فرح پهلوی: نیروهای نظامی دست خود را بیشتر به خون آغشته نکنند

رادیو فردا: شهبانو فرح پهلوی روز چهارشنبه، ششم مهرماه، در پیامی از نیروهای نظامی و امنیتی در ایران خواست دست از سرکوب هموطنان خود و ریختن خون آنها بردارند.

در این پیام آمده است: «من ‌ به نام یک مادر، از فرد فرد همه نیروهای انتظامی، ارتش، سپاه، بسیج، لباس‌شخصی‌ها و یا دیگران با هر گرایشی که دارند می‌خواهم که دست خود را بیشتر به خون جوانان هم‌میهن خود آغشته نکنند.»

آخرین ملکه ایران خطاب به معترضان نیز اضافه کرده است: «با نگرانی و امید، حماسه‌‌های شما را در درگیری با نیروهای فریب‌خوردگان سیاهی، ساعت به ساعت دنبال می‌کنم.»
وی در عین حال در این پیام، «دلاوری و ازخودگذشتگی» معترضان ایرانی را ستایش کرده است.

به دنبال کشته‌ شدن مهسا امینی در بازداشت پلیس در تهران در اواخر شهریورماه، اعتراضات طولانی و گسترده‌ای سراسر ایران را فراگرفته که بر اثر خشونت ماموران، تاکنون دست‌کم ۷۶ کشته بر جا گذاشته است.
+196
رأی دهید
-20

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  اخوند شیپیشو - اندیمشک، استرالیا

  یواش یواش دارن میریزن ای بانوی بزرگ ایران 😘😘😘😘. به امید دیدار شما در میدان شهیاد ای بزرگ بانوی ایران 😘😘😘
  19
  97
  ‌چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۰۷:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirHassna - سیدنی، استرالیا

  خیارجون کجایی داداش. بیا که پهلوی پیداش شددوباره.یه بیانیه گوهربار بده داداش.
  79
  19
  ‌چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  سِتمگر بَس عبث پنداشت کشتن هَست درمانش. ولی تاریخ، فردایی فرو گیرد گریبانش. به خواری از فراز تخت بیدادش فرود آرَد. سخن در آن نمی رانم که این دَم دیر و زود آید. ولی شک نیست کاخر نیست جز این رای و فرمانش
  17
  32
  ‌چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو

  در آن دیار که روز است تیرِه و غَمگین - مَقامِ راحتی و جایِ شادکامی نیست - به خون نویسد هر روز، شاه، نامِ دگر - سیاهکاریِ این دیو را تَمامی نیست.
  41
  12
  ‌چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو

