رسول خادم: خون که پاک نمی‌شود

ایران وایر: «رسول خادم» قهرمان پیشین کشتی آزاد جهان و المپیک، در صفحه اینستاگرام خود، از ورزشکاران و هنرمندانی که در روزهای اخیر کنار مردم معترض به قتل «مهسا امینی» بودند، دفاع کرد.

او در یادداشتی نوشته است: «باید خوشحال باشیم که قهرمانان ملی ما در عرصه ورزش، در زمانِ مشکلات و اعتراضاتِ مردم در کنار آنها میایستند.آنها به وظیفه یِ ملی و مسئولیت اجتماعی خود عمل می‌کنند. آنها با اینکار خود بارِ سنگینی از تنشها را به دوش میکشند. آنها با حمایتِ مالی و عاطفی همین مردم به این جایگاه رسیده‌اند.»

رسول خادم این متن را در حالی نوشته است که ساعاتی قبل، «علی خامنه‌ای» رهبر جمهوری اسلامی، ورزشکاران و هنرمندانی که از جنبش سراسری حمایت کرده‌اند را با الفاظی مانند «بی‌شرف» خطاب کرده بود.

رسول خادم در صفحه اینستاگرامی خود نوشت: «اگر دنبال کسانی هستیم که اشک و خون مردم را به خیابان آورده اند، وزیری را دنبال کنیم که به جایِ حمایت پدرانه از فرزندانش ، نامردی می‌کند و هیزم به آتش تنشها و درگیریها می‌ریزد.»

او نمایندگام مجلس شورای اسلامی را «نمایندگانِ مُرده، بی‌هویت و ناکارآمد مجلس» خواند که دنبال کردن آن‌ها ارزشی برای جوانان و مردن ایران ندارد، چرا که خود را  در مجلس پنهان کرده و فریاد می‌زنند.

رسول خادم نوشته است: «اگر مجلسیان نمایندگیِ مردم را می‌کردند ما در کف خیابان اشک و خونی داشتیم؟ جماعتی را دنبال کنیم که نیروهایِ امنیتی را به زدن و کشتن مردم تشویق می‌کنند؟ آنهایی که نمی‌فهمند با مردم بحق معترض، باید مدارا کرد و سعه صدر داشت و حرفشان راشنید.»

او در پایان از جمله «خون که پاک نمی‌شود» برای پایان متن خود استفاده کرد.
+76
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.