خامنه‌ای: در این حوادث بیش از همه به نیروهای انتظامی و بسیج ظلم شد

 تصویری که پایگاه اطلاع‌رسانی رهبر جمهوری اسلامی در خبر امروز، دوشنبه، خود منتشر کرده استرادیو فردا: رسانه‌های داخلی ایران روز دوشنبه ۱۱ مهر متنی از یک سخنرانی از علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی منتشر کرده و گفتند که این سخنرانی پس از سان دیدن او از «مراسم مشترک دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های نیروهای مسلح در دانشگاه افسری و تربیت پلیس امام حسن» انجام شده است.

بنابر این گزارش، علی خامنه‌ای در این سخنرانی تمامی جنبش اعتراضی ادامه‌دار اخیر مردمی را که در اکثریت شهرهای ایران جریان داشته «کار دستگاه‌های جاسوسی و سیاست‌گذاران عنود خارجی» و با «طراحی» آمریکا و اسرائیل دانسته و گفته است که «در این حوادث بیش از همه به سازمان انتظامی کشور و به بسیج» ظلم شد.

این در حالی است که بر اساس گزارش‌ها و ویدئوهای منتشر شده، نیروهای انتظامی و بسیج در جریان اعتراضات خشونت شدیدی را علیه معترضان به کار برده‌اند و با شلیک مستقیم گلوله‌های جنگی حدود صد معترض از جمله چندین کودک را کشته‌اند.

همچنین نیروی انتظامی که متهم به «قتل» مهسا امینی شده، حاضر به پاسخگویی دقیق و انتشار اسناد مربوط به بازداشت او نیست.

علی خامنه‌ای در این سخنرانی مدعی شد که «من به صراحت می‌گویم این اغتشاش‌ها و ناامنی‌ها، طراحی آمریکا و رژیم غاصب و جعلی صهیونیستی بود و حقوق‌بگیران آنها و برخی از ایرانی‌های خائن در خارج به آنها کمک کردند.»

مسئولان جمهوری اسلامی از اسرائیل با عناوینی چون «رژیم صهیونیستی» یاد می‌کنند.

او افزود که به باور او «این کار عاملی جز دستگاه‌های جاسوسی و سیاست‌گذاران عنود خارجی ندارد و پشت صحنه قضایای اخیر، این زورگویان قرار دارند و دعوا بر سر از دنیا رفتن یک دختر جوان یا بر سر با حجاب و بدحجاب نیست.»

رهبر جمهوری اسلامی برای این مدعای خود هیچ شواهد و مدارکی ارائه نکرد و جزئیاتی به‌دست نداد.

علی خامنه‌ای همچنین جان‌باختن مهسا امینی به دلیل بازداشت از سوی گشت ارشاد را امری دانست که «مسلم نیست» و درباره‌اش «تحقیق» نشده است.

او در ادامه نیز مدعی شد که در اعتراضات مردمی «قرآن آتش زدند، حجاب از سر زن محجبه کشیدند و مسجد و حسینیه» به آتش کشیدند. او برای هیچیک از این ادعاها نیز مدرکی ارائه نکرد.

علی خامنه‌ای در روزهای اخیر در انظار عمومی ظاهر نشد و با وجود گذشت سه هفته از اعتراضات ضدحکومتی در ایران، درباره این اعتراضات اظهارنظر نکرده است.

پیشتر وبسایت خامنه‌ای از یک سخنرانی او در روز ۳۰ شهریور در جمع نظامیان خبر داده بود که در آن نیز رهبر جمهوری اسلامی اشاره‌ای به مرگ مهسا امینی و اعتراضات پس از آن نکرد.

این در حالی است که قبل از شروع اعتراضات، روزنامه نیویورک‌تایمز از بیمار شدن علی خامنه‌ای و انجام یک عمل جراحی روی او خبر داده بود.

نیویورک‌تایمز در میانه اعتراضات نیز تاکید کرد که گزارش این روزنامه آمریکایی در مورد بیماری و جراحی اخیر رهبر جمهوری اسلامی ایران درست بوده است.

همچنین پیش از آغاز اعتراضات، در پی لغو مراسم رسمی دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری با خامنه‌ای و همچنین لغو سخنرانی او برای بسیجیان گرگان، گمانه‌زنی‌هایی درباره وضعیت جسمی او به ویژه در شبکه‌های اجتماعی به وجود آورد.