  سئوال اساس اینست: صدام خیانت بالاتر از اینست که یک «مادر» به « زبان مادری» خود پشت کند؟ کدام خیانت بالاتر از اینست که یک «مادر» در اوج قدرت و ثروت به خدمت سیاست قتل عام «زبان مادری» خود و«زبان مادری مادران ایران» تن دهد؟ چقدر می شود به حرفهای قاتل« زبان مادران» اعتماد کرد؟ کدام «مادر» را در دنیا دده اید که حتی با فرزندان خودش به «زبان مادری» صحبت نکند؟ دام «مادر« را می شناسید که «زبان مادری» خود را بلد باشد؟ قتل عام هولناک « زبان» در بنام این «مادر» اتفاق افتاد. و این «مادر» «زبان» خود را به«نفت» فروخت. به کسانی که به فرهنگ، زبان، و ارزشهای بنیادین و انسانی مردمان خود پشت می کنند «مانقورت» گفته می شود. «مادری» که فرانسوی بلد باشد، انگلیسی بلد باشد، فارسی بلد باشد، ولی زبان مادری خودش (تورکی) را بلد نباشد، مارد نیست، بلکه یک فاحشه فرهنگی است. حیف از کلمه مقدس «مادر» که بر دهان این «فاحشه فرهنگی» جاری می شود.
  65
  7
  ‌چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  efli Iskender 1 ; شما آدم بشو نیستی‌ ؟ که وسط این همه خون و جنگ در خیابان هر روز بوی گند پان ترکیست خود را اینجا بیرون دهی‌. ما هم از این شعر‌ها در مورد رجب بلدیم. رجب رهیس جمهور احمق ترسو و بی‌ حوصله است. لحیم کاری او بوی گند دونر کباب فاسد می‌‌دهد.حتا گوشت خوک هم بوی بهتر می‌‌دهد. مردی که دختران را کتک می‌‌زند و همراه با کتک زدن ماسک به صورت دارد.علاقه عجیب به بز دارد.از کار‌ها او لگد زدن به کرد‌ها و کتک زدن مسیحی‌‌ها در هنگام تماشا کردن پورنو است. حتا خوابیدن او مانند همصدا شدن با صد گوسفند در شب است. یک خوک کوچک . و شما هر روز سوت هر ترک را از آنکارا تا استانبول می‌‌شنوید. به ترکی‌ فریاد. هی‌ رجب. منحرف.شپش زده.حیوان وحشی. بجز چند عدد پان ترکیست مفلوک ایرانی‌ که وسط این همه خون و مبارزه ادعا ارث و میراث دارد.ترک آن است که هفته گذاشته به یاد مهسا سر را تراشید. سر رجب به اندازه توپ فوتبالش است. خالی‌ مثل بیضه اسلامش. ولی ستاره جشن هر پارتی پان ترکیست است. تا زمانی که ترکا هنگام شاشیدن سوزش نداشته باشند ،این رجب ترانه با هزار گوسفند می‌‌خواند.
  9
  35
  ‌چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  efli Iskender 2 راضی‌ شودی ؟شعر رجب چطور بود. همین را می‌‌خواستی‌ ؟ پوزش از هموطن ترک. خودتان هم می‌‌دانید. این‌ها ترک نیستند. این‌ها نبیر‌ها و نوه‌ها فتعلی شاه قجار هستند.من نمی‌‌دانم چرا یک مشت ابله همیشه افتخار آنها رزلترین قسمت تاریخ آن‌ها است؟ مثلا ما کورش می‌‌گوهیم. آرش کمانگیر .فردوسی‌.این‌ها کم ندارند .عزیز نسین، احمد حمدی. می‌‌دانستید ترک ها ۲۵۰ سال قبل از اروپا فمنسیت داشتند ؟ فاطمه عالیه.شاعر بود و خواهان جداهی اسلام از سیاست. قبل طاهره قره العین از یا مثل تاریخ مسجد/کلیسا صوفیه مقدس . جداهی مسیحی‌ها غرب و شرق ایجاد کلیسا روم شرقی Konstantinopel و جداهی آن از واتیکان.این بزمجه ما همه این‌ها ول کرده چسبیده به پهلوی.بعضی‌‌ها آدم به شو نیستند
  8
  26
  ‌چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو

  سئوال اساس اینست: کدام خیانت بالاتر از اینست که یک «مادر» به « زبان مادری» خود پشت کند؟ کدام خیانت بالاتر از اینست که یک «مادر» در اوج قدرت و ثروت کمر به خدمت سیاست قتل عام «زبان مادری» خود و «زبان مادری مادران ایران» تن دهد؟ چقدر می شود به حرفهای مادری که خود «قاتل زبان مادران ایران» است اعتماد کرد؟ کدام «مادر» را در دنیا دیده اید که بلد نباشد حتی با فرزندان خودش به «زبان مادری»خودش صحبت کند؟ کدام «مادر« را می شناسید که «زبان مادری» خود را بلد نباشد؟ کدامین مادر در دنیا کمر به قتل عام هولناک « زبان مادران» می بندد؟ کدام «مادر» را می شناسید که «زبان مادری» خود را به ثروت «نفت» بفروشد؟ به کسانی که به فرهنگ ، زبان ، و ارزشهای بنیادین و انسانی مردمان خود پشت کرده اند «مانقورت» گفته می شود. آدمی که فرانسوی بلد باشد، انگلیسی بلد باشد، فارسی بلد باشد، ولی زبان مادری خودش را بلد نباشد، «مادر» نیست، بلکه یک ..... است. آنکس که زبان مادری خود به ثروت می فروشد. حیف است کلمه مقدس «مادر» که بر دهان یک....جاری شود.
  31
  2
  ‌چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۲
  جنابِ سروان - مونرآل، کانادا

