‌چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  100Haloo - تهران، ایران
  اگر این جنبش از حرکت بایستد، آخوند و آخوند زاده و بسیجی دمار از روزگار ما ایرانی در میاورد و به مقدسات قسم که ما میشویم همانند چوپان دروغگو، هیچ کسی به ما اعتماد نخواهد کرد. مردم چی بر سر مر آمده؟ چرا اتحاد نداریم، دیگر باید چه بر سرمان بیاورند، از دختر ١٧ ساله گرفته تا ٢٢ ساله پیر و جوان را دارند میکشند؟ اینقدر ما بی غیرتیم؟ پس از ماست که بر ماست
  2
  14
  ‌چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا
  چه گلهایی دارن نشکفته پرپر میشن! پس این خدای #$*! کجاست؟ خداوندا اگر مردانگی اینست ، به نامردی نامردان قسم نامرد نامردم اگر دستی به قر*نت بیالایم!
  0
  9
  ‌چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  newyork333 - نیویورک، ایالات متحده امریکا
  هموطن های عزیزم ، مایوس نشید، بعضی انقلابها راههای طولانی تری رو نسبت به بقیه میرن ، کار شما بی ثمر نبود و جراحت بزرگی به شریان این گراز وحشی زد ، دو سال دیگه با استناد به حرف خود معاون برنامه و بودجه دولت ورشکست میشه تازه اگر برجام موفق بشه ، اگه نشه که ۱ سال دیگه ، رهبر سلامتی درستی نداره و زیاد نمیمونه و اینترنت ماهواره ای هم راه افتاده تا چند وقت دیگه . این سه قلم حرکت بعدی شما رو موفق میکنه. یادتون نره که اینها رهبر رو دو هفته به یک جای دور و امن بردن ، یعنی اینکه هرگز سپاه و مزدوران دیگه در خودشون این اطمینان رو نداشتن که بتونن جانش رو حفظ کنن. اینها مثل سگ ترسیدن ، چون این جنبش ها هر بار خود جوش و بدون رهبری هست. تصور اینکه همین مقدار جمعیت روزی سلاح گرم هم داشته باشن بزرگترین کابوس زندگی ایناست . درود و سپاس از تک تک شما ها برای این ایثار. پاینده ایران.
  0
  12
  ‌پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا
  arian1 - ابادان، ایران
  خودشون اینو خوب میدونن، برای همینه که بسادگی از منبر نمیان پائین! میدونن تیکه بزرگشون گوششونه!
  1
  9
  ‌پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۰۵:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zavareh - رودسر، ایران
  #به_سرکوبگران_رحم_نکنید
  1
  2
  ‌پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.