علی خامنه‌ای از سال ۱۳۶۸ تاکنون به عنوان «ولی فقیه» و فرمانده کل نیروهای مسلح، قدرت اصلی حکومت ایران را در دست دارد.

انتشار خبر درباره «دیدار خامنه‌ای با نیروهای مسلح» در میانه اعتراضات ایران می‌تواند حمایت او از سرکوب اعتراضات ایران تلقی شود.
موضوع چهره‌های معروف
علی خامنه‌ای سپس با اشاره به موضع‌گیری شمار فزاینده‌ای از چهره‌های ورزشی و هنری ایران علیه جمهوری اسلامی در روزهای اخیر گفت: «از نظر من این موضع‌گیری‌ها هیچ اهمیتی ندارد و نباید در مورد آنها حساسیت به خرج داد.»

او سپس «شرف» چهره‌هایی را که با مردم معترض همراهی می‌کنند زیر سوال برده و گفت: «جامعه هنری و ورزشی ما سالم است و در آن عناصر مؤمن و با شرف کم نیستند و موضع‌گیری چند نفر ارزشی ندارد.»

رهبر جمهوری اسلامی در ادامه هم در مورد سلبریتی‌های ایرانی گفت: «تطبیق اینکه موضع‌گیری آنها عناوین مجرمانه دارد یا نه با قوه قضائیه است ولی از لحاظ عمومی، موضع‌گیری این افراد ارزشی ندارد و جامعه هنری و ورزشی با این مواضع دشمن شادکن آلوده نخواهد شد.»

در جریان اعتراضات، بسیاری از چهره‌های معروف هنری و ورزشی ایرانی و خارجی از معترضان حمایت کردند که به ویژه حمایت برخی از چهره‌های ایرانی، خشم مقام‌های جمهوری اسلامی را برانگیخت.

علی کریمی فوتبالیست سابق، مهران مدیری طنزپرداز و سردار آزمون مهاجم تیم ملی فوتبال ایران از جمله این چهره‌ها هستند.

غلامحسین محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی روز دوشنبه چهارم مهر، چهره‌های حامی اعتراضات ساکن داخل کشور را تهدید کرد و گفت آنان باید «خسارت‌های مادی و معنوی» ناشی از اعتراضات را پرداخت کنند.
+16
رأی دهید
-280

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  مگر کسیکه بدرک واصل شده میتونه سُخ عنرانی کُنه !؟ با دو تا عکس و یه نوشته از سوی توله اش مجتبی یا یه مزدور دیگه به اسم علیل وقیح ، میشه استناد کرد که طرف خودش بوده و روح متعفنش نبوده !!؟ به نقل از مرده مفلوک گفته یا نوشته شده که این سناریوی طراحی دشمن یعنی آمریکا و اسرائیل و ایادی اونها بوده ، پس با این حساب لاشخورهای خون آشام گشت ارشاد که مهسا امینی رو با ضرب و شتم دستگیر و نهایتاً کشتند از عوامل دشمن بوده اند که این سناریو رو طراحی کرده اند !! این سخنرانی فیک که نه فیلمی و نه ویدئوی ازش نیست ، همه پشمه !! نفس رژیم به شمارش افتاده و ظاهراً قابل بازگشت هم نیست . پیروز مردم ، خصوصاً جوانان غیور و از خودگذشته ایران . صبح آزادی نزدیک است .
  2
  145
  دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  پس چرا فیلمی ازش پخش نکردن. چرنده حتما مثل همیشه متن سخنرانی اش رو هم مجتبی توله سگش نوشته بهرحال مثل سگ کتک خورده ترسیده حتی از تو سوراخ موشش هم بیرون نمیاد با صد تا محافظ هم می‌ترسه بیاد جلو دوربین
  2
  137
  دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  ای رهبر عزیز، آماده‌ایم آماده.
  195
  5
  دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  ایرانی مرده پرست - لندن، انگلستان

  خامنه ای و سپاه و آخوند هیچ گناهی ندارند. ایران آباد نخواهد شد تا زمانی که ملتی الاغ و مرده پرست با مغزهایی پوسیده و آلوده به ویروس دین و خرافات در آن می چرند و به آخوند سواری میدهند.ببینید راهپیمایی هزاران الاغ و گاو را برای پرستش گورهای اعراب 1400 ساله در عراق.فکر میکنید امیدی هست برای آزادی از شر آخوند؟؟؟ ابدا
  7
  113
  دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  mina minavand - هانور، آلمان