  توپ تانک قناری وجودشو نداری هاهاهاها
  40
  14
  ‌چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۲
  جنابِ سروان - مونرآل، کانادا

  توپ تانک فواره فرح حیا نداره هاهاهاها
  45
  13
  ‌چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  بیشرفی و رذالت این پان ترکیست را در اینجا می‌‌بینید.که تا دو هفته پیش سر فحش خواهر و مادر را به فارس‌ها می‌‌کشید. شما ما را استثمار کردید. یک نگاه به تاریخ ایران. سامانیان ترک. سلجوقیان ترک. غزنویان ترک. صفوی ترک . افشاریان ترک ،اون وسط یک زندیه لر آمد.که سرش را بریدند.دوباره قجار ترک. رضا شاه پدر قزاق مادر گرجی. محمد رضا شاه مادر ترک. فرح پهلوی ترک. پسر فرح پهلوی با ترک ازدواج.توی سر سگ بزنی‌ ایتلا ترک می‌‌ریند. اردبیلی.شریهتی. شیخ علی‌ ترک. قالیباف کرد. شمخانی عرب. ۸۰۰ سال است که ترکا برا این مملکت تصمیم می‌‌گیرند. این پفیوز تا دو هفته پیش نمی‌‌دانست. حالا که درک کرد.ای بابا فرح پهلوی ترک است. شروع به "ک.." شعر. فاحشه ترک بود. زبون ترکی‌ بلد نبود.فاحشه فرهنگی بود. فاحشه فرهنگی بابات بود.که آنقدر خسیس بود. حاضر نشد ۴ عدد کاندوم بخرد. تا ....مثل شما به جان این ملت نگون بخت نیاندازد. شرم بر شما
  6
  31
  ‌چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو

  ای فرح مانقورت تورک تبریز، که زبان مادری مرا بریدی، تو یک ....فرهگنی هستی. تو یکی دم از «مادر» بودن نزن، تو که حتی «زبان مادری» خودت یعنی تورکی را بلد نیستی، خوب گوشهایت را باز کن و بشنو: ایران زمانی ترا تف کرد و از این سرزمین به زباله دان تاریخ انداخت که زبان مردمان سرزمینم را بریدید. بنشین در همان کوچه پس کوچه های پاریس و با خاطرات النگوهایی که بخاطر دست داشتن و مشارکت در قتل عام زبان و فرهنگ مردمان کورد، عرب، بلوچ، و تورک ایران در رکاب اعلیحضرت دستت کردند دل خوش باش. برایت از صمیم قلب آرزوی مرگ دردناک دارم.
  34
  3
  ‌چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  از ادعا این توله رجب . تاج محل اوج هنر معماری ترکی‌ بود. نشان داد که ما ترکا سرور جهان هستیم. این را نشان یک همکار ترک دادم. از خنده ترکید. اسمش فارسی‌ است "جای تاج" صاحب آن مغول بود. اسم صاحب آن فارسی‌ بود "شاه جهان". به یک مغول بگو ترک شکم را پاره می‌‌کند.می‌ گویند ما ترک زبان هستیم ولی مغول هستیم نه ترک. کسی‌ که آنجا دفن شده ایرانی‌ بود.ارجمند بانو دختر یک خانواده سلطنتی ایرانی‌ در لاهور بود.سنگ مرمر این تاج محل صادر از اصفهان است.کار اصفهانی ها. ارشیتکت این تاج محل یک اصفهانی و یک افغانی بود. نوشته‌ها روی مزار یا عربی‌ هستند یا فارسی‌. در تمامی دانشگاه دنیا تاج محل در رشته آرشیتکت.یک ترم فقط خود را با تاج محل مشغول می‌‌کنند.اسم این شیوه معماری "معماری ایرانی‌ با عنصر هندی و اسلامی" ولی به قول ایشون تاج محل افتخار معماری ترکی‌ است. فقط چون اسم ایرانی دارد.حتما باید مثل مار نیش بزند. خوب خاک بر سرت مگر خودتان کم دارید؟ معماری جالب تر از صوفیه مقدس داریم؟. چرا خود را با آن مشغول نمی‌‌کنی‌.؟ ترس داری بگی‌ که ۱۰۰ درصد ترکی‌ نیست. مسیحی‌ بود. ترکی‌ شد. دوباره مسیحی‌. دوباره ترکی‌
  4
  20
  ‌چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  بله، توصیه می کنم دیگر ترکیه و آنتالیا و استانبول نروید. شما از نژاد برتر هستید، برای خرید سیسمونی هم تشریف ببرید نزد برادران و همزبانان افغانی خود در کابل و با همزبانان خودکه اشتراکات فرهنگی و زبانی شما مو نمی زند، اوقات خوشی را با لولیان داشته باشید ای لولیان ای لولیان بخوانید.
  19
  1
  ‌چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو

