فرمانده سابق سپاه: مرگ مهسا امینی «آسیب به جمجمه» تشخیص داده شده است

محمدباقر بختیار در کنار آیت‌الله حسینعلی منتظریبی بی سی: یکی از فرماندهان ارشد سابق سپاه پاسداران با انتشار فایلی صوتی گفته است که بنا به گفته منابع موثق در پزشکی قانونی ایران دلیل به اغما رفتن و مرگ مهسا امینی «آسیب به جمجمه» تشخیص داده شده است.

محمدباقر بختیار، که در دوران جنگ با عراق از فرماندهان ارشد سپاه بوده است، فایلی صوتی بر یوتیوب همرسانی کرده که در آن حکومت ایران را به تلاش برای لاپوشانی واقعیت مرگ مهسا (ژینا) امینی متهم کرده است.
محمدباقر بختیار در زمان جنگآقای بختیار می‌گوید: «این اطلاعات به وسیله انسان‌های با وجدان داخل سیستم به بیرون درز می‌کند.»

او گفته «منابع موثقی» که در جریان گزارش پزشکی قانونی درباره مهسا امینی بوده‌اند، گفته‌اند که بنا به این گزارش پس از انتقال او به بیمارستان کسری، در بدو ورود و پس از بررسی‌های بالینی به دلیل «خونریزی داخلی» طحال آسیب‌دیده از بدن خارج شده تا وضعیت او پایدار شود‌. با این وجود به دلیل «آسیب به جمجمه» مهسا امینی به اغما می‌رود و جان می‌بازد.

این فرمانده پیشین سپاه با «جاه‌طلب و بی هویت» خواندن حکومت ایران گفته اگر حکومت «عقل سلیم» به خرج می‌داد و با پذیرش مسئولیت در این واقعه، بابت آن عذرخواهی می‌کرد، شاید «تبعات کمتری گریبانشان را می‌گرفت».
محمدباقر بختیار صحبت‌های خود را با «نام خدای مظلومان و خدای انتقام‌گیرنده از ظالمان» آغاز کرده و مهسا امینی را «دختر ایران» خوانده است‌.

آقای بختیار مرگ مهسا امینی را با «کشته شدن» ستار بهشتی و زهرا کاظمی مقایسه کرده و گفته است حکومت درباره هیچ یک از این موارد مسئولیت را نپذیرفته است.

او گفته: «کجا پاسخگو بودند؟ صدها نفر در سال ۸۸، چندین نفر در سال ۷۸، صدها نفر در سال‌های ۹۶ و ۹۸ و مخصوصا پس از آن ماجرای بنزین.»

آقای بختیار حکومت را متهم کرده که به دنبال آن است که «به بهانه توهین به مقدسات دنبال سرکوبند و به دنبال دوقطبی کردن جامعه و مقابل هم قرار دادن اقشار جامعه هستند.»

این فرمانده سابق سپاه گفته: «من شرمنده‌ام که در دوره‌هایی که با آرمانگرایی دنبال بقای این نظام بودیم نمی‌دانستیم کسانی می‌آیند و از همه دستاوردهای مردم سوءاستفاده می‌کنند برای خودشان».

او با انتقاد از سیاست‌های حکومت گفته است: «مردم رویکردشان مستقیما به رهبری شده، شعارشان علیه رهبری است. مردم شما را نمی‌خواهند. این را بفهمید.»
محمدباقر بختیار
محمد باقر بختیار از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران بود.
 
وی از قبل از انقلاب از مبارزین و فعالین بوده که منجر به دستگیری او توسط ساواک قزوین می‌گردد .
 
در اولین روز تأسیس سپاه پاسدارن توسط روح‌الله خمینی وی حکم می‌گیرد و پس از آن به عنوان یکی از فرماندهان و اعضای شورای فرماندهی سپاه در مناصب مختلف به کار مشغول می‌گردد. از مهم‌ترین پستهای وی می‌توان به فرماندهی سپاه کردستان، فرماندهی نیروی دریائی، فرماندهی محورهای عملیاتی جنوب کشور ریاست بازرسی نیروهای مسلح، مسئول بنیاد تعاون سپاه، معاونت وزارت بازرگانی در زمان وزارت مهندس حسین محلوجی اشاره کرد .
 
او در تمامی ایام جنگ در هدایت و راهبری آن دخیل بود.
 
وی پس از مرگ روح‌الله خمینی و در زمان رهبری سیدعلی خامنه‌ای به تدریج از سپاه فاصله گرفت.
+203
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  ANTI-JAHL - هامبورگ، آلمان

  اوه اوه اوه، باز بی‌ بی‌ سی‌ از ته چاه یه فاضلاب کشید بیرون
  13
  39
  ‌پنجشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  دقیقاً شد ماجرای هواپیمای اوکراینی !! این احمقها هنوز قبول ندارند که ماه هیچوقت پشت ابر نمیمونه !! این رژیم رو به سقوط به کرات نشونداده که زیر معامله آقا خره میره ولی زیر بار حرف نمیره !!
  1
  78
  ‌پنجشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.