  راست گفته واقعا ظلم شد،کم آدم کشتند. مرگ بر جمهوری اسلامی . مهسا امینی
  2
  121
  دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۱
  agha_ehsan - تهران، ایران

  در واقع طبق گفته آقا ،گشت و ارشاد که عامل و باعث هرج و مرج و تظاهرات مردمه در واقع زیر دست امریکا کار میکنه . حتما برای هیمنه که هیچ کسی هم در مقابل گشت ارشاد هیچ غلطی نمیتونه بکنه . جوریکه بعد دو هفته خود آقا هم اومدن در مقابل گشت ارشاد سجده کردن و با این حرفها کل فحش یک ملت رو به جون خریدن که مبادا خم به ابروی گشت ارشاد بیاد
  3
  57
  دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  شیرمردان - سیدنی، استرالیا

  قطعا مرده، شک نکنید. اینها میدونند اگر الان اعلام کنند ملت می‌ریزند توی خیابون و پارتی می‌گیرند. مرتیکه بی شعور خودش رو به خریت محض زده، الدنگ فسیل شده.
  1
  91
  دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  اصحاب کهف - کلن، آلمان

  خر ن.ن.تونه ..یا فیلم یا خفه!!
  2
  46
  دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  ایرانی مرده پرست - لندن، انگلستان

  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  خوشم میاد ازت میدونی چرا؟ چون خوب داری نقش یه سگ ولایی را بازی میکنی و برا افغانیای همکیشت و آخوندای صاحبت فحش وناسزا جمع میکنی . خاه منی با داشتن سگی مثل تو به دشمن نیازی نداره
  2
  68
  دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  arya_japan - توکیو، ژاپن

  بله دقیقا ولی اطلا به مردم بی گناه ظلم نشد. مردم خیلی بهشون خوش گذشت .‌ سر قبر فرزندانشان .
  2
  41
  دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  انسان باش - لندن، انگلستان

  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  تو رو خدا یه ذره وجدان داشته باشین،شرف داشته باشین،انسان باشین، اخه تا کی؟خجالت نمیکشین شما؟ همه چی رو به پول فروختی؟
  2
  49
  دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  انسان باش - لندن، انگلستان
  ایرانی مرده پرست - لندن، انگلستان
  خوب مگه خودت ایرانی نیستی؟چکار کردی تا حالا؟ همه ما ۸۰ میلیون ایرانی میگیم ایرانی ها اله هستن بله هستن
  4
  23
  دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  مستانه شرق - هایدلبرگ، آلمان

  احمدی نژاد کجاست دیگه بلبلی نمیکنه
  2
  46
  دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  یک پای این روضه خان دو زاری لبه ی گور است و باز از اسلام اسلام و دژمن دژمن دست بر نمیدارد. از اول که مخش اسلامی و پوک بود حالا هم که پیر شده بیشتر در جلد اسلام فرو رفته و مثل تمام کهنسالان مذهبی ابله تر شده است
  1
  27
  دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  انسان باش - لندن، انگلستان
  جایی که خجالت بکشیم، چادر بر سر می‌کنیم.
  23
  2
  دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  Allen1983 - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا

  خفه شو پیر کفتار ماده . ایشالا مردم تو ولد زنا رو با همه بسیجی ها و جیره خواری کثیفتون به درک واصل میکنند.
  1
  24
  دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  این خیار میار و اون خاک کاهو جمع کن فلسطینی ها کجان؟ پی درست کردن اسباب شعف غریبون؟ 😀😀
  1
  23
  دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  خیلی از ما انتظاز این را می کشیدیم خبر بدرک واصل شدن خامنه ای را بعداز روزها بشنویم , ولی به هر حال اگر مردم پیروز شوند در این اعتراضها که برعلیه نظام پست اخوندی انجام میدهند بی شک خامنه ای هم توسط همین مردم دستگیر خواهد شد و به رهبری ستمگرانه اش خاتمه خواهند داد.
  1
  24
  دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  شهادت افتخار ما - همه جای ایران، ایران