  تاریخ خواهد نوشت: فرح تنها مادری در دنیا بود که زبان مادری خود را به پول فروخت. فرح مادری بود که فرزندانش را از تحصیل به زبان مادری محروم کرد. رژیم پهلوی و اسلامی دو روی سکه هستند. یکی قاتل زنان زبان و دیگری قاتل زنان. زنان و زبان، هر دو در گور نه - چو خواهی چپاول کنی، مردمی کور به.
  24
  3
  ‌چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  سگ افغانی شرف دارد به پان ترکیست. هیچ مشگلی هم با خرید در افغانستان ندارم. انسان‌ها بر حسب زبان و ملیت قضاوت نمی‌‌کنم. با افغانی‌ها هم همین جا نشست و رابطه دارم. همه وسط یک مشت اوزگل. مسلمان. ناسیونالسیت ترک و ایرانی‌ گیر گرده. خاک بر سرت که بوی گند شونیست از سر و کولت می‌‌بارد.تو ننگ هرچه ترک است می‌‌باشی‌. لوطی هم بابات بود. من فقط خریت تو را نشان دیدم. ۵ کلمه تاریخ ایران نشان دادم. به جای جواب دادن ....به خودت. اون هم که آمد اینستانبول سیسمونی خرید. یک "ج.." کش بود و ربطی به ایرانی‌ ندارد. فکر کنم کرد است. ولی با وجود این همه کرد ها به یک چوب نمی‌‌رانم. مهسا هم کرد بود. فقط یک مغز مریض علیل مردم را بر حسب ملیت به خوب و بد تقسیم می‌‌کند. دفعه دیگر ... کردی بیشتر تحویل می‌‌گیری.
  5
  19
  ‌چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  تازه فلان شده فلان کی‌ اینجا سخن از نجات بر تر کرد؟ خفه کردی ما را با این ترک ترک بالاترین.بهترین. شجاعترین. پر زور ترین. ترک با هوش ترین. حضرت آدم ترک بود. به شیوه ترکی‌ حوا را به زمین کوبید. اصلا خود خدا ترکی‌ حرف می‌‌زند. چقدر تو حرف مفت می‌‌زنی‌؟ خسته نمی‌‌شوید ؟ کجا من گفتم ایرانی‌ نجات بر تر است؟ هر روز در اینجا روی کمر پا را هوا و دم و دم فس فس فس باد شکم خالی‌ می‌‌کنی‌. کمر بریده شم روشن کن. یک دوشک زیر پا و یوگا. بهتر نیست ؟.همان اثر را دارد.فس فس را هم بو نمی‌‌کنیم، این باد....که شما به اسم پان ترکیست اینجا ایجاد می‌‌کنید....
  5
  14
  ‌چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  paksan - ایران، ایران
  همه هنرمندا همه ورزشکارا و همه کسانی که مردم بهتون اعتماد دارند آگاه باشید که وزارت فاسد اطلاعات در حجم وسیع در حال پخش اخبار جعلی توسط سایبری هاش و نفوذی هاش مثل عوامل نایاک و آقازاده های خارج نشین هستش و تمرکزش روی اخبار افراد مهمی که از اعتراضات مردم حمایت کردند و یا به حجم خشونت رژیم اعتراض کردند. هدف این کار ضد اطلاعاتی و پخش اخبار جعلی درباره این افراد اینه که این افراد رو مقابل دروغهایی که خودشون پخش کردند بگذارند و از یک طرف اعتبار اخبار خشونت ها و جنایات رژیم در خیابانها رو زیر سوال ببرند و از طرف دیگه به این افراد و حتی مردم عادی اینطور القا کنند که اسیر شبکه اطلاعاتی آمریکا یا غرب و حالا مجاهدین قرار گرفتند و گول خوردند و اطلاعیه ای که دادن یا حمایتی که کردند بر اساس اخبار دروغ بوده و حالا یا طرف شرمنده میشه و خودش اظهار پشیمانی و گول خوردن میکنه ( مثل سردار آزمون) یا با فشارها و ساخت برنامه های تلویزیونی و گذاشتن دروغهایی که خودشون در رسانه های جهانی پخش کردند در مقابل مثل مصاحبه یا سوال از فرد مورد نظر تبلیغ میکنند که اینها فریب خورده هستند و شک نکنید مثلا اخبار جعلی پلمب
