نماینده آمریکا پاسخ خامنه ای را داد: زن‌ستیزی جمهوری اسلامی موجب اعتراضات شد

 خامنه‌ای در دیدار با دانشجویاندبورا لیپستات، نماینده ویژه دولت آمریکا در مبارزه با یهودستیزی، در پاسخ به اظهارات تازه علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، اعلام کرد که «زن‌ستیزی حکومت» ایران به اعتراضات کنونی در کشور دامن زده است.

خانم لیپستات در حساب توئیتر خود در پاسخ به یک توئیت حساب رسمی خامنه‌ای درباره اعتراضات نوشت: «او [خامنه‌ای] می‌تواند «صهیونیست‌ها»، آمریکا یا هر کس دیگری را مقصر بداند، اما برای جهان و مردم ایران واضح است که زن‌ستیزی خشونت‌آمیز رژیم او باعث شعله‌ور شدن این اعتراضات تحت رهبری زنان شد.»

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، روز دوشنبه پس از سکوتی طولانی درباره جنبش اعتراضی ادامه‌دار جاری در ایران، آن را «کار دستگاه‌های جاسوسی و سیاست‌گذاران عنود خارجی» و با «طراحی» آمریکا و اسرائیل دانست.

جیمز کلورلی، وزیر خارجه بریتانیا، نیز در واکنش به این اظهارات خامنه‌ای گفت مقام‌های جمهوری اسلامی «به جای مقصر دانستن عوامل خارجی در ناآرامی‌ها، باید مسئولیت اقدامات خود را بپذیرند و به نگرانی‌های مردم خود گوش دهند.»

این اولین بار نیست که نماینده ویژه آمریکا در مبارزه با یهودستیزی به توییت‌های منتشر شده در حساب رسمی خامنه‌ای واکنش نشان می‌دهد.

خانم لیپستات پیشتر به یک پیام یهودستیزانه‌ که در حساب کاربری رهبر جمهوری اسلامی منتشر شده بود اعتراض کرد و خواستار توقف این گونه پیام‌ها شد.

این مقام ارشد آمریکایی همچنین به تازگی، اظهارات اخیر ابراهیم رئیسی در انکار فاجعه هولوکاست را محکوم کرد و آن را «مضحک و خطرناک» خواند.
+159
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  مذهب زن ستیز اسلام و مجری فاسد و بی شرفش ، آخوند فریبکار و حرامی ، باعث اعتراضات شد.
  3
  66
  ‌سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.