گروه گروه هکری «عدالت علی» مدارکی را درباره علت جان باختن مهسا امینی منتشر کرد

رادیو فردا: گروه هکری «عدالت علی» می‌گوید به سندی دست یافته است که روایت تازه‌ای از مرگ مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد به‌دست می‌دهد.

محتوای این سند مربوط به تحقیقات اولیه علی امرائی، دادیار شعبه پنج دادسرای ناحیه ۳۸، از جان‌باختن مهسا امینی است که در آن «برخورد سر او به جدول» بر اثر کشمکش با ماموران گشت ارشاد ذکر شده و از قول یکی از همراهان مهسا امینی عنوان شده است که مهسا امینی در خودروی گشت ارشاد «از ضربه وارد آمده به سر و همچنین خونریزی از ناحیه سر ابراز ناراحتی نموده و دائماً شیون می‌نموده و تقاضای دریافت موبایل خود را داشته است که از سوی مأمورین توجهی نشده است».

گروه هکری «عدالت علی» این سند را روز چهارشنبه ششم مهر منتشر کرده است. رادیو فردا به‌طور مستقل نمی‌تواند صحت و سقم این سند را تأیید کند.

در این نامه که خطاب به سرپرست دادسرای ۳۸ مربوط به «جرایم امنیت اخلاقی» نوشته شده است، گزارشی از تحقیقات اولیه تا روز ۲۳ شهریور در مورد بازداشت، به کما رفتن و بستری شدن مهسا امینی در بیمارستان کسری ارائه شده است.
روند بازداشت مهسا امینی
در این سند روند بازداشت مهسا (ژینا) امینی به این صورت توضیح داده شده است که سه اکیپ گشت در محدوده ایستگاه مترو شهید حقانی مستقر بودند که یکی از این اکیپ‌ها به سرتیمی «سروان رفیعی» علیه سه دختر و یک پسر وارد عمل می‌شوند.

در این سند آمده است که «سروان رفیعی» و یکی از ماموران زن به نام «خانم صفری» این سه دختر و یک پسر را متوقف می‌کنند و «در بررسی مشخص می‌شود که سه دختر مذکور با یکدیگر دخترخاله بودن و پسر همراه ایشان نیز برادر یکی از دخترها می‌باشد».

اشاره این گزارش به برادر مهسا امینی است که سعی داشت مانع دستگیری خواهرش شود ولی ماموران با او برخورد کردند.

در ادامه گزارش این سند نیز آمده است که از میان این جوانان، ماموران سرانجام تنها مهسا امینی را همراه خود به مقر پلیس امنیت اخلاقی می‌برند و این کار توسط «گروهبان یکم خوشنام و خانم حسینی» انجام می‌شود».

این سند اضافه می‌کند که «سه نقر قبل از خانم مهسا امینی و سه نفر بعد از وی به خودرو وانا مذکور منتقل شده‌اند».
«برخورد سر» مهسا امینی با «جدول کنار خیابان»
علی امرائی در نامه خود به سرپرست دادسرای ۳۸ با اشاره به تحقیقات فرماندهی انتظامی تهران بزرگ از کلیه افراد حاضر در محل بازداشت مهسا امینی، نوشته است: کلیه افراد بر این موضوع «تاکید داشتند» که رفتار گشت موسوم به ارشاد که «همواره در همان محل مستقر می‌باشد بعضا نامناسب بوده و تنش‌های زیادی بین آن‌ها و مردم رخ می‌دهد که گاهی به‌دلیل برانگیخته شدن تعصبات، منتهی به برخورد فیزیکی می‌شود».

در ادامه با اشاره به مورد مهسا امینی آمده است: «در خصوص شخص فوق‌الذکر برخی اظهار داشتند که در همان روز و همان ساعت (سه‌شنبه مورخ ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت حدود ۱۸:۳۰) مشاهده کرده‌اند که دختر خانمی حین انتقال به خودرو وانا مقاومت نموده که در اثر کشمکش ایجاد شده سرش به جدول برخورد نموده است».

در بخش دیگری از نامه با بیان نحوه انتقال افراد بازداشتی به مقر «پلیس امنیت اخلاقی» در ساعت حدود ۱۹:۱۵ برای «آموزش رعایت حجاب»، آمده است: «همهمه زیادی بین افراد منتقل شده که تعدادشان زیاد بوده است صورت می‌گیرد که ناگهان احدی از دختران در سالن به نام خانم مهسا امینی بیهوش می‌شود. بعد از چند دقیقه اورژانس در محل حضور می‌یابد و اعلام می‌کند که وی فوت شده که منجر به برهم خوردن سالن و سروصدای زیاد و حتی درگیری میان ماموران و افراد حاضر می‌شود».

این نامه می‌افزاید که «نهایتا فرد بیهوش شده به بیمارستان جهت احیا و اقدامات درمانی منتقل می‌شود».

دادیار شعبه پنج دادسرای ناحیه ۳۸ در این نامه به تحقیقات خود از بازرسی فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ و همچنین افرادی که همراه با مهسا امینی بازداشت شده بودند اشاره کرده و می‌گوید: «احدی از این اشخاص اظهار داشته که متوفی با وی در خودرو وانا صحبت نموده و از ضربه وارد آمده به سر و همچنین خونریزی از ناحیه سر ابراز ناراحتی نموده و دائما شیون می‌نموده و تقاضای دریافت موبایل خود را داشته است که از سوی مامورین توجهی نشده است».