  3
  4
  ‌چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  ول کن آقا تو هم با این زبان مادریت!! کشتی ما رو !نکنه زبان مادریت مریخیه ؟
  4
  7
  ‌چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  نه قالیباف مشهدیه
  3
  6
  ‌چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  واروژان - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  جنابِ سروان - مونرآل، کانادا
  آخه حیا رو زن خاه منه ای خورده آبمم روش. آخه خجالت نمیکشی از این آدمکشا حمایت میکنی؟؟ بی .... ترفدارای استالین هم اینقدر ـ... نبودن که تو هستی.
  4
  10
  ‌چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  همانطور که دارید از خنده پاره می شوید به پاره شدنتان ادامه دهید و اینها را هم بخوانید. در باره «تاج محل» فرموده اید تاج محل اسم فارسی است! چند نکته: ۱. الفبا: لطفا «تاج محل» را بجای «الفبای عربی» با «الفبای فارسی» اصیل و باستانی بنویسید تا ببینیم اولا الفبای فارسی چیست! و در «زبان» فارسی به چه شکلی نوشته می شود؟! شایسته است بدانید: ۲. معنی: «تاج» کلمه ای است عربی و معنی آنهم مشخص است ۳.معنی کلمه «محل» که کلمه ای است عربی. احتیاج به توضیح است یا می فهمید؟ فعلا کمی صبر داشته باشید و از خندیدن پاره نشوید تا برسیم به «جایگاه زن و عشق نزد مردمان تورک و بنای زیباترین بنای جهان در دوران دولتمداری تورکان در هندوستان که کعبه عشاق می نامندش».
  7
  1
  ‌چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  آزادی زنان و آزادی زبان شرط اول دمکراسی است.
  7
  1
  ‌چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  ناراحت نشوید. اینها پس گردنی های آبداری است که زومبی ها را از خواب بیدار می کند. زین کنون از نتایج سحر است. صبح بخیر
  2
  0
  ‌چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  اینکه تو از سیاره مریخ هستی و نمیتونی مریخی حرف بزنی و این زن زبان مریخی رو سلاخی کرده باعث تاسف من و همه دنیاست چون اگر تو میتونستی امروز مریخی حرف بزنی شاید ناسا میتونست یک مریخی رو در سیاره مریخ پیدا کنه و تو رو به عنوان مترجم استخدام کنه
  3
  3
  ‌پنجشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۰۳:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  جنابِ سروان - مونرآل، کانادا
  ساندیسی ساندیسی ننگ به ....تو خون جوانان ما میچکد از چنگ تو
  3
  4
  ‌پنجشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۰۷:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  ۱. حالا بجای بحال فحش دادن دوباره بررد به عقب و تمام کلمات عربی و هندی را از جمله خود حذف کن بعد ببین فارسی چند کیلو است؟! ۲. فحش نده ، هنوز جواب نداده ای: سئوال این بود: ادعا کردی «اسم فارسی» است. حالا برو و برای نوشتن تاج محل از حروف کلمات و جملات فارسی استفاده کن! بعد ببنیم حرف حساب تو چیست؟ مثل نیاکان برتر آریایی کولیان هندوستان فحش نده. جواب قانع کننده بنویس که لااقل منطقی باشد.
  3
  0