  ایرانی مرده پرست - لندن، انگلستان
  یکی از اون الاغ ها و. با افتخار بنده هستم. میام اینجا کامنت های شما دیوانه ها و فلک زده ها رو میخونم و به حماقت تان میخندم. این اولین کامنتی هست که کلا تو این سایت میذارم برای اینکه تو تنها کسی هستی که حقیقت را فهمیدی هرچند با فحش گفتی. من واقعا تعجب میکنم بقیه این اغتشاش گرها را میبینن این همه شهادت طلب را در جمع موافقان نظام و فداییان رهبر نمیبینن که توهم براندازی بهشون دست داده. مگه اینکه واقعا نسل کشی کنین و همه ما رو به آرزومون شهادت برسونین
  21
  0
  دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  شهادت افتخار ما - همه جای ایران، ایران
  سگ های قذافی هم از این پارس ها زیاد میکردند ولی یادت هست که آخر کار چه چیزی قسمت رهبر لیبی شد؟ حالا ببینم زبون باز کردی و کامنت دوم را هم مینویسی یا از وحشت صدای بلند مردم میخزی زیر عبای آقا که پنهان بشی.
  0
  12
  دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  انسان باش - لندن، انگلستان
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  والا نمی‌دونم به تو چی بگم من،یه کامنت گذاشتی ۱۶۳ نفر انلایک کرد چهار نفر مثل خودت هم لایک که حتما همکارتن، باید دیگه متوجه شده باشی.یک انسان، یه با شرف یه با وجدان یه وطن دوست یه ایرانی واقعی اصلا یه عاقل نباید از این رژیم جنایتکار طرفداری کنه،مگه اینکه با پول همه چیشو خریده باشن
  0
  9
  دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  انسان باش - لندن، انگلستان
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  جون خودت اگه رفتی اون دنیا دیدی بهشت جهنمی هس سوال جوابی هس جواب خدا رو چی می خوایی بدی؟
  0
  10
  دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  ایرانی مرده پرست - لندن، انگلستان
  شهادت افتخار ما - همه جای ایران، ایران
  شهادت جان توهم میدونی منهم میدونم یک ایران هم اینو خوب میدونن که اون دوران شهادت و از جان گذشتگی در راه وطن گذشت .همه خوب میدونیم که اگه اون تکه استخوان و جیره ماهانه تو و سگهای مثل تو را قطع کنند صدای واق واقتان گوش فلک را کر میکنه وجریان فاکتورها که یادت هست الاغ جان؟ برا این دو خط کامنتت چقدر فاکتور زدند؟اگه راس میگی ثابت کن چند درصد از مردم واقعا موافق نظامتان هستند بدون جیره استخوان و علوفه ماهانه بیت عاغا البته.
  0
  13
  دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  babak.iraniii - تهران، ایران
  ایرانی مرده پرست - لندن، انگلستان
  احمق ترین زن ومرد نادان ترین زن مرد بی وطن ترین زن ومرد نوکرصفت ترین زن ومرد در راهپیمائی بودند تو بیابان خیر سرشون توالت میکردن چند قدم فاصله میخوردن و میخوابیدن .....تو شرفتون که آبرو برای ایران نگذاشتید
  1
  2
  ‌سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  شهادت افتخار ما - همه جای ایران، ایران
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  بله انسانهای شریف زیادی بودند در تاریخ که به دست دیگران به فجیع ترین شکل به شهادت رسیدند . ما دنبال همین هستیم . چون مقصد پرواز است قفس هرچه ویرانتر بهتر. اما در قضیه نظام عزیز جمهوری اسلامی بدشانسی آوردید چون اراده خدا بر ثبات و پایداری این نظام است. چراغی را که ایزد برفروزد . هرآنکس پف کند اونجاش بسوزد. دو جا هست که ملائکه می خندند؛ اول جایی که مردم به دنبال عزیز کردن کسی باشند و خدا خلاف آن را بخواهد و دوم جایی که مردم به دنبال ذلیل کردن کسی باشند که خدا می خواهد او را عزیر کند.
  2
  0
  ‌سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  شهادت افتخار ما - همه جای ایران، ایران
  انسان باش - لندن، انگلستان
