بازتاب نارضایتی مردم حتی به روزنامه خراسان رسید: انتقاد از گشت ارشاد و وضعیت اینترنت

 روزنامه خراسان چاپ چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱صدای آمریکا: ستون «حرف مردم» روزنامه خراسان که صبح چهارشنبه ۶ مهر منتشر شد، حاوی پیام‌هایی است که نشان از عمق نارضایتی جامعه از اوضاع کنونی ایران دارد: از انتقاد از «گشت ارشاد» گرفته، تا اعتراض به سرکوب معترضان.

در یکی از این پیام‌های مردمی ضمن انتقاد از«اغتشاشاگر» نامیدن معترضان در روایت‌های حکومتی، خواستار توجه به خواسته‌های معترضان شده و نوشته است: «کسانی که به خیابان‌ها ریختند خواسته‌هایی دارند، چرا این افراد را اغتشاشگر می‌نامید؟ پس فرق شما با روزنامه کیهان چیست؟ یه نفر پیدا شود و بگوید این مردم خواسته‌های بحقشان را به چه طریقی باید بازگو کنند که برچسب اغتشاشگر به آن‌ها نخورد؟»

در پیام دیگری آمده است: «من فقط یک سوال دارم که آیا تاکنون یک نفر که توسط گشت ارشاد دستگیر و به مرکز ارشادکننده برده شده، واقعا ارشاد شده؟ بنده معتقدم گرفتن افراد کاملا نتیجه عکس دارد و هر عقل سلیمی این را می‌فهمد و متعجبم که چرا ایجادکنندگان این تشکیلات متوجه نیستند.»

آنچه در قالب این پیام مردمی گفته شده اشاره به ناکارآمدی نهاد گشت ارشاد دارد. دو هفته پیش، مهسا (ژینا) امینی که از سقز در تهران مهمان بود توسط گشت ارشاد بازداشت می‌شود و بعد از چند ساعت پیکر بی‌جان او به بیمارستانی در تهران منتقل و بعد به علت ضایعه مغزی، مرگ او اعلام می‌شود. بعد از مرگ او ایران شاهد اعتراضات سراسری بود.

در یک پیام دیگر شهروندان که در این روزنامه منتشر شده، به قطعی اینترنت توسط حکومت جمهوری اسلامی اشاره دارد و این شهروند گفت: «مسئولان فکر می‌کنند اگر اینترنت را قطع کنند تااعتراضات تمام شود مشکل مردم هم حل شده است! کاش آن عده… اطرافشان را نادیده بگیرند و ببینند مردم کف جامعه چه می‌گویند؟»

یک شهروند دیگر هم به طعنه گفت: «به لطف مسئولان، این روزها تنها فکر و ذکر مردم ایران این است که از چه فیلترشکنی استفاده کنیم؟!»

روزنامه خراسان روزنامه‌ای سراسری است که در شهر مشهد، توسط موسسه فرهنگی هنری خراسان منتشر می‌شود. مشهد یکی از شهرهایی است که در روزها و شب‌های اخیر شاهد اعتراضات خیابانی است.
+81
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  همه هنرمندا همه ورزشکارا و همه کسانی که مردم بهتون اعتماد دارند آگاه باشید که وزارت فاسد اطلاعات در حجم وسیع در حال پخش اخبار جعلی توسط سایبری هاش و نفوذی هاش مثل عوامل نایاک و آقازاده های خارج نشین هستش و تمرکزش روی اخبار افراد مهمی که از اعتراضات مردم حمایت کردند و یا به حجم خشونت رژیم اعتراض کردند. هدف این کار ضد اطلاعاتی و پخش اخبار جعلی درباره این افراد اینه که این افراد رو مقابل دروغهایی که خودشون پخش کردند بگذارند و از یک طرف اعتبار اخبار خشونت ها و جنایات رژیم در خیابانها رو زیر سوال ببرند و از طرف دیگه به این افراد و حتی مردم عادی اینطور القا کنند که اسیر شبکه اطلاعاتی آمریکا یا غرب و حالا مجاهدین قرار گرفتند و گول خوردند و اطلاعیه ای که دادن یا حمایتی که کردند بر اساس اخبار دروغ بوده و حالا یا طرف شرمنده میشه و خودش اظهار پشیمانی و گول خوردن میکنه ( مثل سردار آزمون) یا با فشارها و ساخت برنامه های تلویزیونی و گذاشتن دروغهایی که خودشون در رسانه های جهانی پخش کردند در مقابل مثل مصاحبه یا سوال از فرد مورد نظر تبلیغ میکنند که اینها فریب خورده هستند و شک نکنید مثلا اخبار جعلی پلمب
  2
  6
  ‌چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.