  ‌پنجشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  اولا من نمیدونم تو به چی میگی فحش شاید بعضی کلمات در زبان من به زبان مریخی فحش باشه اونو نمیدونم چون مریخی بلد نیستم دوما برای من دانستن هر زبان افتخار نیست اگر دانشمندان ثابت کرده بودند که مثلا حرف زدن به زبان فارسی باعث میشه که طول عمر آدم پنج دقیقه بیشتر بشه یا اینکه هرکی فارسی حرف بزنه ریاضیدان میشه خب اون وقت افتخار میکردم که این زبان رو بلدم ولی در حال حاضر هیچ زبانی چنین مزیتی نداره و تعصب نشان دادن به یک چنین چیزی انرژی حرام کردن است حالا اگر در زبان فارسی نود درصد هم کلمات عربی و ترکی و روسی و هندی و سریانی و فینیقی و عبری هم باشه برای من فرق نمیکنه و اگر یک روز یک زبانی کشف بشه که خاصیتش این باشه که من هنرمند میشم حاضرم این زبان رو با اون زبان عوض کنم
  2
  2
  ‌پنجشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  ادعا کردید «تاج محل» فارسی است و از شوق و شعف و خنده داشتید پاره می شدید. بجای فرار جواب بدهید. سئوال را مجددا تکرار می کنم: آیا تاج محل فارسی است؟ کجایش؟ خط؟ الفبایش؟ حروف؟ کلمات؟ نقطه های حروفش؟ کجایش؟ دقیقا اشاره کنید.
  2
  0
  ‌پنجشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  «زبان» کلمه ای است هندی و باین صورت نوشته می شود: जुबान
  2
  0
  ‌پنجشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  فارسی چه «زبانی» است که حتی برای خود کلمه« زبان» کلمه ای ندارد! و از کلمه زبان را از زبان هندی دزدیده است.
  1
  0
  ‌پنجشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  هر مردمی بزبان خود برای کلمه زبان معادل دارند بجز فارسی! زبان در زبان تورکی دیل، عربی لسان، انگلیسی language دانمارکی mål . حالا شما به زبان مریخی من گیر بدهید.
  1
  0
  ‌پنجشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  دلیل اینست آنچه بنادرست فارسی نامیده می شود، نه فارسی است، و نه اصیل است و نه باستانی! فارسی یک نیمچه زبان است ترکیبی از چندین زبان. حالا چرا در ایران که مردمان آن زبان های خود و زیباییهای منحصر بفرد مخصوص بزبان خود را دارند باید محکوم به آموزش و تحصیل به این نیمچه زبان ناقص شتر گاو پلنگی شوند؟
  1
  0
  ‌پنجشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  اینها همان پس گردنی های آبداری است که خواب زومبی های مدافع آموزش زبان اجباری و حکومتی امثال فرح و رضا بالانس و رئیسی و رفسنجانی و تمام قباله دزدان و آنها که با توسل به این نیمچه زبان اصیل و باستانی! دستشان را در جیب مردمان کرده اند و از خوردن آن به آلاف و علوف رسیده اند، را آشفته می کند.
  2
  1
  ‌پنجشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  دزدها و غارتگران پهلوی که خوردند و بردند احتیاج به گارد جاویدان ندارند، اگر پولی داشته باشند خرج خرید ویلا و تفریح در موناکو و نیس می کنند به حال شما بدبخت نیستند. خودتان باشید و به فکر زن و بچه و خانواده خود باشید ، نه نگهبان گاو صندوق دزدان. دزدان حرفه ای شاه و شیخ پشیزی برای لشکر جاویدان ساندیس خورا ارزش قائل نیستند.
  2
  1
