خبرگزاری حکومتی «مهر»: علی کریمی تحت تعقیب قضایی قرار گرفت

 تعقیب قضایی علی کریمی در حالی است که برخی گزارش‌ها حاکی است که او در ایران به سر نمی‌بردرادیو فردا: خبرگزاری حکومتی «مهر» روز سه‌شنبه ۱۲ مهر در یک گزارش اختصاصی نوشت که علی کریمی، بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران، «یکی از لیدرهای اصلی اغتشاشات اخیر در کشور» است و به‌دلیل «هم‌صدایی با دشمن» و «تشویق به اغتشاش» تحت تعقیب قضایی قرار گرفته است.

این خبرگزاری افزود: در حال حاضر تحقیقات قضایی در خصوص «اقدامات علی کریمی» در جریان «اغتشاشات» اخیر تحت نظر مقام قضایی در حال انجام است.

خبرگزاری مهر جزئیات بیشتری در این زمینه منتشر نکرده است.

تعقیب قضایی علی کریمی در حالی است که بر اساس برخی گزارش‌ها، او در ایران به سر نمی‌برد.

این بازیکن سابق فوتبال در ۱۸ روزی که از اعتراضات سراسری به جان باختن مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد می‌گذرد، در صفحات اینستاگرامی و توئیتری خود به حمایت از معترضان پرداخته است.

پیشتر برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و رسانه‌های نزدیک به حکومت خواستار توقیف اموال علی کریمی شده بودند. این بازیکن فوتبال نیز در یک استوری اینستاگرامی پاسخ داده بود که «خانه بدون خاک ارزشی ندارد، فدای سرتون».

از زمان اعتراضات تاکنون بیش از پنج میلیون نفر به دنبال‌کننده‌های علی کریمی در اینستاگرام اضافه شده است که نشان از تاثیرگذاری او در حمایت از معترضان است. اما ایران، روزنامه دولت، روز سه‌شنبه مدعی شد که بسیاری از دنبال‌کننده‌های او، «ربات» هستند.

ایران نوشته که «جادوگر سابق فوتبال ایران، در شبکه‌های اجتماعی هم از جادوی ربات‌ها برای برجسته کردن و چهره‌سازی خود به عنوان لیدر آشوب‌ها استفاده می‌کند».
+6
رأی دهید
-189

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن
  به چپش . چیزشم نمیتونن بخورن .
  8
  26
  ‌سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  ordak - بن، آلمان
  رفقا در جمعه سیاه زاهدان بیش از ۶۰ نمازگزار بلوچ را قتل و عام کرد دلیش هم گفته میشه تجمع ضد نظام بوده،خیلی عجیبه دنیا خفهخون گرفته حتی سایتهای خبری مخالگ رژیم هم سکوت کردند. چرا؟
  8
  23
  ‌سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Liberte - ارومیه، ایران
  قابل توجه نادان های جمهوری اسلامی، طبق اساسنامه اینترپل، این نهاد بین المللی اصلا وارد موضوعات سیاسی نمی شود.
  5
  16
  ‌سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد

  محمدرضا شاه پهلوی آنقدر عزت نفس داشت که روزی در بحبوحه انقلاب ۵۷ واقعبینانه بگه: من صدای انقلاب شما را شنیدم. ولایی ها آنقدر رزل و دون مایه اند که بعد از بارها قیام مردمی هنوز منکر همه واقعیتهای جامعه ایران هستند. شما ولایی ها ننگ مردم ایرانید.
  3
  23
  ‌سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.