  سلام آقا یا خانم انسان باش از لندن. چند تا کامنت از شما خوندم و واقعا ادبیات و نحوه صحبت شما با اکثریت واقعا فرق داره و انسانگونه به نظر میرسه . اشکال گرفتی که 163 انلایک یعنی باید سر عقل بیاییم. آخه اینجا فقط و فقط همه برو بچ مخالف که چه عرض کنم متنفر شدید از نظام جمعن چنین آماری خیلی عجیب نیست
  2
  0
  ‌سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  شهادت افتخار ما - همه جای ایران، ایران
  ایرانی مرده پرست - لندن، انگلستان
  سلام فرمودید. "اگه راس میگی ثابت کن چند درصد از مردم واقعا موافق نظامتان هستند بدون جیره استخوان و علوفه ماهانه بیت عاغا البته.". احتیاج به اثبات نداره برانداز عزیز. همین که نظام با قدرت سرپامونده یعنی خواهان زیاد داره . لطفا نفرما که به زور چماق و اسلحه سرپاست چون هیچ اسلحه ای نمیتونه در برابر اراده مردم دوام بیاره. همانطور که نظام قبلی خدا نیامرز عاری از مهر نتونست دوام بیاره. با خدا باش پادشاهی کن. بی خدا باش هر چه خواهی کن
  3
  0
  ‌سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  شهادت افتخار ما - همه جای ایران، ایران
  babak.iraniii - تهران، ایران
  سختی و کمبود امکانات مسیر اربعین برای کسانی است که شرکت میکنند. شما چرا اینقدر حرص میخورید . بعنوان کسی که سالهاست در این مراسم شرکت میکنم با خانواده عرض میکنم هیچ مسافرتی به زیبایی و احساس آرامش که به انسان دست میدهد مثل سفر پیاده روی اربعین نیست. وگرنه هیچ انسانی الکی خودشو تو دردسر و سختی نمی اندازه
  6
  1
  ‌سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  انسان باش - لندن، انگلستان
  قرآن میفرماید مرگ حق است و همگی مزه آن را خواهیم چشید. و ایمان من به خداوند و آیات او موجب باورمندی بهشت و جهنم می‌شود. پس شکی نیست که فرامین او را اطاعت تا از بندگان خاص او و کلید بهشت را به گردن انداخته کنم.
  3
  0
  ‌سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zavareh - رودسر، ایران
  #به_سرکوبگران_رحم_نکنید
  0
  3
  ‌سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  انسان باش - لندن، انگلستان
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  اسمتو گذاشتی انسان؟شما دیگه کی هستین؟از قرآن هم اگه البته اون هم دروغ نباشه فقط اونهایی که به نفع جیبتونه گوش میکنین،قرآن هم میگه آدم باش خوبی کن دزدی نکن اختلاس نکن نکش نزن اعدام نکن،بابا والا بلا خیلی راحته فهمیدنش که این نظام ظالم هس،فقط به پولی که میگیری فکر نکن،والا هیچ دیکتاتوری موندگار نیس یه روز اینها هم می‌رن خودت هم خوب میدونی،
  0
  1
  ‌چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۰۵:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  انسان باش - لندن، انگلستان
  شهادت افتخار ما - همه جای ایران، ایران
  دوست من این نظام قشنگ و شیک با زور اسلحه و باتوم و ترس و وحشت سرپا مونده خودت هم میدونی خودشون هم میدونن،ولی مجبوری که برعکس عمل کنی چون،اونهایی هم که طرف نظام هستن بخاطر پول و مقام هس،اخه این نظام چه گلی به سر مملکت زده که بشی طرفدارش، یه رفراندوم بزارن،نه با شماره ملی یا اسم که بعدا یکی یکی بگیرن بکنن تو،اون موقع معلوم میشه،یه انسان عاقل یه وطن دوست منطق عقل هوش نمی‌دونم هر چی بگی نمیتونه طرف این نظام ظالم باشه اصلا به کت من نمیره،
  0
  1
  ‌چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۰۵:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  انسان باش - لندن، انگلستان
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  میدونم که عاقلی بالغی میفهمی آزادی یعنی چی زندگی یعنی چی،حق و حقوق همه رو میدونی،ولی بخاطر پول ‌مقام از یه مشت جانی طرفداری میکنی،اینها هم یه روزی می‌رن مطمین باش،و خیلی هم دور نیس اون روز
  0
  1
  ‌پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۰۶:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.