  ‌پنجشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  این زن که عکسش را در بالا می بینید یک تورک مانقورت است. پسرش اسلجه را گذاشت روی شقیقه اش و خودکشی کرد، دخترش در هتل خودکشی کرد، اگر این اعجوزه ذره ای «احساس مادری» داشت، هر مادری بود، خیلی وقت پیش موهایش سفید شده بود و با از دست دادن جگر پاره هایش دق مرگ شده بود. این اعجوزه یک تورک مانقورت است و تبدیل به عفریت حریص ثروت و قدرت شده است. اعجوزه مانقورتی که حرص و آز ثروت و قدرت چشمانش را کور کرد و حتی یادگیری زبان مادری را از فرزندانش دریغ کرد.
  1
  0
  ‌پنجشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  ببین عزیز جان اصلا کلمه زبان هم هندی است هم عربی است هم اسپانیایی هم تایلندی من اصلا اهمیت نمیدهم و برایم مهم نیست دوما در مورد تاج محل پرسیدی این کلمه اصلا پشتون هست و از یک قبیله دور افتاده از آفریقا وارد زبان ما شده سوما کاملا معلومه که تو لای کتابهای تاریخ رو باز نکردی زبان رسمی ایران از قدیم فارسی بوده حتی در زمان سلجوقیان و غزنویان و صفویان و قاجار این رو من نمیگم برو از تاریخ دانان بپرس هندوستان در زمان غزنویان فتح میشه ولی زبان فارسی زبان رسمی میشه حالا چرا ترکی نشد و یا عربی نشد این رو باید از خود سلاطین ترک بپرسی حالا تو اگر زبان مادریت رو فراموش کردی و یا خواندن و نوشتن به زبان مادریت را بلد نیستی میتوانی یک معلم خصوصی بگیری و یاد بگیری ، اینقدر هم دیگران رو مقصر ندان در زمان پهلوی مخصوصا دهه بیست و سی اینقدر امکانات زیاد نبود که بتوانند به چند زبان تدریس کنند حتی بعضی شهرها و روستاهای فارسی زبان هم حتی مدرسه و معلم وجود نداشت
  1
  1
  ‌پنجشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  گارد جاویدان شاهنشاه آریامهر نژاد پارس برتر آریا فرزند موبدان فرهیخته، باز. دوباره چرا بجای جواب دادن به یک سئوال ساده طفره می روید و میزنید به صحرای کربلا: ادعا کردید« تاج محل» فارسی است، بعد کلی خوشان خوشانتان شد و غش غش خندیدید و آنرا به دوستتان نشان دادید، نشستید با همدیگر کلی از خنده ترکیدید. حالا جواب بدهید، «تاج محل» از دو کلمه ساده تشکیل شده: تاج و محل. این لامصب یکجایش باید پارسی باشد که شما از فرط قهقهه به ترک خوردن انداخته باشد. کلی به عرب و تورک و مغول متلک انداختید. خوب حالا جواب بدهید کجای این دو کلمه فارسی است؟ تاجش محلش؟ نقطه هایش؟ الفبایش؟ حروفش؟ جمعش؟ ترکیبش؟ تجزیه اش؟ مضاف و مضاف علیه اش؟ قید مکانش؟ صفت اش؟ موصوف اش؟ ماضی اش؟ ظاهرش؟ باطنش؟ مکانش؟ زمانش؟ کجای آن پارسی است؟ بفرمائید این گوی و این میدان. یک جواب صریح بدهید. مثل آخوندها دبه در نیاورید بابا تو هم ولمان کن دلت خوش است و اینها به صحرای کربلا نزنید.
  1
  0
  ‌پنجشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  مثل اینکه عوضی گرفتی!! من هیچ کجا ادعا نکردم تاج محل فارسی است اصلا مغولی است و کمی هم عربی واردش شده
  1
  0
  جمعه ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۰۴:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  چو عندلیب، فصاحت فروشد ای حافظ - تو قدر او به سخن گفتن «دری» بشکن - ز شعر دلکش حافظ کسی بود آگاه - که لطف طبع و سخن گفتن «دری» داند.
  0
  0
  جمعه ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.