علی امرائی در پایان با تاکید بر «تاثیر خاص» این موضوع روی افکار عمومی، خواستار آن شده است که «ادامه رسیدگی به پرونده باید با رعایت تمای جوانب آن توسط مسئولین تصمیم‌گیری گردد».

مهسا امینی، دختر ۲۲ ساله اهل سقز که همراه با خانواده‌اش برای دیدار با خویشاوندان خود، به تهران سفر کرده بود، پس از بازداشت از سوی ماموران گشت ارشاد و انتقال به بازداشتگاه پلیس امنیت اخلاقی در خیابان وزرا، دچار مرگ مغزی شد.

شاهدان عینی و شماری از پزشکان مستقل که سی‌تی‌اسکن مغزی وی را مشاهده کرده‌اند، از ضرب‌وجرح و نیز وجود خون در ریه ناشی از اصابت ضربه شدید به سر خبر می‌دهند.

اما مسئولان جمهوری اسلامی به طور دائم از وجود «مستنداتی» مبنی بر «بیماری زمینه‌ای» مهسا امینی سخن گفته‌اند تا بتوانند منکر موضوع ضرب‌وشتم او از سوی ماموران شوند، اما این مستندات هنوز در اختیار رسانه‌ها قرار نگرفته است.

با وجود تاکید پدر مهسا امینی بر مبتلا نبودن دخترش به هیچ‌ گونه «بیماری زمینه‌ای»، یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مدعی اختلال هورمونی «دیابت بی‌مزه» و «جراحی مغزی» وی در کودکی شد.
+91
رأی دهید
-13

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  ایکاش این ماموران عرضه این رو داشتند که این مسئولین دزد و اختلاسگر را به بازداشتگاه پلیس امنیت اخلاقی میبردند
  2
  57
  ‌چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  پس بس کنید شایعات کتک خوردن متهم در بازجویی را.
  118
  4
  ‌چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  رادیو فردا، گروه هکری امام علی. این اسمها زیاد معتمد مردم نیستن.
  4
  48
  ‌چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  sama128 - شیراز، ایران

  حکومت فاسدی که یک مورد اختلاس در آن محض رضای خدا به نتیجه نرسیده و روز به روز ماه به ماه سال به سال میزان و مقدار اختلاس ام القرای توالت جهان اسلام روز به روز افزایش یافته مشخص و مسلم که هیچ کشتن هیچ دزدی هیچ قتل و جنایتی به نتیجه نمیرسه. این همه انسان این همه جوان این همه هم وطن را به خاطر اعتراض به حق از این همه بی عدالتی فرستادن زیر خاک عین خیالشان هم نیست. تمام برنامه های موبایل را بستن میگن اینجا نهایت آزادیه احتمالا معنی آزادی مثل معنی مستضعف کلا تغییر کرده و عوض شده که ملت در بند ایران هنوز خبر ندارند. ۴۳ سال دروغ ریا آدم کشی اختلاس فساد همه نوع همه جور . جای تاسف جای تاسف .
  3
  50
  ‌چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  سعید رحیم زاده - برلین، آلمان
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  ببین مرتیکه .... گور بابای خودت و نظامی که طرفدارش هستی. تو یه ....ترسویی هستی که...... تو رو بستن.
  0
  5
  ‌چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۱
  agha_ehsan - تهران، ایران
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  خندم میگیره . اخه تو رو کی .....که انقد دوست داری هر روز از همه فحش بخوری و همه به .....لطف داشته باشن ؟
  0
  5
  ‌چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۱
  agha_ehsan - تهران، ایران
  sama128 - شیراز، ایران
  منظورت چیه هیچ اختلاس به نتیجه نرسیده ؟ یعنی چی که دزدی و قتل باید به نتیجه برسه ؟! چه نتیجه ای ؟!
  4
  2
  ‌چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  ziba bahadori - هیوستن، ایالات متحده امریکا
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  چه فرقی میکنه کجا کتک خورده ؟ ! موقع دستگیری و یا در جای دیگه .
  2
  4
  ‌چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  عدالت علی چه صیغه ای است!!!؟ علی قاتل فاطمه زن خودش هست عدالت علی را کجای دلم بگذارم
  1
  9
  ‌چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  Cocoo - ونکوور، کانادا
  احدی از این دختران بازداشت شده، احدی در سالن بیهوش میشود. صد بار گفتم بازم میگم این حـ...‌ها همشون عرب هستن آخه ایرانی‌ وقتی‌ می‌خواد بگه یک نفر از کلمه احدی استفاده می‌کنه ؟ بزودی همه شما عرب هارو میریزیم تو یه قبر دست جعمی‌ روشم توالت عمومی‌ میسازیم همه ایرانی‌‌ها روزی چند بر روتون بشاشن
  1
  9
  ‌چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  ANTI-JAHL - هامبورگ، آلمان
  چقدر آدما باید احمق باشن که بعد از ۴۳ سال حکومت عدل علی‌ حالا باید به حرف‌های مزخرف گروهی به اصطلاح ( مخالف ) به نام عدالت علی‌ گوش بدن، ننگ بر تمام وطن فروشان خائن
  2
  3
  ‌چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۱
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  فاطی کابلی بشت گفته کردم در کار ایرانیان گپ مفت نزن بدو برو چار تا چأی بیار کفشا رو هم دم در واکس زده کن
  0
  4
  ‌پنجشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۰۱:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zavareh - رودسر، ایران
  #به_سرکوبگران_رحم_نکنید
  0
  2
  ‌پنجشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.